CURIOSA Onze opname toont een wonderlijke wandklok, waaraan een zekere mr. Vickary zeven-en-twintig jaar gewerkt heeft. Ze geeft den gewonen tijd aan, dag, maand en jaar, het ver schil tusschen Greenwich- en zonnetijd, zonsopgang en onder gang, en heeft voor iederen dag van de week een anderen slag. Boven de wijzerplaat bevindt zich een astronomische cirkel, welke dagelijks den zonnestand in de ecliptica aan wijst, plus maan- en sterrenstand. Jack Loreen, een Amerikaan, u ien het ongetwijfeld een weinig in zijn bovenkamer mankeert, slaagde erin het wereldrecord „levend begraven zijnvan 65 dagenop 119 dagen te brengen. Op onze foto ziet men hem te San Francisco wit zijn kist kruipen. Een dokter die hem onderzocht verklaarde, dat Loreen's gezondheid van het onzinnige iraagstuk niets te lijden had gehad. Zoltuii Sulkowsky en Ggula Bartha, twee Hongaren uit Boedapest, maken met een zijspanmotorfiets een tocht om de wereld. Ze zijn nu te Southampton aangekomen en hebben hun reis dus vrijwel voltooid. Ze bezochten 63 landen in Europa, Afrika, Azië, Australië en Noord- en Zuid-Amerika en legden een afstand af van 95.000 mijlen. Binnenkort vertrekken ze via België. Nederland en Duitsehland naar Hongarije. De graaj van Longford, een Iersch edelman, heeft te Dublin een winkelzaak geopend, waarin slechts met de hand geweven stoffen verkocht worden. De graaf, die schrijver van eenige boeken is, staat zelf achter de toon bank van zijn „zaak". Persoonlijke voordeelen heeft hij er niet van, want het is zijn opzet de binnenlandsehe weef-industrie te ondersteunen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 26