m '%(f-mwiê&md ZWARTKOP SHAMPODOR Uw Kind komt aan door Halitran BLOND-SPECIAAL IN GROEN WITTE VERPAKKING fiet ruodeWic AaWeumi e/m iidde£ zon" 35 misleiding volslagen nutteloos zou zijn. Hij dorst haar niet eens aan te kijken. „Nou, nou, nou. Tut, tut, tutzei ze. Hij draaide zijn stoel om en keek treurig naar buiten. Daar onder zijn oogen lag het zonderlinge samenhoopsel van gebouwen, waarin hij zijn loopbaan had meenen te vinden, en slechts dit had hij bereikt, dat hij de onderneming op den rand van den ondergang had gebracht. Hij en het handboek hadden Droomland verwoest. Het was een donker moment. Het eenige, dat hij graag zou doen, was opstaan en 't kantoor uit sluipen en verdwijnen. Hij wou heel ver weg, ergens waar hij nooit meer van Droomland en van Claribel Higg en van Ariadne Joyce zou liooren. En vooral een heel verren en diep verholen schuilhoek wenschte hij zich, waar hij ontkomen kon aan Hadrian Pink den Grooten. „Je wou wegloopen, hèvroeg haar koele stem. „Je wou onder een plank kruipen en net doen, of je een worm was." Zij haalde haar schouders op. „Dus blijk je ook al geen steek beter te zijn." Haar toon prikkelde hem tot spreken. „Dan wie vroeg hij. „Windbuilen," zei ze. „En daar zijn we mee uitgepraat, geloof ik. Ik ben er wel aan gewend, dat ik op de menschen neer moet kijken, 't Is lang niet zoo erg, als 't wel lijkt, dat ik jou ook op 't lijstje moet zetten." „Maar wat moet ik dan V vroeg hij in hulpelooze ellende. „Och, ga maar een beetje zitten handenwringen, en laat 't verder zoo," zei ze; de deur ging open en zij ver volgde „Aha, daar hebben we onze juffrouw Binku8. Kom er maar in, engel. Geneer je niet." Juffrouw Binkus schrok blijkbaar zij vergat althans, haar kaken stil te houden. „Sliksnauwde Hadrian onwille keurig. „Mooi zooriep Claribel. „Pak haar maar. Trek 'r maar aan d'r haren. Haar kun je tenminste aan." De juichtoon klonk eindeloos en bijtend verachtelijk. „Er is een zekere meneer Sinker om u te spreken. Ik heb gezegd dat u bezet was." Juffrouw Binkus wachtte even om op adem te komen. „Hij was onbeschoft. Hij zegt...." „Hij zegt," viel een trage stem bij de deur haar in de rede, „dat 't verstan diger is, privé en vertrouwelijk met Sinker te praten, dan dat Sinker in 't publiek over je gaat praten, misschien met foto's erbij, 't Is in 't begin mis schien een beetje pijnlijk, maar de resul taten zijn prachtig. Zal ik maar een luien stoel nemen Hadrian erkende in Sinker den repor ter, die hem was komen interviewen na zijn verklaring aan het Dagblad van Pickchester. „Kom maar op," zei hij. Sinker deed de deur achter zich dicht, trok een stoel bij Hadrian's bureau en glimlachte beminnelijk. „Zoo, we kunnen beginnen," zei hij. ACHTTIENDE HOOFDSTUK IK snap u niet goed," zei Sinker, met een knikje naar Hadrian. „Gewoon lijk snap ik de menschen heel goed. Ik heb er een massa gezien. Allemaal eender. Daarom hebben ze allemaal andere dassen om, dan kun je ze ten minste onderscheiden." „Zeer interessante opmerking," zei Iladrian. „Of ze juist is, zullen we daar laten." „Ik kan er niet wijs uit worden, of u een volslagen idioot bent, of een kam pioen opsnijder, of een kraan. De groote heeren schijnen er ook niet wijs uit te kunnen worden. Tusschen twee haakjes, er wordt hier aardig gepost, heb ik gezien." „Door wie gepost „Die branieschoppers, die ik rond heb zien dwalen, zijn vrindjes van Porter Vane," zei Sinker. „Nu weet u 't wel." „Wat wenscht u T" vroeg Hadrian. „Ik wenscli altijd maar één ding," zei Sinker. „Namelijk feiten. De waar heid. Daar heb ik een passie voor." Hij haalde zijn schouders op. „Er zijn menschen, die bewonderd worden om hun waarheidsliefde. Een journalist wordt er de deur om uit gegooid. Maar ik honger nu eenmaal naar waarheid de waarheid over menschen." „Kan ik me indenken," zei Hadrian. „Goed. Komt u dan maar eens met 'u beetje waarheid op de proppen. Ten eerstelioe bent u in dat spelletje be trokken Wie heeft de kaarten uit gedeeld Waren er azen bij „Ik weet totaal niet, waar u 't over hebt," zei Hadrian. „Ik heb 't over moord," zei Sinker. „Meer in 't bijzonder over den moord op Cleveland Chorley. Ga nu door." „Ik heb geen zin om door te gaan." „Dat komt dan wel," zei Sinker gemoedelijk. „Luister nu eens goed er zit hier niets persoonlijks achter. Ik heb geen een vriend en geen een vijand. Ik werk voor niemand en niemand werkt voor mij. Ze zeggen dat ik lieg en be drieg. 