DROOMLAND Nu ben ik er door Clarence ^Buddin^ton Kelland PBN A 30 Wanneer doet U hier PB NA-examen? Enkele van de 200 cursussen van BOUWKUNDE Aannemer van bouwk. werken, Voorber. en def. ex. Bouwk. Opzichter of Teekenaar, Uitv. Binnenhuis-architect, Orgel- bouwkunde, Appl. cursus M.T.S., Techn. ambten, Bouwtoezicht, Gas- waterfitter. WATERBOUWKUNDE Waterb. Opz., Aannemer van waterbouwk. werken, Betontechni- cus, Betonwerker, Landmeetkun dige, Techn. Ambten, b. d. Rijksw. staat, Uitv. wegenb., Waterb. kund. opzichter, Waterb.kundige, Wegen- technicus. WERKTUIGBOUWKUNDE Autotechnicus en -monteur, Be drijfsleider, Koeltechnicus, Mach.- construct., Machinist en monteur in verschillende bedrijven, Verwar- mingstechn., Vliegluigtechnic. en -mecanicien, Werktuigbouwk., Werkbaas, Staalconstructeur. CHEMIE Algem. scheikundige, Analyst, Cand. techn. chemicus, Gastechnicus, Oliën en vetten, Techn. Chemicus. ELECTROT ECHNI EK Electrotechn. opzichter, Electro- technicus, Installateur, Meterijker, Radiotechnicus, Radiomonteur, Sterkstroommonteur, Voorman electr. tractie, Zwakstroommonteur, Dieselmachinist. GEZEL EN MEESTER Verschillende ambachten. NIJVE RH EI DSON DER WIJ S-EX AM ENS. 'n Waardevol examen 'n Waardevol diploma 'n Zwaar examen ligt achter mij, 'n waar devol diploma heb ik in de hand! Een fraai stuk papier heeft bij sollicitatie pas waarde, als het aantoont, dat een onpartijdige, des kundige commissie den bezitter „zwaar genoeg" bevond. In 1 932 stonden 1 56 van de 200 examinatoren buiten PBNA. Kan 'n commissie onpartijdiger zijn? Een PBNA-diploma is dan ook een alge meen erkend bewijs van bekwaamheid. „Studeer techniek thuis" is het motto van duizenden, die onder leiding van PBNA den goeden en zekeren weg naar succes bewandelen. 115 deskundige leeraren helpen hen daarbij èn door de uitstekende lessen èn door persoonlijke correctie. PBNA geeft in alles het beste. Zendt ons onderstaande coupon, en vraagt inlich tingen en prospectus. COUPON opzenden aan PBN A Naam, beroep straat woonplaats Verzoeke prospectus No. P2.- Verzoeke inlichtingen over: korte inhoud van het vooraf gaande: Hadrian Pink verdient zijn levensonder houd niet het bijwerken van studenten aan 'n universiteit. Hij heeft een bijzonder angstvallige natuur. Juffrouw Joyce heeft zijn genegenheid verworven, hoewel zij hem niet eens kent. Hij besluit zich haar waardig te maken en volgt in het geheirn een cursus in karakterbouwZ'n inge studeerde houding wordt door de studenten ontmaskerd en Pink accepteert het baantje van directeur van een Luna-park, dat hem door een zijner vroegere leerlingen, Algernon Peck, aangeboden wordt. Op een avondwandeling door eenstille wijk ziet hij eensklaps Ariadne Joyce uit een huis vluchten met een revolver in de hand. Ze werpt het wapen op straat; Hadrian ontdekt, dat er in het huis een moord gepleegd is. Hij engageert 'n meisje van een schiettent, Claribel Higg, om hem te helpen 'aan hei samenstellen van een plan voor de opening van het Luna-park. Onverwacht ontmoet hij Ariadne te paard in een park. Bij een latere ontmoeting ontkent ze aan den moord schuldig te zijn. Hadrian belooft haar in alles te zullen helpen. Porter Vane, een der gevaarlijkste figuren uit de onderwereld, wil een twaalftal gok-automaten in Droomland plaatsen, doch Hadrian wei gert zijn toestemming te geven en gooit den man de deur uit. Omgekochte ambtenaren der bouwpolitie keuren nu de voornaam ste vermakelijkheden van het Luna park af. Hadrian ontmoet, ten huize van sena tor Joyce, Mark Trotter, den chef van Porter Vane, en zinspeelt zeer onberaden op den dood van Cleveland Chorley. Trotter schrikt heftig en verlaat onmid dellijk het huis. Een journalist. Sinker genaamd, komt Hadrian bezoeken en tracht bijzonderheden los te krijgen over den moord op Cleveland Charley. Bij een inspectie op de terreinen van Droomland worden Hadrian en Algernon door Porter Vane en drie boksers opgewacht. Algernon verslaat