Zeeuwsch Nieuws ZEEUWSCHE OMROEP li Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwschen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Men meldt ons uit Ijouburg, dat in den gemeenteraad een der leden voor gesteld heeft, het paard voor de brand spuit te vervangen door 'n autootje. De andere vroede vaderen voelden daar echter niet veel voor. Zijn zeker benauwd, dat het geslacht der „vurige" paarden dan uitsterft Te Zuidzande zijn. naar men ons meedeelt, vijf personen begonnen met het oprichten van een zangvereeniging. Rijkelijk voldoende. Men heeft nu reeds een kwartet en één reserve- (stem)band Te Zoutelande is een groote maan- visc.h aangespoeld. Wegens de onaan gename geuren hebben de autoriteiten het kadaver aan het Zeeuwsche Ge nootschap der Wetenschappen cadeau gedaan, hetwelk, nadat het weer bijge bracht was met eau-de-cologne, het present naar het Zoölogisch Museum te Amsterdam liet transporteeren. Naar verluidt, wil men, wegens de symboliek, den maanvisch, na de prepa ratie, aan de Nederlandsche vereeni- ging van deurwaarders schenken Onze correspondent te Middelburg deelt ons, niet zonder ontzetting, mede, dat de politie bij een gehouden razzia onder de winkeliers niet minder dan twintig spinneweb-puzzles gevonden heeft. Wanneer de winkeliers zoo slordig zijn om de schoonmaak te verwaarloozen, moet de gemeentereiniging maar eens ingrijpen De lichter „Wilad", die na aanvaring op de Schelde nabij fort Philips gezon ken was, is dezer dagen gelicht. Het lichten van dien lichter viel zoo zwaar, dat men soms naar de duikers duiken moest, evenals dit het geval was, toen eens op diezelfde plek een zinker ge zonken was. Te Groenendijk heeft de plaatselijke tooneelclub het ijselijke drama, van „De plichtvergeten vader" opgevoerd als tegengift bracht daarna dezelfde vereeniging het tooneelspel „Teeuwes als kindermeid" voor 't voetlicht Naar men ons uit Vlissingen seint, is op de Defensie-begrooting f 3800. uitgetrokken om de keuken-inrichting van de bomvrije kazerne te vernieuwen en te verbeteren. De vijanden zijn tegenwoordig zoo ongemakkelijk en kwaadaardig van gesteldheid, dat men wijzer doet, met hen te eten dan met hen te vechten Te Sint Jansteen is een personen autobus aangereden door een zwaar beladen vrachtauto, met het droef gevolg, dat het achterdeel van den auto - bus zeer zwaar gekneusd werd. Gelukkig kan een autobus rijdend of staand door het leven gaan en behoeft hij nimmer ergens te zitten Te Goes zijn eenige drukke straten zoo smal, dat het rijverkeer aldoor belemmerd wordt. Om eenige verlich ting aan te brengen is het leuren met potlooden in deze straten nu verboden. Tot de volgende week, dames en heeren De DomburgscheWinkeliers-vereeniging organiseerde een winkelweekwelke officieel door den burgemeester geopend werd. St. Nicolaas was van de partij. De foto werd genomen op het bordes van het raadhuisin het midden de burge meester, de heer L. J. van Voorthuyzen. De schaakmeester Dr. S. Tartakower gaf voor de leden van den Zeeuwschen Schaakbond te Middelburg een simul taanseance tegen 42 tegenstanders. Zaterdagmiddag arriveerde Si. Nicolaas per versierde stoomboot ,,De Telegraaf te Middelburg. Ondanks het zeer slechte weer werd hij door een zeer groote menigte enthousiast ontvangen. OOMBUj 5BELANG «W

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25