FORtfAMNT MECCANO "U wilt rijk worden!' 1 MILLIOEN of 98.000 gld. i MILLIOEN of 49.000 gld. 31 „Schoentjes," zei Claribel. „Hoe zijn redevoering voort. „Een man moet niet jullie tweeën in één schuitje gekomen alleen moed hebben, maar ook verstand. „Zij is mijn koningin van liefde en Zijn geest moet in moeilijke uren werken schoonheid," zei Hadrian. als.... als de bliksem. Ik wensch mij „Is 't zoo erg Weet ze, waar Parijs niet met zwakzinnigen af te geven." [igt t" „Als je nu niet gauw.begon de „U bent vrijpostig, juffrouw {Higg. heer Peck. Ik kan geen vrijpostigheden toestaan. „Sst." zei Hadrian. Hij ging voort Als u vrijpostig wordt, zal ik eli.... „Noem eens iemand, die bang voor u hebt u groote kans, dat u weer in uw is. Mark Trotter is die bijvoorbeeld schiettent terecht komt." bang voor u Of bent u bang voor „Als u zich niet uit de narigheid weet hem Zeg nu zelf wie van ons tweeën te wurmen, waar die dame u in gebracht wint't dan* Want voor mij is Mark heeft, blijft er niet eens een schiettent Trotter wél bang." over," antwoordde juffrouw Higg. „Wat Dit was te veel voor Mike Peck. Hij heeft juffrouw Joyce met den moord hijgde, hij slikte, hij stikte, maar woor- op Cleveland Chorley te maken den kwamen er niet. Mark Trotter ban: „Ik wil niets meer hooren," zei Ha- voor iemand. daar konden zijn drian uit de hoogte. hersens niet bij. „Behalve," zei Claribel met een rimpel „Als u ook maar eenig verstandelijk tusschen haar oogen, „dat ze zoowat talent had, zou u 't ingezien hebben met hem verloofd was, en dat haar pa zei Hadrian. „Bang voor mij, voor senator is, en dat Chorley voor hand- Hadrian Pink: Waarom doet hij anders langer van Mark Trotter doorging. Mag die moeite, om van me af te komen ik hier even een vraag stellen was het Waarom probeert hij me anders om te liefde of was het politiek koopen, om heen te gaan Als Mark Hier vloog de deur open, om de uit- Trotter mijn naam maar hoort, staat hij voerige gestalte van Mike Peck door te eh. te trillen in zijn schoenen. Denk laten. Naar zijn ontredderd voorkomen daar maar eens over na." en zijn wilden hlik te oordeelen was hij „Je bent ontslagen schreeuwde zeer opgewonden. Hij richtte een vinger meneer Peck, maar 't klonk lang zoo naar Hadrian en brulde zeker niet meer. „Nu is 't welletjes Je kunt ophoepe- Toen schoof Algernon Swinburne naar len Ruk in 1 Als ik iemand gehuurd voren, met ontsteltenis op zijn breede had, om den boel in de gort te sturen, gezicht. Hij wiegelde een kolossalen had hij 't niet erger kunnen doen Je vinger voor den neus van zijn vader, hebt alles vernield, en stap nou maar „Bedoelt u, dat u Pinky d'r uit wou gauw op, voor ik jou vernielzetten f" vroeg hij. Hadrian nam een koele fiere houding „Ik góói 'm er uit." aan. „U vergeet andermaal, dat er een contract bestaat, meneer Peck," zei hij. „U kunt me niet ontslaan. Enjuf kunnen maar al te gauw griep of keelpijn veroorzaken. Neem Formamint, dat U onvatbaar maakt voor besmetting. Formamint doodt de bacteriën, die in mond en keel binnendringen. Bij alle apotheken en drogisten a fl. 1.- per flesch. s.