't Tweede doe ik, om copy te krijgen, maar 't eerste doe ik nooit. Als ik iets schrijf, en als mijn krant 't drukt, is 't zoo. Begrijpt u Waarheid tot de laatste komma en 't laatste uitroep- teeken. Ik wil weten wat er dien avond op die kamer van Cleveland Chorley gebeurd is, en ik zal 't weten ook. Ondanks den heelen Mark Trotter." „Mark Trotter „Inderdaad. Hij heeft een boodschap gestuurd, dat 't jachtseizoen geopend was voor reporters, die hun neus uit - staken. Hij probeerde mijn baas tc commandeeren. Wat is er laatst in 't huis van senator Joyce gebeurd, waai Trotter zoo den angst van kreeg, dat hij 'n moord-taxi stuurde om u op tc pikken I" „Niets," zei Iladrian. „Hoe vaster de feiten zitten, hoe lolliger 't is, als je ze loskrijgt," zei Sinker gelaten. „U hebt den dag na den moord thee gedronken met Ariadne Joyce. Hoe kwam dat I" „Ik had juffrouw Joyce uitgenoodigd, oin thee met ine te gaan drinken en ze zei ja." „O, zoo. Nu, den dag tevoren had Ariadne nog nooit van u gehoord. Niemand had ooit van u gehoord. De Joyces behoorden tot den chic. Ze geven zich niet met den eerste den beste af. Hoe kwam u aan ze f" „Ik ben Hadrian Pink," was het antwoord. „De Groote," vulde Sinker aan. „Heb ik al meer gehoord. Dus u bent gewoon naar dat kind van Joyce toe gestapt om haar op de thee te vragen Vertel dat maar aan iemand, die niet van wanten weet. 't Is wel gek, maar een doodenkelen keer vind je een jong- mensck, dat zichzelf bewondert, en er recht toe heeft. Wie weet bent u er zoo een. U hebt Porter Vane geslagen." „Knock-out geslagen," zei Hadrian. Wordt vervolgd. 6» f te zijn en te blijven. Deze wensch wordt door Zwartkop Shampodor "Blond- Speciaal" voor alle blondines vervuld. Zwartkop Shampodor "Blond- Speciaal" is geheel op de structuur van het zachte en daarom meer gevoelige blonde haar inge steld. Is vry van zeep en alkali, ontziet het haar en vormt geen kalkzeep, de natuurlijke, gouden glans komt onge hinderd tot zijn recht. Bovendien bevat Blond-Speciaal" de blonde tint voor het haar en geeft door gebruikmaking van den bijgevoegden versterker aan donker blond geworden haar de oorspronkelijke blonde kleur terug. Donker haar verkrijgt een prachtigen glans door Zwartkop Shanpodor, eveneens vrij van zeep en alkali. kwart flacons^ ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel. In tere. 50540. Giro nr. 101981. 's GRAVENHAGE, Stationsweg 95. Tei. Int. 111666. Giro nr. 43141. UTRECHT, Biltstraat 142, Tel. Int. 13473. Giro nummer 149597. 's HERTOGEN BOSCH. Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT. Boschstraat 110. Tel. Interc. 1713. Giro nr. 1246^0. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. De eerste. En na 6 maan den reeds een zorgenkind. Huilen bijkans den geheelen dag en wat het vreeselijkste is: het groeit niet meer en vertoont sporen van En- gelsche ziekte Dan naar den dokter, den kinderarts. „Mevrouw, Uw kind mist het allernood zakelijksteVitamine A voor den groei, vitamine D voor de beenderen en tanden. De baby moet Halitran 1200 gebruiken. 1 2 druppels pei dag." En het leed is daarna spoe dig geleden. Baby is prach tig gezond nu, komt eiken dag aan, dank zij Halitran, en moeder wil het wel uit jubelen „Halitran, de le vensbron, onontbeerlijk als flacon met gebottelden zonneschijn f 1.25 Halitran 1200 is de rijkste bron van natuurlijke Vitamen A en D. Bevat: Vitamine A 36.000 Int. Eenh. p. Gr. Vitamine D, 3000 Int. Eenh. p. Gr. 60 maal sterker dan gewone levertraan. Tegen En- gelsche ziekte, tetanie, groeistoor nissen. Kweekt sterke beenderen. Alleen verkrijgbaar bij Apo thekers en erkende Drogisten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35