Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP Ook op Noord Bevéland maakt de K.L.M. reclame voor zijn diensten. Op het wachthuisje van het veer Kortgene- Wolfaartsdijk prijkt het meest moderne verkeersmiddel in onze provincie, 't Zal overigens nog lang duren, eer Noord Beveland een vliegveld rijk zal zijn. Hoe lang zal het zelfs nog duren, voor het veer zal zijn vervangen door 'n brug t Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Omroep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit de Zeeuwsche hoofdstad, dat iemand voor de vereeni- ging van leerling-machinisten ter koop vaardij een lezing hield over een reis naar Ned. Oost-Indië. Aan de hand van lichtbeelden maakten de aanwezigen een reis naar het mooie Insulinde, luidde het. Vroeger kwam je met den hoed in de hand door het heele land met een lichtbeeld in je vinger geraak je tegen woordig nog verder Bij een klompenmaker te Sluiskil, zoo sehrijft men ons, is een begin van brand ontstaan, dat echter, dank zij het onvervaard optreden der blnsschers. in de kiem gesmoord is. Gelukkig Hadden de vlammen ver der voortgewoekerd, dan zou gewis de brandweer tegen al die vuur klompen machteloos hebben gestaan Te Goes is een familie bij het huis waarts keeren zeer geschrokken toen er in hun verlaten woning licht leek te branden. De gealarmeerde politie concludeerde echter, dat de menschen misleid waren door het schijnsel van de volle maan. Tegen dit soort oplichterij staat de gewapende macht overigens weerloos. Uit Terneuzen vernamen wij, dat een sleepschip op het Westelijk haven hoofd omhooggevaren is en daar bleef zitten. Slechts met veel moeite kon men er het vaartuig afkrijgen. Nader meldt men ons, dat het schip „De Hoed" heette. Geen wonder dat het havenhoofd di^ gratis hoofddeksel ongaarne terug gaf Tusschen Middelburg en Vlissingen heeft een botsing plaats gevonden tus schen de stoomtram en een vracht auto. Laatstgenoemde was beladen met fleschjes bier. Hoe dikwijls is het nu reeds niet her haald: „Geen alcohol bij snelverkeer!" De knoeierij bloeit allerwegen op. De ambtenaren van een keuringsdienst van waren te Goes hebben de vorige week in Zeeuwsch-Vlaanderen een melkverkoo- per gesnapt, die zijn negotie met meer dan de helft water vervalscht had, zon der den trouwhartigen blik uit zijn oogen te verliezen. Nog vernamen wij, dat men een schoenmaker op het spoor is, die zich verstout heeft om waterlaarzen te ver- koopen aan een melkmuil Uit Ossenisse seint men ons, dat bij de gaaischieting op Wallenhoek iemand zich koning geschoten heeft. De uitvinding van het bnskruit is en blijft een snuggere daad. Voor den ridderslag had je altijd nog een ander noodig, maar met een buks schiet je je zelf tot koning. Iemand, die 'n tikje hakkelde, vroeg ons, of men in Zeeland alleen metworst maakt. lederen keer wanneer hij er gens 'n broodje met-met-met. worst In stelt, ontvangt hij een broodje met metworst. Daar wij het antwoord niet wisten, zenden wij de vraag bij deze even uit. Tot de volgende week, dames en lieeren In de haven te Vlissingen arriveerde deze week de „Nieuw Zeelandvan de Nederlandsche Paket Mij., die ruim 150 passagiers ontscheepte, en daarna zijn vracht loste. Een kijkje tijdens de lossingswerk.- zaamhetlen. Voor de kantoren van de Vlissingsche haven hcersch- te groote drukte bij aan komst van de Nieuw Zee land, en voor Vlissingen was deze gebeurtenis een meevallertje. Het mooie schip in het kanaal door Walcheren. Links: Het schip wordt door de groote sluis naar binnen gesleept, om bij Maatschappij De Schelde van nieuwe machines te worden voorzien.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25