Titegto. u HARDNEKKIGE CONSTIPATIE VIJFDUIZENDGULDEN Kruschen *p Salts Wat zij al innam, niets hielp Hoe zij tenslotte beter werd bb l\ z3 bloedige afdrukken van de pooten van Joe Raine plakte den houthakker den husky. Toen begreep hij.... terug op zijn stoel - er was iets gebeurd, Zijn laars schoot met kracht uit waarvan hij geen hoogte kon krijgen, de husky vloog jankend weg. óf ze namen een loopje met hem. „Jij mormeltierde Joe vermóór- „Jullie zijn gek, of ik ben het," her den moest ik je 1 Nou verkoop ik je nam hij hard. „'t Was een paar uuri voor vijftien dollar David had gelijk geleden nog Woensdag, wou je soms méér ben je niet waard. zeggen, dat het nu Donderdag was T" Tierend strompelde hij wat rond, Toen kwam Burns eindelijk achter om zich te oriënteeren. Hij bespeurde, zijn tapkast vandaan hij begreep, dat hij een eind uit den goeden koers dat Joe Raine wérkelijk in de war was. was geraakt de richting uit van de „Het is vandaag Donderdag en negen Peace-rivier, hoewel hij niet verder dan uur in den avond, Joe. Ik geef je mijn een uur van het kamp verwijderd was. woord en je kent me lang genoeg om te „Kom mee gebood hij den hond weten, dat ik m'n woord nog nooit licht en strompelend nam hij den terugtocht vaardig gegeven heb. Waar heb je in aan naar het kamp, met het plezierige vredesnaam uitgehangen, man f" I voornemen, de vijftien dollars van Joe gaf hem geen antwoord. Hij keek David Bower in een hartige verkwik- eerst eens rond en zocht toen zijn huskv king om te zetten. „Weten jullie ook, hoe laat ik wegge gaan ben En hoe laat het begon te Toen Joe Raine de gelagkamer van sneeuwen de Green Tree Saloon" binnentrad, „Je ging om negen uur hier weg en zat het heele gezelschap bijeen, zooals bij tienen begon het te sneeuwen," ant- hij het verlaten hadBurns achter de woordde Bums. „En toen ik de fabriek tapkast, David Bower in den hoek en de om één uur vannacht sloot, hield dc rest om de tafel. Zij keken allen ver- sneeuwval op." baasd naar zijn gezicht, dat dik opge- Joe's oogen vlogen opnieuw naar den zwollen en bebloed was. Joe mompelde husky. „Hoelang denk je, dat een .chagrijnig, dat hij gevallen was en keek man onder een berg sneeuw van een valsch naar den husky. meter begraven kan liggen, zonder te „David, geef op vijftien dollar, dan stikken vroeg hij langzaam, is hij voor jou. En Burns, geef me een „Hoogstens een uur of tien," ant- glas whisky twee glazen...." woordde een stem van de tafel. „Bill David Bower lachte spottend. „Zoo, Harrison was na negen uur al gestikt." nu ze je in Mac Murray misschien niet Er rees een diep gebrom van vol- ineer dan tien wilden betalen, ben ik doening uit Joe's keel. „En hoeveel zou zeker goed genoeg voor vijftien dollar." een hond waard zijn, die je het leven zei hij met zijn lijzige stem. „Als ik me redt, denken jullie nu eens niet aan het bod wil houden f De anderen begonnen iets te ver- Gisteravond heb ik je wel vijftien moeden en keken verbaasd van Joe geboden, inaar nou voel ik er niet veel naar den husky. meer voor. Wat is 'n hond waard, als „Nou, hoeveel hield Joe aan, met je 't goed beschouwteen triomfantelijke stem. Joe keerde zijn misvormd gelaat naar „Duizend dollar," zei een stem. hem toe. „Kom, verkoop geen onzin," „Meer," vond John Burns. „Wel tien- viel hij nijdig uit. „Je weet evengoed als duizend. Goed beschouwd is zoo'n beest ik, dat ik in die paar uren niet heen niet op dollars te taxeeren hij is den en terug naar Port Mac Murray ben prijs waard, waarop iemand zijn eigen geweest.