Halitran 1200 Een zeer belangrijke publicatie voor onze lezers en H.H. Medici Knip dit uit en bewaar het «y Waarom Halitran 1200? Het Vitaminegehalte van verschillende voedingsstoffen: Uw Ki«»d komt «ran door fioiitran 35 ueerzet Wat let me, of ik gooi je 't raam uit 1" „Hou je stil," zei Hadrian koel. „Je bent ontslagen „Klets niet," zei Hadrian luchtig. „Ruk uit, leelijke. „Ik ben directeur en bestuurder van Droomland," zei Hadrian. „Volgens ge zegeld contract. U bent gek, als u denkt, dat u me ontslaan kunt. Ga zitten." De heer Peck ging zitten. De stoot was raak geweest. „Wat hebt u er eigenlijk voor ver stand van V' vroeg Hadrian. „Droom land wordt een gelegenheid, waar fatsoenlijke menschen zich kunnen komen amuseeren. Er kunnen kinderen komen en vrouwen en ze hoeven niet bang te zijn, dat er hun iets overkomen zal. Heele gezinnen kunnen komen genieten, zonder angst, dat ze bestolen zullen worden. Dus automaten komen er niet in." „Dat had geregeld kunnen worden, zonder dat je Mark Trotter voor z'n hoofd stootte." „Mark Trotter heeft afgedaan," zei Hadrian. „Hè t" „Hij is zoo dom geweest, mij in den weg te treden," zei Hadrian. „Ik zal hem vernielen." „Ben je gek V' „Absoluut niet. Mark Trotter is ver slagen. Hij wéét, dat hij verslagen is. Dacht u, dat ik niet eerst had nagedacht, wat ik deed Dat ik niet wist, wat ik deed Ik wou je wijzer hebben. U loopt maar te brullen en te schreeuwen en te blaffen. Da's allemaal wind, meneer Peck. Of hebt u den moed om te vechten, als er voor 't fatsoen ge vochten moet worden „Je kunt niets tegen hem beginnen Dit had Hadrian al meer hooren beweren, en 't leek hem heel juist. Hij wist totaal niet, waar hij verder heen moest of wat hij doen kon. Maar het handboek zei, dat hij nooit op mocht geven, dat hij door moest vechten tot zijn laatsten adem, dat hij gebieden en doortasten en heerschen moest tot het bittere einde. „Als 't er leelijk uitziet," zei hij, „als u den moed verliest en nergens 'ngat meer in ziet, denk dan hieromik, Hadrian Pink, kan Trotter met één slag vernieti gen. Voorgoed vernietigen. Den eersten Juli wordt Droomland geopend, meneer Peck. Twijfel daar maar niet aan. Geen seconde zelfs." Juffrouw Binkus, met onbeweeglijke kaken, deed de deur open. „Wat is er snauwde Hadrian. „Juffrouw Joyce om u te spreken," zei ze. „Dat zal een boodschap van den senator zijn," zei Hadrian. „U ziet wel, dat ik niet alleen sta, meneer Peck." „Hebt u Joyce op uw hand met die grap f" „Ik heb gisteren den namiddag in zijn studeervertrek doorgebracht." „Wel vervloektriep Mike Peck. „Dus als u nu ergens anders wilt gaan, en eh. me niet meer hinderen, kan ik mijn aandacht aan gewichtige zaken besteden. Hierdoor alstublieft." Zeer verbaasd, maar niet overtuigd ging Peek door de aangewezen deur naar de kamer, die door zijn zoon was ingenomen. Onderwijl kwam van den anderen kant Ariadne Joyce binnen. „Goeden morgen," zei Hadrian statig. „Goeden morgen," antwoordde juf frouw Joyce. „Ik wou eh. even praten. Ik ben direct na 't ontbijt gekomen. Ik wou u alleen spreken." Haar oogen rustten onderzoekend op juffrouw Iligg. „Pardon, juffrouw Joyce," zei Claribel, „maar meneer Pink kan niemand onder vier oogen ontvangen. Er zijn redenen..." „Die voor mij niet kunnen gelden," zei Ariadne koel. „Zeer juist, juffrouw Higg," zei Hadrian. „U bemoeit u met veel te veel dingen. Verwijder u alstublieft. Juffrouw Joyce is een heel bijzondei geval." „O u bedoelt, dat u verloofd bent!" zei Claribel. Juffrouw Joyce keek haar met twee! onschuldige oogen aan. „Ik zie meneerj Pink vandaag pas voor den derden keer," zei ze. „Dan schijnt twee keer genoeg geweesl te zijn, om hem leelijk in de penarie te helpen," zei Claribel zeer duidelijk. Zij haalde haar stevige schoudertjes op. „Is een