y LEY KOLYNOS ËFKleedinfl Bloeiende kamerplanten Begonia ST. NICOLAAS een GESCHENK 39 348. Zijden japon met wijde, ingehaalde mouw, voorhaan, gladde taille. In- geknipte hals, waarin een kleine strik verwerkt is. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigd 4.40 m.yZijde a 100 cm. br. 349. Japon met raglan- mouw, gegarneerd met plooitjes. Oroote kanten jabot. Voorbaan met inge slikte plooien, welke in klokken eindigen. Verkrijg baar in maat 42, 44, 46, 48. Benoodigd: 4 m. stof a 130 cm. breed. 350. Baglan-japon met ge drapeerd, ruim voorpand. Bok met voorbaan en plooien. Ceintuur met groo- ten strik. Verkrijgbaar in maat 42, 44, 46, 48. Be noodigd: 4.40 m. zijde A 100 cm. breed. The Queen Appointment of England Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zyn mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrygbaar teren den prys complets, 35 ets. voor mantels en jupouuen en 20 ets. voor rokken, blouses, k en kinderkleeding. Bij bestelling vooral opgeven het gewenschte maatnummer. Bestellinge kunnen geschieden by uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700: door toezending van het bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PA NO RA" - NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarby 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen liet bureau van dit blad. TT oor een warme en vooral voor een gelijkmatig warme kamer zijn de begonia's de dankbaarste winter- bloeiers. Eenige jaren terug zag men bijna alleen de rose Gloire de Lorraine met tegen Kerstmis de witte variëteit ervan, maar thans ziet men verschillen de soorten, waaronder zeer mooie met groote bloemen. Veel liefhebbers houden niet van begonia's, omdat ze steeds hun bloeme tjes afwerpen. Daar staat echter tegenover, dat ande ren de planten in bloei houden van November tot AprilMeer kan men toch heusch niet verlangen. Een geschikte kamer en een goede verpleging doen veel af aan den duur van den bloei. Heeft de plant te weinig licht, dan vallen de bloemetjes heel gauw af. Bij sterk wisselende temperatuur ge beurt hetzelfde. Te koud of te droog mag de kamerlucht ook niet zijn. Geeft men zich wat extra-moeite met zijn begonia's, dan zijn ze bijzonder dank baar. Ofschoon ze het liefst een gewone kamertemperatuur hebben, kunnen ze ook bij lagere temperaturen heel goed bloeien, mits die temperatuur maar gelijkmatig is. Wanneer u een bloeiende begonia van den bloemist krijgt, zullen de eerste dagen door de verandering van stand plaats steeds eenige bloemetjes afvallen. Daarom moet u een begonia vol in bloei koopen, er kunnen dan een paar gemist worden. Maar bij goede verple ging herstelt de plant zich heel spoedig. Geeft mei Van alle geschenken, die U met St. Nicolaas zult geven of ontvangen, zal geen U beter bevallen dan een YARDLEY-geschenk. Hetzij Lavender Water, Lavender Soap, Poeder of een gesorteerde geschenkdoos, wat U ook uitzoekt van de prachtige serie Yardley-arti- kelen, de kwaliteit, de goede smaak en de fijne verpakking zullen zeker in den smaak vallen. Lavender Soap, DE LUXE ZEEP f 0.25, f 0.50 en f 1.— per stuk. Lavender Water in flacons van f 0.90 tot f 9.70. Ge- schenkdoozen in verschillende prijzen. YARDLEY - 33 Old Bond Street - London. Importeurs: J. Beijers Co., Den Haaa Begin Uw tanden met Kolynos te poetsen. Let eens op, hoe snel ze dan wonderlijk mooi helder en wit worden. U zult zien, dat Kolynos Uw tan den er beter doet uitzien, dan met iets anders, dat Kolynos Uw tanden blan ker zelfs tinten lichtermaakt. Probeerdaarom Kolynos vandaagnog. TANDCREAM Wanneer ge de nieuwe plant een maand of iets langer hebt, moogt ge gerust om de veertien dagen wat bloemenmest geven, daardoor kunnen de later gevormde bloempjes zich betel en grooter ontwikkelen. Gedurende den bloeitijd geeft men de begonia steeds matig water, nooit te veel en steeds lauwwarm. Na den bloei snijdt men de uitge bloeide takken af, voedt regelmatig en binnen enkele maanden komt de bloei opnieuw, maar de in huis doorge- kweekte begonia wordt zelden weer zoo mooi als in het eerste jaar. Wil inen knolbegonia's in de kamer kweeken, dan zal dit alleen kunnen ge beuren in een zeer lichte serre, waarin ruimschoots gelucht wordt. In Maart-April worden de knollen in kleine potten gelegd, een paar c.M. onder de aarde, waarvoor men gewonen, niet te zwaren potgrond neemt. In den eersten tjjd niet te veel gieten, later meer. Als de jonge spruiten eenige centimeters boven den grond zijn, krijgen de planten een grooteren pot, ongeveer 10 c.M. Veel licht en veel frissche lucht is bij deze cultuur de hoofdzaak. De planten dus vlak voor het raam en zooveel mogelijk het ven ster open. Op een eenigszins donkere plaats krijgt mén er geen bloem aan. Tijdens den bloei af en toe een giertje. Na den bloei langzaam laten opdro gen, den winter over mag de grond kurkdroog zijn. De potten moeten dan op een koele vorstvrije plaats staan. Van de struikbegonia's kweekt men er ook eenige, meer om het mooie blad dan wel om de bloem. Catalogus gratis. Zoo noodig worden adressen waar Kübler kleeding verkrijgbaar is gaarne verstrekt door de hoofdvertegenwoordiging FIRMA G. H. TE KORTSCHOT, WINTERSWIJK. TELEFOON No. 191

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39