BABY-MANTEL MET MUTS IN FRAAIE UITVOERING KREUNDE VAN PIJN Uw haar is veel mooier geworden, Mevrouw r (De muts ^pUSSaits GOEDE RAAD VOOR DE HUISVROUW Stijfheid en spierpijn nu verdwenen Pekelvleesch koken Dekelvleesch kan men heter «jaar stoo- men dan koken. In ieder geval moet uien het terstond in kokend water brengen. Inktvlekken uit wit katoen en linnen Verwijder ze met een weinig ver warmd bleek water of door er een papje van zuringzout en water op te leggen of door beide middelen na elkaar toe te passen. Bestrijk daartoe eerst de vlek met bleekwater, laat dit uitwerken, totdat <le vlek bruin wordt en bestrijk haar dan met een papje van zuringzout en water. Herhaal deze bewerking tot de vlek geheel verdwenen is. Alen kan ook een oplossing van zuring zout op de vlek druppelen en die dan inwrijven met b.v. een sleuteler ontstaat- dan waterstof, die bleekend werkt op den inkt. Of span de stof strak op een tinnen bord en druppel azijn op de vlek deze verdwijnt dan door dezelfde oor zaak als loven. Sommige inktvlekkeu verdwijnen door het inwrijven met azijn of melk, betgeen afhangt van de samen stelling der inktsoorten. Planten ontdooien Bevroren planten mag men nimmer in een warme kamer brengen om te ontdooien. Men brengt, ze op een koele plaats binnenshuis en begiet ze met kalk water. DE werkwijze voor dit snoezige manteltje met muts zal wel nie mand moeilijkheid opleveren, terwijl het resultaat verrassend is. Het werk wordt in dubbele stokjes uitgevoerd echter kan men ook lang- getrokken stokjes haken, welke laatste de voorkeur verdienen. Laatstgenoemde stokjes zullen bij de meeste dames welbekend zijn. Ten overvloede diene, dat men voor het maken ervan den draad zóó lang door trekt, dat elk stokje, op deze wijze gemaakt, circa 2 c.M. meetbeide lussen opnemen, ook bij de dubbele stokjes. Er wordt blauwe, witte of rose wol gebruikt, terwijl na gereedkomen van het werk tusschen 2 stokjestoeren één toer vasten wordt gehaakt van zijde in de kleur van de gebruikte wol. Op de witte wol doet echter rose of blauwe zijde eveneens héél mooi. Nadat 60 kettingsteken zijn opgezet, haakt men hierin één toer vasten. Volgende toer in eiken steek één stokje. Dan den toer door steeds één stokje in elk der beide volgende stokjes2 stokjes in één steek. De thans volgende toer wordt op precies dezelfde wijze verricht als de voorgaande. De vierde stokjestoer bestaat uit afwisselend telkens één stokje in den eersten volgenden steek, 2 stokjes in den volgenden steek. Nu telt men aan beide kanten van liet werk 23 stokjes af voor elk voor-: pandje de 30 volgende stokjes naast- beide voorpandjes zijn bestemd voor armsgaten om de mouwtjes op te haken, en de overgebleven 50 stokjes in het midden van het werk vormen; den rug. Op beide voorpandjes van 25 stokjes met de 50 stokjes voor den rug worden 6 toeren stokjes gehaakt en daarna wordt afgehecht. MouwtjesOp elk der 30 stokjes haakt men 4 toeren stokjes. Afhechten. Langs het halsje haakt men 1 stokje, I kettingsteek, dan 1 steek overslaan. 1 stokje in elk der beide volgende stekenvervolgens 1 kettingsteek, 1 steek overslaan, 1 stokje in den vol genden steek enz. Er wordt derhalve tusschen 1 stokje en 2 stokjes steeds een ruimte van 1 ketting verkregen, door welk openingetje het koord voor de sluiting wordt gehaald, gemaakt van de gebruikte wol. Op dezen toer haakt men een picotje. Men knipt een papieren patroon volgens de teekening op de gewenschte grootte en zet een aantal kettingsteken op ter lengte van A tot B. Hierop 4 toeren stokjes en dan afhechten. In het midden van dit werk haakt men den achterkant, bestaande uit circa 5 stokjestoeren. Voor- en achter kant worden nu met elkaar verbonden, hetgeen eenvoudig genoeg is. Alen legt n.l. de punten C op elkaar. Evenals bij het manteltje haakt men tusschen 2 stokjestoeren één toer vasten van zijde. Na gereedkomen verdient het aan beveling het werk even op te persen onder een vochtigen doek. Dame: Ik ben blij, dat ik Uw raad heb opgevolgd en mijn haar uitsluitend laat wasschen met de shampoon, die haarvoeding bevat. Kapper Ja, Mevrouw, er is maar één shampoon, die de beroemde haar voeding van Dr. Weidner bevat, n.l.Silvikrin Liquid Shampoon. Er wordt veel haar bedorven door het wasschen met shampoons. Mevrouw, die het haar weliswaar even laten glanzen, maar die al het vet eraan onttrekken, zoodat het tenslotte afbreekt. DameMaar Silvikrin Liquid Shampoon geeft toch ook prachtigen glans èn toch is ze zoo goed. KapperOmdat het den NATUURLIJKEN, levenden glans van het haar herstelt, Mevrouw, en de haarwortels gezond houdt. DameAl mijn vriendinnen gebruiken nu Silvikrin Liquid Shampoon, en ze is ook zoo voordeelig, 48 ets. 10 wasschingen met gratis bad handdoek. Kapper: Ik verkoop 10 Silvikrin Liquid Shampoons tegen 1 andere. Mevrouw, en geen wonder, ze is schitterend. Silvikrin Liquid Shampoon geeft geen neerslag. Doctoren bevelen ze aan. Vraag een gratis monster aan: Silvikrin Laboratorium. Verlaatstraat 52-56, Rotterdam. 1-9ZS.F „Jarenlang heb ik geleden. Vaak heb ik gekermd van pijn in mijn spieren en ik was same zoo stijf, dat ik mij niet bukken kon. Ook had ik veel last van constipatie. Slapen kon ik meermalen niet van pijn en eetlust of opgeruimdheid bestonden voor mij niet. Ik heb nu een vol jaar Uw Kruschen Salts gebruikt en heb nergens meer last van. Omdat ik nu volkomen ervan overtuigd ben, dat Kru schen Salts het eenige goede middel is, geef ik U uit dankbaarheid het recht dit schrijven te publiceeren. Omdat ik weet wat lijden is, raad ik een ieder dringend aan ook Kruschen Salts te gaan ge bruiken. Mej. D. d. II. te O." Stijfheid en rheumatische aandoe ningen ontstaan door onvoldoend wer kende afvoerorganen. Dit verklaart waarom de rheumatieklijder zoo dik wijls, bewust of onbewust, last heeft van constipatie. Kruschen Salts spoort lever, nieren en ingewanden aan tot krachtiger werkingde afvalstoffen en overtollig urinezuur worden uit het lichaam verwijderd, pijnen en stijfheid verdwijnen. De „dagelijksche dosis" zal U voortaan blijven behoeden voor con stipatie, rheumatiek en U frisch en „fit" houden. Stralende gezondheid voor één cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a ƒ0.90 en ƒ1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking, de naam Rowntree Handels-Maatschappij voorkomt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37