„PATRI A OVERLEG IS HET HALVE WERK GRIJS HAAR CREAM- CRACKERS 'v >Y£3| nSLT tfOLl, A W DJ? (Lon^e tanden, tneeh. maakt U onnoodig ouder! Wees 37 Koopt een groot blik van dit heerlijke luch tige. brosse gebak, inhoudende ongeveer 115 echte „PAT RIA CREAM CRACKERS voor slechts f 1.20 Geef hem 's morgens een paar echte IK geloof niet zegt Christine Frederick in haar boek „De Denken de Huisvrouw" dat vrouwen zoozeer uitgeput raken doordat 't huis houdelijk werk te zwaar is, maar wel, doordat haar werkindeeling niet deugt en uiet vooruit beraamd is, zoodat zij, als zij met een taak beginnen, daarvoor minder tijd hebben dan vereiseht is, met het gevolg, dat zij kracht verspillen door zich te haasten om klaar te komen. Iedere huisvrouw, die-er-alleen-voor staat, weet hoe waar dit is. Er zijn maar heel weinig huishoude lijke werkjes, die werkelijk zwaar zijn, werkelijk zoo zwaar dat wij er van uitgeput raken, maar wat ons zoo moe maakt iederen dag weer opnieuw, dat is het jachten en jagen om op tijd klaar te komen, de voortdurende inspanning, het onrustige en adembenemende, dat onze krachten ondermijnt op den duur, dat ons prikkelbaar en moe maakt. Of daar niets aan te doen is Wel wis en zeker Groote industrieele bedrijven hebben al sedert lang het nut ervan ingezien de verschillende telkens terugkeerende be wegingen en handgrepen noodig voor het verrichten van het werk te bestu deren teneinde te voorkomen dat er een onnoodige beweging, dus onnoodige krachtsverspilling plaats heeft. Au kun nen wij ons heel goed voorstellen, dat de gemiddelde huisvrouw hierover lacht en zegtwat zal dat er nu op aan komen, of ik een beweging te veel maak en een keer extra van keuken kast naar gootsteen loop Dit hindert wel degelijk, in zooverre, dat het resultaat van al die schijnbaar onbelangrijke extra-stapjes en extra- handgrepen een totaal oplevert van extra-vermoeienis die, indien dit bij herhaling plaats heeft, al spoedig een verminderde werkprestatie ten gevolge heeft. Het gaat hier niet om gemak zucht, doch enkel en alleen om voordeel van arbeid, dus: tijd-enkraehtsbespa- ring voor de huisvrouw zonder hulp. Daar vaten wasschen zoo'n belangrijk onderdeel vormt van het dagelijksch werk der huisvrouw, zullen wij ons voor heden alleen hiertoe bepalen. Hoe moeten wij te werk gaan om onnoodigeu arbeid te vermijden Allereerst dienen wij ervoor te zorgen, dat alle vuile vaatwerk bij elkaar staat, zoodat niet telkens onder het omwas- sehen nog weer een partijtje bij elkaar gezocht moet worden. Hebben wij alles bij elkaar op het aanrecht, dan gaan we eerst soort bij soort zetten. De volg orde van het omwasschen is aldus eerst glazen, zilver, kopjes, bordjes en dan vette schalen, messen en tenslotte pannen. De afdruipbak of mat moet links van den gootsteen liggen. Is de gootsteen in den uitersten linkerhoek van het aanrecht, dan zette men een tafeltje voor den gootsteen en plaatse den af druipbak aan de linkerhand en liet vuile eetgerei rechts van de vatenteil. Men neme telkens het af te wasschen stuk met de linkerhand op en legge het met de linkerhand in het water, terwijl de rechterhand den kwast hanteert. Met de linkerhand plaatst men het af- gewasschen stuk in den afdruipbak Aardewerk, in goed heet water afge- wasschen, behoeft nagenoeg niet te wor den afgedroogd. Zilver en glaswerk, zoowel als kopjes, sorteere men dadelijk bij het afgedroogd neerzetten. Dit be spaart heel wat tijd bij het wegbergen. Op deze wijze te werk gaande, bespaart men op een afwaschduur van drie kwar tier bijna twaalf minuten Wie het niet gelooft, behoeft het slechts te probeeren Eet meer lamsvleesch ALS wij alles zouden eten en drin ken wat ons door middel van leuzen, opschriften, circulaires en aanplakbiljetten wordt toegeroepen, dan zou het er met de slanke lijn raar gaan uitzien. Eet meer visch 1 Voedt u goed (d.w.z. eet boter, melk en eieren). Eet beschuit Eet meer brood, enzoovoort. enzoovoort. Als