BELANGRIJK Huwelijksmakelaar DE KUNSTRUDSTER Ons Kerstboom-prijsraadsel In ons Kerstnummer, dal volgende week in een groofere uitvoering zal verschijnen, is een Kerstboom prijsraadsel opgenomen, waaraan voor de goede oplossers een bedrag van f 250.— aan prijzen verbonden is, n.l. een hoofdprijs van 40.—, 5 prijzen van f 15.—10 prijzen van f5.en 34 prijzen van t 2.50. Bovendien zullen nog 25 luxe- doozen bonbons als troostprijzen worden toegekend. Wij verwachten dat al onze abonné's aan dezen interessanten wedstrijd zullen deel nemen. Dr CRANEN - PETER Ol FERM ANN, die door zijn vriend Dr. Clan Cranen uitgenoodigd was op het feest, dat gegeven werd ter gelegenheid van het 75-jarig bestaan van de wereldbefaamde firma Wittrock, kwam met zijn groenen wagen uit Westfalen en arriveerde nog net voor het begin van den maaltijd. Hij moest absoluut komen, had zijn vriend Cranen geschreven anders waren er lieeren te weinigen als Cranen je iets vroeg, deed je 't. Nu drukten zij elkaar de hand. „Zoo, knaap -ik had je al afgeschrevenzei Cranen. „Je moest me beter kennen," zei Offermann. „Juist, omdkt ik je kenMaar laten we geen ruzie maken ik ben ceremoniemeester, dus ik moet opschieten. Je tafeldame is mevrouw Von Stosch uit Berlijn groote, knappe, blonde weduwe." Dr. Cranen ging naar mevrouw Von Stosch. „Mevrouw, mag ik u voorstellen mijn oude vriend OffermannHij heeft in dienst een paar lintjes verdiend, en nu is hij de helft van Offermann en Co. Hoe hij aan tafel is, weet ik nietik hoop, dat 't u meevalt. Offermann boog zich over de hand van het weeuw- tje. „Laat u hem maar praten, mevrouw. Als hij aan den gang is. Een zacht lachje trwee blauwe oogen keken hem aan. „Erg aangenaam Trompet-signaalHet orkest begon te spelen, hij bood haar zijn arm, en nog ietwat verlegen legde zij er de toppen van haar vingers op. „Ik wensch u prettig gezelschap aan uw rechter hand „Ik wensch 't u niet aan uw linkerhand 1" ant woordde zij vermetel. Vluchtig voorstellen naar alle kanten geschuif met stoelen de maaltijd begon. De rechterbuurman van mevrouw Von Stosch was griezelig dik en loerde opgetogen naar de schoone, die naast hem kwam zitten. De stoel links van Peter bleef vrij. Zij lachten. „De vervulling zei Peter, met een heel lichte hoofdbeweging naar rechts. „De hoop antwoordde zij slagvaardig, met de oogen naar links wenkend. „Wat hebt u liever 'vervulling of hoop „Dat ligt er heel erg aan „U bent lang niet zoo aardig als ik dacht," zei ze koel. „Dat spreektzei hij lachend, en hij verheugde zich. dat de blauwe oogen hem weer aankeken. „Als vertegenwoordigster van Stosch' Bank moest ik eigenlijk bij de hooge heeren aan de dwarstafel zitten, maar ik heb vacantie gevraagd - en een aardigen tafelheervoegde zij er veelbeteekenend aan toe en zij dreigde hem met den vinger. Hij keek verslagen, vermorzeld. „Wat nioet ik doen 0111 uw gunst te behouden Zijn oogen smeekten guitig. Zij trachtte met een koelen, onderzoekenden blik blik zijn waarde te schatten vond een knap, eerlijk mannengezicht een trotsehen kop. „Blijf maar zooals u bentzei ze, en opgewonden besefte zij dat zij tegenover dien man haar koel overleg verloor. SssstDaar begon de eerste feestrede. Peter keek eens rond. De tafel droeg in het midden over haar heele lengte een bloemenversiering, die op kleine afstanden een doorkijk liet. De muziek golfde weer op, de stemming steeg, er klaterde gelach. Opeens zat Peter alleen en vreemd in het rumoer en als een visioen daagde zijn kantoor voor hem op hij zag den ouden boekhouderhij hoorde de oude klok tikken, aldoor eender, aldoor de woorden van den dag: „Rente.... belasting.... verlies...." Hij hoorde de nette stem van den boekhouder. we moeten menschen ontslaankalm blijven, dan komen we er misschien door. Dat ellendige „misschien" Opeens bedacht hij zich weer waar hij was hij schrok op en tusschen de bloemen door zag hij iemand naar zich kijken. In twee meisjesoogen las hij onverholen verbazing, medelijden, hulpvaardig heid. Het greep hem diep aan. Al sloeg zij nog zoo snel die oogleden neer, hij had liaar betrapt, en zij wist het. Wanneer u nog meer van dit spannende verhaal wilt lezen, koop dan het nieuwste premie-boek van de Hollandsche Bibliotheek „Dr. Cranen Huwelijks makelaar," door Otto Hawraneck, dat dezer dagen voor het eerst is verschenen en nu voor de abonné's van ons blad beschikbaar wordt gesteld. Het is verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten en aan ons hoofdkantoor. De prijs in gewone uitvoering be- praagt 17% cent en in luxe-prachtband 70 cent. Het Kerstnummer, het nummer dat 19 December verschijnt, zal een ver rassing zijn voor alle lezers. Het is n.l. belangrijk uitgebreidhet gewone num mer, dus behalve de Humorist, zal 48 pagina's tellen, terwijl er bovendien een waardevolle inlage van 8 pagina's is bijgevoegd, zoodat wij dan onzen lezers, natuurlijk zonder kosten hunnerzijds, een blad van 56 pagina's aanbieden plus de extra-verzorgde Kerstnummers van de Humorist en fijors. De attractie van de inlage wordt nog verhoogddoordat er drie gekleurde platen in voorkomen (twee van één pagina, en één van een dubbele pagina), welke er kunnen wor den uitgelicht en een aantrekkelijke wandversiering zullen vormen. Zoowel in verhalen, foto-series en artikelen als in uitvoering is ditmaal meer dan gewone zorg aan deze Kerstverrassing besteed.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 14