-*5h „Adjuus pa," zei Algernon eenvoudig. „Adjuus pa Wat adjuus t" „Hoor eens. pa. We hoeven niet kwaad frouw Higg, geeft u mijn afschrift van te worden, maar 't zit zoo Pinkv is een 't contract even, alstublieft." reuzenkerel. AbsoluutHij kan 't. En De heer Peck deed zijn mond open, 't is mijn kameraad ook. Ik heb nog om een nieuwe serie zegswijzen uit te nooit zoo'n reuzenkerel gezien. Op den spreken, maar Hadrian sprak slechts duur kan ie iedereen aan. Hij slaat ze één woord. Hij sprak het uit met groot gewoon tot pulp. Hij heeft mij óók gezag. De man. die het handboek ge- niet in den steek gelaten. Dus adjuus, schreven had, had 't zelf niet beter pa." kunnen doen. „Jullie zijn gek. zei de heer Peck. „Zwijg!" zei hij. „Ik weet best. dat ik geen Einstein Juffrouw! Higg kwam met het papier heet, itiaar wegloopen doe ik niet. Als aandragen, voor meneer Peck zich had Pinkv gaat, ga ik ook. Of u 't goed kunnen herstellen van den schok. Ha- vindt of niet. Zonder kwalijk nemen; drian nam het document aan, hield het of zoo 't kan niet anders. Ziet u j met een breed gebaar voor zich, scheurde „En geef mij maar net zoo'n poeier.' j het toen, vastberaden en minachtend, voegde Claribel er tusschen. j aan kleine stukjes en liet de snippers op Er stond met geen woord in't hand-j den vloer vallen. boek, hoe men zich in zoon geval. „Ik wil niemand aan een contract gedragen moest. Hadrian was hier niet houden, dat hem niet meer aanstaat," op voorbereid. Nooit van zijn leven hadj /it,j jjjj liij vrienden gehad, nooit had hij vricn Meneer Peck slikte. dentrouw genoten. Nog nooit had Hadrian glimlachte op een hoog- iemand hein bewonderd. Hij had niet waardige manier. „Maar zie't maar eens meegeteld, en hij was uitgelachen, en zonder mij te stellen zei hij. hij had 't geduldig verdragen. Hij was „Dat zal best meevallen!" Mike Peck een nul geweest, van wiens bestaan de sloeg op het bureau. „Alles ging best, wereld zich niets aantrok. Nu kwam hij vóór jij kwam opdagen." voor 't eerst in aanraking, met iets, dat „Ik mag u natuurlijk niet tegen- in de levens van gewone mensehen spreken," zei Hadrian. „Maar," ging hij misschien heel normaal was. En hij wist peinzend voort, „dan hadden ze zeker niet, wat hij er mee aan moest vangen, nog niet gemerkt, dat u laf bent." „Je.. ..bedoel je, dat je dat \oor.. „Laf! I.af Hoevoor mij over hebt?" vroeg hij on natuurlijk zei Hadrian. „U hebt geloovig. „Dat je mij trouw wilt blijven j bevel gekregen, om mij af te schuiven, Zou je voor mij je vader willen laten is 't niet En u bent op 'n holletje schieten, Algernon ..En u, juffrouw! gaan gehoorzamen. Mij best. Ik wrerk Higgzou u voor mij t beste baantje; liever niet met iemand, dien ik niet ver- op willen geven, dat u ooit gehad hebt t" trouwen kan. Als ik. als ik iemand „Zanik morgen," zei Algernon. j toesta, aan mijn zijde te kampen, moet Hadrian draaide zich om en keek uit hij een volslagen man zijn. Een man het raam, maar hij zag de torens enj van beproefde trouw. Ilalia Geen koepels en minarets van Droomland nieti werkjes voor de stad meer, als je mij Hij zag niets anders dan een vochtige, niet ontslaat, hè T" grijsheid en hij voelde een vreemde, on-j Dit moment koos Algernon