wij instemmen in dit koor, dan bedoelen wij daar geenszins mede eet meer dan uw gewone hoeveelheid, doch eet het eens vaker. Er is een onbegrijpelijke afkeer van lams- en scliapevleesck, en toch kan men er overheerlijke gerechten van bereiden. Een met uien gebraden lamsbout, een gekookte, in een mosterdsaus gestoofde schapebout, lamsnieren, ge braden lamsrug met gaargekookte en kleingesneden macaroni, overgoten met een dikke tomatensaus, zijn verrukke lijke wintergerechten. Lamsvleesch heeft evenals scliape vleesch een ietwat sterken smaak en daarom zal men er goed aan doen dien smaak een beetje weg te werken, hetzij met uien, hetzij met een bruine, pikante saus of een mosterdsaus. Wij laten hieronder twee smakelijke recepten volgen Schapeboui 21/2 K.G. schapebout20 gram zout 100 gram vet, deels schape- of ander vet, deels boter of slaolie 125 gram lardeerspek2 uien of 4 sjalotten. Schrap en zout het vleesch, lardeer het. Laat het vet heet worden, doe de gesnipperde uien erbij braad hierin den bout gaar en bruin (35 minuten per 500 gram). Snijd het vleesch in dunne plakken, leg deze op een schotel, giet een weinig van de gezeefde jus erover en leg een rand van gaargekookte witte boonen of gevulde tomaten en aardappel- eroquetjes erom. Geef de rest van de jus erbij. Gebakken schapeiongen 6 schapetongen 5 gram zout tikje peper; 1 eetlepel fijngehakte peter selie 1 eetlepel geraspte ui6 eet lepels dikke aardappelpuree paneer meel 60 gram boter. Kook de tongen gaar, pel ze en splijt ze in tweeën, in de lengte. Maak een goed samenhangend mengsel van aard appelpuree, geraspte ui en gehakte peterselie, kruid dit met een weinig zout en peper, verdeel het in twaalf por ties, bestrijk van elke halve tong den aangesneden kant ermee, wentel ze in paneermeel, leg ze in de braadslee ei. giet de gesmolten boter erover, laat d< tongen in een heeten oven vlug brui), bakken. Ge kunt de bedekte halve tongen ook eerst door bloem, daarna door eiwit, vervolgens door paneermeel halen en ze in heet frituurvet bakken. Desge wenscht kunt ge er een tomatensaus bijgeven. Hoe vroeg de eerste grijze haren zich ook mogen vertoonen, het stempelt U als „ouder". Geheel onnoodig natuurlijk, aangezien iedereen, die Inecto Rapid gebruikt heeft, U anders kan vertellen. Slechts één eenvoudige Inecto Rapid-behan- deling - even kort en aangenaam als een haarwassching - zal de natuurlijke kleur volkomen teruggeven - en wel zóó blijvend, dat noch door wasschen, noch door permanenten of stevig bor stelen de nieuwe schoonheid en glans van Uw haar kan worden aangetast en zóó natuurlijk, dat men zelfs in Uw onmiddellijke omgeving het gebruik ervan nimmer zal vermoeden. Denk er wel om - Inecto Rapid geeft de eenige werkelijk doelmatige behan deling tegen grijs geworden haar. Eischt alleen de origineels „INECTO RAPID"! Inecto Rapid is verkrijgbaar bij alle goede kappers, parfumeriezaken, dro gisten enz., die U alle gewenschte in lichtingen kunnen verstrekken. Vraagt gratis prospectus aan den importeur: Fa. A. MAAS, A. G. J. LINDENKAMP, Successeur, O.Z. Voorburgwal 239-241 Amsterdam C. verstandig, Moeder Teveel innemen be derft vaak de maag van de kleintjes en dan zijn ze lastig. De moderne moeder w r ij f t verkoudheid weg met Vicks VapoRub. Deze vermaarde zalf werkt direct 2sledig. Op borst enkeel gewreven verdampt Vicks en de geneeskrachtige dampen worden direct naar de ontstoken luchtkanalen ingeademd. Gelijks tijdig werkt Vicks door de huid als een ouderwetsche pap, maakt het slijm los en geeft daardoor onmiddellijk verlichting. In de meeste gevallen geneest Vicks al in één nacht. paar met boter, kaas, worst of een „PATRIA" speculaasje en U zult zien dat deze er vanzelf invliegen. Echte „PATRIA CREAM-CRACKERS" zijn smakelijk en licht- verteerbaar, kortom een uitkomst voor slechte eters en voor hen die een zwakke maag bezitten.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37