DE ROODE PIMPERNEL Leslie Howard als Sir Percy Blalceney (de Rootle Pimpernel) en zijn vrouw (Merle Oberon). llet is werkelijk een meester lijke creatie, die de jonge acteur Howard in deze rol te zien geeft. De schand-wagen, die den geheelen dag door, onder het gejoel van het gepeupel, nieuw voedsel naar de guillotine bracht. Niet zelden werd zoo'n heele wagen door den Rooden Pimpernel „verdonkeremaand" Sir Percy Blakeney (Leslie Howardin een zijner kostelijke verni-oin nt ingen Wie zou achter dezen bloed - d or Ui (jen, halj wilden en dranken ciioyenden ver fijnden Rooden Pirnjn rnel zoeken f Er zullen maar weinig men- schen zijn, die het beroemde verhaal van „De Roode Pim pernel" van barones Orczy niet gelezen hebben. Het is een van de meest geslaagde „thrillers" geweest, welke in bijna alle landen ter we reld een gretigen aftrek vond. Alexander Korda heeft het beroemde verhaal thans voor de „United Artists" verfilmd, welke film binnen afzienbaren tijd door Loet C. Barnstijn in Nederland zal worden uitgebracht. HET verhaal van „De „Roode Pimpernel" werd door barones Orczy een goede twintig jaar geleden op bestelling vervaardigd. Het was zelfs een „spoed-bestelling" en mogen we de schrijfster gelooven, dan was zij een kwartier, nadat zij de order ont ving, met het verhaal-schema gereed. Oorspronkelijk was de plaats der handeling Rusland, doch 0111 redenen van diplomatieken aard verander de de auteur bet zoodanig, dat het zich afspeelde in Frankrijk ten tijde der groote revolutie. Ieder herinnert zich ongetwijfeld nog het boeiende verloop van bet kostelijke drama, dat, betrekkelijk reeds kort na het verschijnen een wereldreputatie verwierf. Het is een verhaal, waar van ieder hoofdstuk sensaties bracht, omdat de hoofdpersoon, Sir Percy Blakeney, onuitputtelijk was in het verzinnen van listen, waar het betrof het redden van weerlooze slachtoffers uit de handen van bloed dorstige tirannen. Telkens duikt die fijne figuur van Blakeney in een andere vermomming op en steeds weer wordt de overigens zeer scherpzinnige, doch fanatieke speurder Chau- velin om den tuin geleid. Met een grenzenlooze kalmte en een onoverwin nelijk optimisme weet de goedige, lachende edelman tientallen prooien aan de guillotine te ontrukken. Want achter dat onverschillige, jongensachtige ge zicht worden berekeningen gemaakt, die angstvallig nauwkeurig kloppen, ondanks de hindernissen, die de tegenpartij hem in den weg legt. Met veel pracht en praal heeft men thans in Elstree dit werk ver filmd en men behoeft slechts de foto's nauwkeurig te best.udeeren, om te weten, dat men de fantasie van „De Roode Pimpernel" werkelijkheid heeft laten worden. En dit is tevens de allervoornaam ste verdienste van deze film.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 28