I DE OVERSTROOMING IN ENGELAND 24 Er kan bijna geen jaar voorbijgaan, zonder dat men van een overstrooming in Engeland heelt gehoord. Inderdaad, reeds drie jaar achter elkaar en dan bij voorkeur in de maand November,deze regen maand bij uitstek werd het Witte Albion door over strooming geteisterd. Dan was het in hei graafschap Sussex te doen, dan weer in Surrey of in Essex. Enfin, elk jaar kwamen er zoo'n paar graafschap pen (provincies) aan de beiert. Eet bericht over de jongste overstroomdng meldt dat thans \et zuidelijk ge legen Kent Engeland's fruittuin in watersnood verkeert. Dat het bericht niet uit de lucht gegrepen is, noch eenigszins aange dikt of overdreven kan men hier, aan de hand van deze hoogst aetueele foto's best merken. Dit beeld, ge nomen uit een vliegtuig, toont ons een prachtig boerengedoe, geheel en al door het icater van de „bewoondewereld" afge zonderd. Let op het pictu rale hoofdgebouw, met zijn vier torens, waarin schu ren en stallingen onder gebracht zijn. G eïmproviseerde broodvoorziening De watersnood in Eowle Hall (Kent) de kindertjes die zich in dit vochtige klimaat niet. op hun plaats voelen, worden naar droger en war mer oorden vervoerd. Links: Algemeen zicht in de hoofdstraat van Taiding (Kent) een door het water van de buiten hoar oevers oen Nedway overrompeld dorpje. Hechts: Het waschgoed hing net te drogen toen het water kwam aanrollen toen was er geen denken aan om het van de lijn te halen. Men moest laten hangen wat hing. Doch, nu het ergste alweer achter den rug is kan het huishoudelijk werk alweer zijn gang gaan en kan de wasch afgehaald worden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 24