BIJ DEN GROOT-WILDJAGER Een gezéllig hoekje in het studeervertrek ran dr. Berger. Leo, de leeuw, ditie niet bij vooi Nu eerst kan hij aanvangen. Deze vaarlijke hergen, en rotsige rivier den loert elf de stelbare gevolgen voet probeeren te den, van wier goe en voortdurend le bedienden, opdat bestelen. En wam gen hem belemm verloopen is, kan Leeuwen, tijgers, moeten in laun t en door den jager ze onder schot ka schiet of het dier s omgekeerd en is d toekomstige prooi beroemden Duitt Berger te Berliji talrijke jaclittroj versierd. Déze di WANNEER een Hollandsche jager op de ha zen-, konijnen- of patrijzenjacht gaat, krijgt hij van z'n vrouw behalve een paar versche kadetjes de noodige vermaningen mee 0111 toch vooral z'n geweer goed te hanteeren en geen booze dingen uit te halen met z'n jachtmes. Hij ploetert dan den ganschen dag door boscli en wei, terwijl de zon loodrecht op z'n kop te branden staat of de regen in straaltjes langs z'n hals sijpelt en komt ten laatste moegesjokt en zwaar verkouden met een hazenstaartje thuis, dit als bewijs, dat hij toch iets geschoten heeft. Doch met welke moeilijkheden en hindernissen heeft een jager op groot wild te kam pen Soms zijn alleen al de financieele bezwaren on overkomelijk. Hij moet duizenden kilometers rei zen, naar Afrika, Voor-Indië, Zuid-Amerika. Canada of Nieuw Guinea, 0111 het begeerde wild te kunnen vinden en dan nog staat hij jias aan het begin zijner onderneming. Hij moet voor een behoorlijke uitrus ting zorgen, lastdieren koopen, voorraden inslaan en zich voorzien van betrouwbare gidsen, wil zijn expe- Br. Berger (met baard!) poseert met een door hem geschoten leeuw. Be kop van het beest prijkt nu in z'n studeervertrek.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 20