OVER KINDERLECTUUR EN - KINDERLEESZAAL - C -t s~) i De club der boekan iertjes heeft zelfs geen aandacht voor den levensgroo- y~> A/ -% i O few fotograaf, zóó spannend zijn de verhalen uit leven en verbeelding. op dit gebied aan de markt komt, gepaard aan een rijke ervaring en een wijs inzicht hierdoor verkregen, zijn de voorwaarden die vruchtdragend zullen werken. De ouders kunnen afgaan op een vertrouwd oordeel ende kinderen zullen er louter pleizier en profijt van trekken Om al deze overwegingen met alle gevolgen van dien is in de Wijdesteeg, vlak om den hoek van den N.Z. Voorburgwal te Amsterdam, een instelling tot stand gekomen, die allereerst een voortreffelijk ingerichte kinderleeszaal omvat, waarvan de foto's een aan duidelijkheid niets te wenschen overlatend beeld geven. De sfeer die hier, onder de gunstigste omstandig heden, geschapen is door directrice en assistenten, kan niet anders dan voorbeeldig genoemd worden en moet op de jeugdige leesenthousiasten een veel- zijdig-goeden invloed hebben Dit door het uiterlijk meest charmeerend deel van de instelling is slechts een onderdeel, dat ook elders in stad en land gevonden kan worden. Maar achter de ruime en heldere leeszaal wordt meer en ernstig werk verricht, waarop wij met genoegen in breeden kring de aandacht willen vestigen. Daar is allereerst een Inlichtingsbureau voor Kinderlectuur. Hier werkt het contact met vol wassenen, ouders en jeugdleiders, wederkeerig. Uit de ervaringen en ondervindingen wordt wederzijds profijt getrokken, waarmede weer alle volgenden hun voordeel kunnen doen. In een jaarverslag der instelling wordt dan ook terecht gezegd „Een der doeleinden van ons werk, het bekend maken en verspreiden van goede kinderlectuur, kan alleen dan tot zijn recht komen, wanneer het, zooals in vele ore landen, beschouwd wordt als iets van IN het hart van Amsterdam, temidden van de „krantenstraat", waar dagelijks honderden groote rollen papier verwerkt worden tot de daagsche lectuur van volwassenen, ligt, even terzijde, een zonnige en luchtige centrale voor kinderlectuur. Het is voor den volwassene, die naar eigen smaak en oordeel zijn lectuur bepaalde, uiterst moeilijk de voorkeur en het goede voedsel daartoe te raden van het kind. Een zoo ruim mogelijk overzicht van al hetgeen De groote kinderleeszaal, die nimmer own gebrek aan belangstelling blijkt te lijden. In liet ruime en heldere lokaal worden onqewassche.n handen ook niet toegelaten

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 2