privé-secretaresse wel eens géén privé-secretaresse vroeg zij. „Juffrouw Higg!" zei Hadrian terecht- wijzend. „Hadden de heeren inaar altijd hun secretaressen er bij, als ze met dames praatten," zei juffrouw Higg. „Dan had den ze in Europa niet zooveel oorlog." „Als de heeren alleen mannelijke secretarissen hadden...." begon juf frouw Joyce. „Dan was 't een saaie boel," zei juffrouw Higg, en zij verliet het vertrek. „Wat een eigenaardig schepsel merkte Ariadne op. „Ik denk er over, haar te ontslaan," zei Hadrian. Ariadne Joyce had den stoel naast Hadrian's bureau genomen. „Ik wou eens komen hooren, wat er gisteren gebeurd is," zei ze. ,,'t Was zoo vreemd, toen u weg was. Vader deed zoo eigen aardig. Wat kwam meneer Trotter doen f Waarom was hij zoo boos Waarom was vader zoo van streek Hij wou me niets vertellen maar ik moet 't weten. Begrijpt u niet Ik moet 't weten „Uw vader," zei Hadrian langzaam, „is een zeer hoogstaand man. Hij is lid van den senaat, en hij zou nooit iets doen, dat niet goed was. U hebt geen idee, hoe onvoorwaardelijk ik hem vertrouw. En hoe ik u vertrouw. Ik weet, dat een en ander er erg gek uitziet waar ik u den eersten keer zag en wat ik daar vond maar in orde is 't. Ik weet, dat 't in orde is, omdat u bent." „Wat is er gebeurd vroeg zij on-] geduldig. „U moet eerst goed begrijpen, hoe volkomen ik u beiden vertrouw en geloof. Anders klinkt 't zoo leelijk. Ik bedoel, als je iemand echt vertrouwt, en hij doet iets verdachts, dan weet je toch, dat 't eigenlijk niemendal zegt. Begrijpt u V' „Wat heeft vader dan voor verdachts gedaan V „Hij bood me vijfduizend dollar, als ik met een vliegtuig wou vluchten." „Waarom „Omdat ik iets zei over den moord op Cleveland Chorlev." „Wat zei u dan „Dat weet ik niet preeies meer, maar de hoofdbedoeling was, dat meneer Trotter een moord te veel gedaan had." „Nu is 't mis," sprak zij met eeu trillende stem. „Weet uw vader, dat u in dat huis geweest bent vroeg hij. „Nee." „Waarom ging u er heenDe vraag was er eindelijk uit. „Ik moest," was haar eenige antwoord. Wordt vervolgd. ROTTERDAM. Stalionsweg 24. Tel. Inu-rc. 50540. Giro nr. 101961. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tel. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Tel. Int 13473, Giro-nummer 149597. 's HERTOGEN - BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc* 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. TeL Interc. 1713> Giro nr. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. Vitamine A in Internationale Groei- Eenheden per Gram Vitamine D in Internationale Eenheden per Gram Aardappelen 5 Aardappelen Geen Appelen 1 Appelen 0.1 Boter 30 Boter 0.3 Bananen 7 Bananen 0.2 Boonen 5 Boonen 0.5 Brood 0.5 Brood Geen Eieren 15 Eieren 0.1 Erwten 5 Erwten Geen Lever 120 Lever 10 Levertraan gewone 10-500 Levertraan gewone 1-100 Melk 2 Melk 0.02 Nieren 8 Nieren 0.2 Wortelen 60 Wortelen Geen Rijst 0.2 Rijst Geen Sla-groen 50 Sla-groen 0.5 Sinaasappel 0.5 Sinaasappel 0.01 Tomaten 8 Tomaten Geen Vleesch 0.5 Vleesch Geen Halitran 1200 uit de lever van Heilbot bevat aan NATUURLIJKE vitaminen: Vitamine A 36.000 Internationale Groei- Eenheden per gram Vitamine D 3.000internationale Eenheden per gram Vit3.111 iH€ A's nooc''9 voor den groei, zonder vitamine bestaat geen groei. Vitamine A geeft weer stand tegen ziekten en besmettelijke ziekten. IY1 ine Dï Voor de beender vorming. Tegen Engelsche ziekte (Rachitis), tetanie, osteomalacic, anae- mie. Zonder vitamine D geen tanden, geen beenderen, geen krachtige, gezonde kinderen. H.i2i7-E Gebottelde Zonneschijn Flacon voer een maand ƒ1.25 Alléén bij Apoth. en erkende Drogisten AHeenvert. voor het geheeie Continent N.V. Drogerijen Maatschappij, Pharai. AM., R'dam

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33