VOOR 'S MORGENS EN 'SMIDDACS WAT is eigenlijk een erger vergrijp tegen den goeden smaak", vroeg onlangs een jonge vrouw, „te mooi gekleed voor een bepaalde gelegenheid of niet mooi genoeg gekleed T" Laten wij maar dadelijk vertellen, dat de Parisienne, die terecht voor de best gekleede vrouw aller landen wordt gehouden, haar garderobe met een minimum aan kleedingstukken zoo weet in te richten, dat zij voor alle gelegenheden klaar is. Het geheim om op deze wijze met succes te slagen is heel eenvoudig mijd de uitersten en gij zijt reeds half op weg. Toch is het in practijk brengen van dit simpele voorschrift niet zoo eenvoudig als het lijkt. Immers het beteekent, dat gij met ware doodsverachting uw oogen moet sluiten voor alle buitenissigheden en al die leuke sportieve creaties, die het eigenlijk alleen maar des morgens voor twaalven goed doen en buiten in bosch en veld. Dus géén gebreid mantel pak, geen opzichtig geruite swagger coat, geen leeren jas, geen felgekleurde wollen sjaal om uw nek, geen harde kleuren noch sprekende strepen, blokken, moezen of wat ook. Het sportgenre is een klasse op zichzelf. De vrouw, die er prijs op stelt, goed gekleed te gaan, zal bij het kiezen van haar toilet nauwkeurig rekening houden met het uur van den dag. Zij, die niet veel kunnen besteden, zullen modellen en kleuren dienen te kiezen, die voor meer dan één doeleinde geschikt zijn. Effen, gedekte kleuren en onopval lende, goedzittende modellen. Onze afbeelding laat zoo'n japon zien. Het smaakvolle model is ge dacht van donkerbruine wollen crêpe met steekzakken, gevormd door de opgestikte zijbanen. De eenige gar neering bestaat uit nerfplooien en een platte ribslint-strik in de kleur. Een dergelijke japon kunnen wij dragen zoowel onder een regenmantel als onder een stoffen mantel of bont mantel. Het is de ideale dracht voor des morgens en voor de werkende vrouw, uiterst geschikt om te dragen naar kantoor, school, winkel of atelier. YToor de middaguren doet de zwarte crêpe satin of marocain japon dienst, die wij eveneens bij infor- meeleavondgelegenheden kunnen aan trekken. Wie in het bezit is van twee kleine vossen of een grooten, kan dezen op de nieuwe, modieuze wijze tot een avondcape laten verwerken. Tus8chen beide bontstrepen wordt wel chiffon fluweel of crêpe romain in de kleur gezet. Dit stempelt het geheel echter onherroepelijk tot avond dracht, zoodat de practische vrouw- om begrijpelijke redenen een open ruimte tusschen boven- en onderkant zal verkiezen. Hierdoor zal het haar mogelijk zijn het vossenbont ook op mantelcostnum of langen mantel op straat te dragen. MET WAT HANDIGHEID kan iedere vrouw voor zichzelf die kleine luxe-dingen maken, die bij haar kleeding niet direct noodig zijn, maar wel heel begeerenswaard. Van een lapje zijde, dat overbleef van een blouse, werd dit tasch-en- sliawl-garnituur gemaakt, waarvoor een niet meer gebruikt overslag- taschje aan den buitenkant met de zijde werd overtrokken. Is er van de stofresten geen enkele lap groot genoeg om rug- en voorzijde in één geheel te nemen, dan zetten we twee kleinere stukken netjes aan elkaar. Het smalle dasje, dat met een enkele lus los omgestrikt wordt, is uit drie stukken aan elkaar gezet, waarvan het middenstuk om het aanzetten te maskeeren aan de uiteinden in een punt is geknipt, «lie in «lriehoekvorm is opgestikt, met zijde in de kleur. De buitenkant is met een smal zoompje afgewerkt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 38