- Als ik er wél was geweest, leven schat." had je me hier niet meer teruggezien „Juist, een goed woord," zei Joe Raine vanavond. John Burns is toch waarach- en er kwam '11 wonderlijk zacht en warm tig zóó goed van vertrouwen niet. dat licht in den blik, waarmee hij zijn husky je hier voor je genoegen zou komen." opnam. „Een goed woord, zeg ik. Hij Er werd gelachen, maar niemand is méér waard dan geld, méér dan whis- ging op zijn uitval in. ky. Hij is den prijs waard, waarop ik „Nu, kom je af met. je vijftien dollar?" mijn eigen leven taxeer. En dat is on vroeg Joe op ruzieachtigen toon. betaalbaar voor me, want ik kan geen „Neen, je kan tien krijgen," zei nieuw koopen. Die hond is dus niet te David. „Als je gisteravond had toe- koop, mannen, nóóit meer te koop gehapt, had je vijftien gekregen." Zijn blik dwaalde van den husky naar Toen werd Joe woedend. Hij liep op de toonbank en vervolgens naar John David toe en tilde hem met reuzen- Burns. „Je mag me uitlachen. John. en kracht op. „Maak geen grapjes met je ik zal er niet kwaad om worden, maar ik gisteravond.' bromde hij en hij zal géén whisky meer drinken. Een man schudde den houthakker door elkander, is maar een kind in z'n zwakheden en ik alsof het. een kind was. zou in de verleiding kunnen komen. David werd angstig tegen Joe je begrijpt me wel. Doe die twee glazen Raine zou niemand het voor hem op- dus terug in je flesch. of drink ze op. nemen. „Maar het is toch zoo, heb ik dan zal ik ze later wel eens betalen. dan ongelijk bracht hij klageiid uit. Niemand waagde hét te lachen en Joe „Het is toch zeker mijn rechtom mijn streelde met 'n onbeholpen liefkoozend bod van den vorigen dag terug te gebaar den ruigen pels van zijn hond. nemen Eu zonder dat er nog een woord ge- „David heeft gelijk." liet John sproken werd, gingen zij samen heen Burns zich hooien. „Mat hij gister- Joe Raine en zijn husky, van wien avond geboden heeft, hoeft hij vanavond niemand gisteren nog had kunnen zeg- niet te houden." gen wat hij waard was. ZZ/en van de nieuwe Bleyle-model- len - en zoo zijn er nog vele andere elegante B1 e y 1 e-kleedingstuk- ken. Zij zijn daarbij al le gemakkelijk, prae- tisch en billijk - voor deze voordeelen garan deert het merk Blevle. raagt het adres van tk*n dieblslbijzynden veran Zaalberg. Victorialaan i, Wassenaar. VOOR DE ABONNÉ'S VAN PANORAMA OP 5 DECEMBER A.S. Weet ge wel, dat thans nog slechts twee weken ons scheiden van de klinkende St. Nicolaas-surprise, waarover wij u in ons blad van 5 Sept. j.l. uitvoerig hebben ingelicht? Natuurlijk zijt gij ook als abonné in onze registers ingeschreven en is het derhalve mogelijk dat gij één der duizend gelukkigen zult zijn! „Sinds heel lang was ik lijdende aan storingen in mijn spijsvertering, in die mate, dat het mij onmogelijk was, wat ik al innam, om mijn constipatie kwijt te raken. Sinds ik aan de Kruschen- Salts-kuur begonnen ben, gaat het veel beter en daarom wil ik mijn bewondering uitspreken over de goede werking van Uw Kruschen Salts. Ik zal Kruschen Salts dan ook aan al mijn kennissen en familie aanraden. Mej. P. S. te A." De zes zouten in Kruschen Salts zijn het recept van de natuur zelf om J de afvoerorganen goed te laten werken j om eiken dag zachtjes maar zeker j alle vergiftige afvalstoffen uit het j lichaam te verwijderen. Zoodoende wordt uw organisme vrij gehouden van alle onzuiverheden, welke, indien ze zich kunnen ophoopeu, den algehee- len gezondheidstoestand schaden. Begin morgen met de „kleine, dagelijksche dosis" Kruschen en zet daarmee den eersten stap op den weg naar volmaak te gezondheid. Stralende gezondheid voor één cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a f 0.90 en f 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buiteuverpakking de naam Rowntree- Handels-Maatschappij voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 23