Swinburne, gemakkelijke stroefheid in zijn keel.! om het vertrek binnen te komen wan- Maar tegelijk was hij. voor't eerst van j delen. Hij beschouwde het tafereel en zijn leven, gelukkig. In «lie secondeni grinnikte toen. „Hallo, pa," zei hij ontdekte hij, wat geluk was. Hij was huiselijk. er vroeger vaag benieuwd naar geweest, „Hou je bek zei zijn vader. „Er is nog meer," zette Hadrian zijn Vervolg Op peg. 34 Maandag 2 December a.s. de groote dag voor U. Dan heeft wederom plaats de schitterende Fransche trekking der voor de Ned. wet geoorloofde loten Credit National émission 1919 (Fransche Staatsgarantie). Duizenden geldprijzen o.m.van 5 a 100.000, 10 a 50.000 Fr. frs., enz., minste uitlotingsprijs ca. 60 gld. Directe en volle uitbetaling onder aftrek v. 2°/0 belasting. Om met een geheel premielot reeds mede te trekken slechts een rijksdaalder. Men heeft dan reent op den geheelen prijs die er op valt. 2 stuks f 4.50, 3 stuks f 6.50, 5 stuks NO, 10 stuks f 19. Aan iederen kooper wordt drie dagen na de trekking gratis de volledige lijst gezonden. Zendt nog heden een postwissel of Girostorting no. 135173 aan de firma J. SANDERS, Hoogstraat 4, Den Haag, tel. 116587, het bekende geluks- kantoor, dat in den loop der jaren duizenden guldens aan pri|zen uitkeerde. Bestelt nog heden. Laat 2 December a.s. voor U een der mooiste dagen van Uw leven worden. De nieuwe Meccano Honderden bewegende mechanische modellen, van"- een eenvoud ige kraan totde meest geavanceerde werk tuigkundige bewegingen, kunnen worden gebouwd met Meccano. GROOTERE EN BETERE uitrustingen vormen een extra attractie voor 1935. Uitrustingen vanaf f. 1.2S tot f. 200.00 Meccano-Treinen met electro- en uurwerk- motoren. De nieuwe Meccano electrische loco's vertegenwoordigen den grootsten voor uitgang, die ooit geboekt werd voor electrisch aangedreven treinsystemen. Dan is er nog de prachtige serie onvergelijke lijke Meccano-uurwerktreinen. Electrische loco's vanaf f. 4.25 tot f. 18.00 Uurwerktreinen vanaf f. 2.00 tot f. 33.00 Vliegtuig-Bouwdoozen. Met een Meccano vliegtuig-bouwdoos kan je vele verschillende typen luchtvaartuigen bouwen. Er kan keuze gemaakt worden uit drie verschillende kleuren schema's. Prijzen vanaf f. 2.00 tot f. 12.00 Automobiel-bouwdoozen. Indien je nog nooit een auto gebouwd hebt metéén van deze bouwdoozen, weet je niet wat sensatie is. Er bestaan vier verschillende kleurenschema's. Prijs der doozen f. 5.00 en f. 10.50 Dinky-Builder-bouwdoozen. Dit is wel één der meest boeiende constructie-systemen, die ooit gegeven werden aan jonge kinderen om mee te spelen. Geen moeren en bouten noodig. Prijs der doozen vanaf f. 1.35 Dinky Toys (Miniaturen). Een boeiende en verrukkelijke liefhebberij is het aanleggen van een verzameling dezer aardige Dinky Toys. Er bestaan reeds 200 verschillende Dinky Toys en er zullen te allen tijde nieuwe uitkomen. Prijzen vanaf 5 cent tot 85 cent V ruf je leverancier om onze gratis catalogi, of schrijf aan om depot voor engros HAUSEMANN 4 HÖTTE (Afd.3S) Kromboomssloot Sf, Amsterdam. C.efahrketrd doorMECCANO LTD LIVERPOOL. ENGELAND

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 31