EEN koude, stormachtige Zondag is niet bijster geschikt voor voethal. Met de temperatuur zon het nog gegaan zijn, doch de sterke wind heeft meer met den bal gespeeld, dan de spelers zelf. Speciaal waar de storm dwars over het veld stond, was het een hopeloos werk te trachten het lichte leeren ding binnen de witte grenzen te houden. Vaak waaide de bal meer dan een half veld uit de richting en hoog spel was dan ook totaal uit den booze. Met een storm als dezen was echter ook bij laag spel op een onbeschut terrein de controle over den bal nog uiterst moeilijk. De doelverdcdigers hadden het ook verre van gemakkelijk. Er zijn heel wat ingewaaide goaltjes gemaakt, maar we hebben ook gezien, dat een bal, welke keeper en al gepasseerd was, op het laatste moment door een feilen windstoot uit het doel waaide, d.w.z. op^tot laatste nippertje, vóór het doelvlak gepasseeM was, van richting veran derde. Verschillende velden zijn wegens onbespeelbaar- beid afgekeurd, zoodat de oogst weer tamelijk schraal is. Van de bekerwedstrijden beleven de in de derde ronde uitkomende Zeeuwsche ploegen niet veel pleizier meer, daar zoowel Vlissingen als R.C.S. zijn uitgeschakeld. Terneuzen is door een fiksche overwinning op Pazo behouden door deze ronde gekomen. Axel bleef thuis en heeft dus nog een reisje naar Leerdam te goed. Voor de competitie heeft Does het in Oosterhout tegen T.S.C. niet tot voordeel kunnen brengen. Hoewel de overwinning van T.S.C. overtuigend is, .beantwoordt zij toch niet aan de verwachtingen van de pessimisten, die een „inmaakpartij" voorspeld hebben. Als uitslag van een wedstrijd tusschen nummer laatst en nummer twee, candidaat voor de eerste plaats, kunnen we 52 als normaal beschouwen. In Vlissingen werd een derde-klasse-derby ver werkt en wel tusschen Eiland Boys en Vlissingen 2. De Vlissingen-reserves bleven met een puntje ver schil (34) in de meerderheid. Hulst speelde op eigen veld tegen Terneuzen 2 en won met 30 geheel overeenkomstig de ver wachtingen. De volgende Zondag geeft hopelijk een grooter aantal wedstrijden, het programma is althans zwaar genoeg bezet. TerneuzenZeelandia is ongetwijfeld voor de thuisclub een gemakkelijk partijtje. Zelfs de sterksten hebben het in Terneuzen zwaar te verant- Beter dan de voetbal treft het des Zaterdags de lcorfbal ■niet het weer, zoodat deze wedstrijden meestal kunnen doorgaan. Be eenige voetbalwedstrijd die voor de Zeeuwsche 2e klasse op het programma stond, tusschen Zeelandia en Bosko, wérd Zondag wegens het ongun stige weer afgelast. Van den korfbalwedstrijd Mad- j°e ISwift 11 geven we hier eenige momenten. Het doel van Swift in gevaar. Een gemeenschappelijke aanval van Swift. woorden. R.B.C.Hero zal niet in het voordeel van de thuisclub uitvallen, vreezen we. Middelburg ontvangt T.S.C., een zeer belangrijke ontmoeting, waarin de vraag, wie het meest voor de bovenste plaats in aanmerking komt, voor een deel zal worden opgelost. Vlissingen kan winnen van Dosko, maar zal dan toch beslist overtuigd moeten zijn, dat de goals niet uit zichzelf komen. Schieten en doorpakken, Vlissingen-aanval Axel blijft wel baas in eigen huis, al zal Sluiskil zich niet gemakkelijk overgeven. Oranje krijgt weinig kans om Terneuzen 2 te slaan, vermoe den we. Oostburg zal het nog wel niet tot winst kunnen brengen tegen Breskens, terwijl Hoofdplaat zal ervaren, dat de bezoekende Hulstenaren geen gemakkelijke prooi zijn. Zeelandia 2 moet berekend zijn op verliezen, want de R.C.S.-ploeg is ongetwijfeld sterker. Goesche Boys zullen de Middelburg-reserves te weerstaan krijgen en nu moge de groen-witte reserveploeg onberekenbaar zijn, dezen keer gelooven we toch een Middelburgsche overwinning te mogen voorspellen. Zeeuwsche Boys zullen het tegen De Zeeuwen al even moeilijk tot een overwinning kunnen brengen. Eiland Boys ontvangt Zierikzee en is natuurlijk vol goeden moed, gezien de resultaten in Zierikzee destijds behaald. Als dat maar niet anders uitkomt. Tenslotte zou het ons sterk verwonderen, als Vlis singen 2 de twee winstpuntjes in Hansweert zou moeten laten. Een- duel om den bal. Het eerste doelpunt van Madjoe.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 19