ze, doch Hadrian gaat met de eer strijken. Daarna begeeft hij zich naar het huis waar de moord op Cleveland Chorley gepleegd is en ontmoet hier senator Joyce. Nu kunt u verder lezen. Ik. vond Let niet erg prettig. Maar ik bleef toch even rondkij ken, en toen vond ik bet taschje van Ariadne op den vloer, dus toen beb ik 't in mijn zak gestoken, en toentoen heb ik den boel door elkaar gegooid, zoodat 't leek, of er een worsteling had plaats gegrepen. Dan kunnen ze nooit denken, dat het een vrouw geweest is, dacht ik, want als je Ariadne maar een beetje kent, weet je, dat zij nooit zal vechten en stoelen omgooien." „En verder V' vroeg de senator. „Verder niets. Ik heb haar in 't park haar taschje teruggegeven, en ze zat erg in angst, maar ik heb haar gezegd, dat Hadrian Pink haar redden zou." Hij zweeg, aarzelde en keek den sena tor aan met stil verwijt in zijn oogen. „En toen wou u me omkoopen, om me uit de voeten te maken, en dat heeft me diep pijn gedaan, want ik dacht, dat u een groot man was. Ik bedoel, dat u zoo om te zien een erg hoog staand mensch bent, die zich met geen gemeene of slinksche streken inlaat, dus 't hinderde me erg." „Heeft Ariadne u verteld, waarom zij hier kwam „Nee, meneer." „Heeft zij Cleveland Chorley ver moord „Dat kan niet, als Mark Trotter het gedaan heeft," zei Hadrian. „Wat weet u nog meer „Niets." „Hoe weet u dan, dat Trotter dat schot gelost heeft T" „Dat moet wel," zei Hadrian een voudig. „Anders. is 't verschrikke lijk. Hij zou het wel gedaan hebben, dacht ik, want.... want ik had maar 't liefste, dat hij de dader was." „Spreekt u T E N D E f waarheid, meneer Pink?" VERVOLG: „Stipt," zei Ha- drian. Werktuig lijk nam hij 'n boek van Chorley's bureau en hij keek naar den titel. „Litteraire wansmaak," zei hij. Toen viel er iets uit het boek en het dwarrelde naar den grond. Hadrian raapte het op en be keek het. 't Was een passage-biljet voor een onbekende boot, die naar Constantinopel ging. „Chorley wou weggaan," zei hij. „Hij wou den dag nadat hij vermoord werd op reis." De senator knikte. „IJ kwam hier iets zoeken," zei hij. „Wat V' „Niets speciaals. Ik wou maar eens rondkijken." Hij bleef staan en keek den senator in de oogen. „Maar u," zei hij, „u komt iets speciaals zoeken. U weet of u hoopt, dat 't een of ander er is. Hieruit ziet u, dat mijn kracht niet enkel lichamelijk is. Ik kan niet alleen vechten, maar ook denken." „Er zit iets achter, dat ik niet be grijp, misschien iets vreeselijks." Het gezicht van den senator trok en zijn oogen stonden vol ellende. „Waarom is mijn dochter hier geweest Waarom?" Hadrian fronste. „Waarom wou Chor ley den volgenden dag naar Constanti nopel Om te vluchten. Vluchten doe je, als je bang bent. U wou mij laten vluchten, maar ik ben niet bang. Hebt u Chorley omgekocht om te vluchten „Nee." „Hij had reden, om bang te zijn, als hij iets van plan was, waar een ander hem voor zou willen vermoorden." „Jawel." „Misschien iets verraderlijks," zei Ha drian. „Iets, dat een ander zou schaden in zijn carrière, dat hem zou breken. Ik heb gehoord, dat hij een soort zwende laar was, iemand die chantage pleegde. Ik redeneer logisch verder, hoort u wel zei Hadrian trots. „Chantage is 't een of ander verkoopen brieven of portretten of zoo van hooggeplaatste personen. En hij werd vermoord, om dat iemand hem dien handel wou be letten." „Da's niet slecht geredeneerd." „En u bent hier gekomen, om iets te zoeken. Daar hebben we 't. Ofwel Chorley wou iets aan u verkoopen, öf hij wou iets over u aan een ander verkoopen." Er kwam een smartelijke verachting in zijn gelaat. „Hebt u uw dochter als tusschenpersoon gebruikt „Als u 't me zooeven niet verteld had, zou ik nu nog niet geweten heb ben, dat Ariadne dit adres kende," zei senator Joyce. „Daar geef ik u mijn eerewoord op." „Goed," zei Hadrian. „Wat was 't dan wou hij aan u verkoopen, of wou hij iets óver u verkoopen

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 30