mm Welke prestaties van de ski springers te verwachten zijn, toonen de afstanden, die in den laatsten winter van de Olympiaschans ge sprongen werden. Het schansrecord bezit de Noor Sörensen met 84 M. Men heeft berekend, dat een sprin ger bij een sprongafstand van 70 a 80 M. met. een snelheid van 23 M. per seconde over de aanloopbaan suist en van een hoogteivan onge veer 42 M. loodrec.ht. omlaagzeilt dat is een sprong van kerktoren- hoogte bij een aanloop met. een snelheid van 80 a 90 K.M. per uur. Geen foto's en zelfs geen film zijn in staat iemand, die een dergelijken sprong nooit in werkelijkheid zag, hiervan een goed begrip te geven, want de handcamera kan slechts een moment, laten zien en een filmcamera geeft zelden beelden, die niet eenigszins verwrongen zijn. Op de slalomhelling ziet men het skiloopen in zijn grootste volmaakt heid. Wanneer een meester als Seelos tusschen de vlaggetjes door zwenkt, lijkt dat veeleer een zweven, dat niet de minste inspan - ning kost, en bij het zien daarvan maakt zich steeds weer een laaiend enthousiasme van de toeschouwers meester. De Olympische banen hebben reeds bij de generale repetitie bewezen, dat zij in elk opzicht meer dan voldoen aan de eischen van wedstrijden op groote schaal, zooals die der Winter- olympiade. Duitschland wist, wat het als ontvangend land verschuldigd was en legde wedstrijdbanen aan, zooals tot dusver geen Olympiade-land ver mocht te toonen. Bij het eerste offïcieele proefspringen gingen elf springers drie keer zonder één enkele maal te vallen over de groote Olympiaschans en maakten sprongen tot 82 M. Ook de kleine Olympiaschans, waarop de sprongen ter combinatie overgebracht worden, is volkomen waardig voor de Olympiade. Om den uitloop der beide schansen heen werd het skistadion opgericht, dat omstreeks 100.000 toe schouwers bevatten kan. In het skistadion vinden de openings- en slotplechtigheden plaats, hier bevinden zich start- en eindpunt der duur-, ver- en estafette- loopen. Al bezit Garmisch-Partenkirehen in de Riesser- see ook een ijsbaan, waarop men bijna steeds ver trouwen kan, toch werd het prachtige kunstijsstadion nieuw opgericht, waarin 10.000 toeschouwers plaats vinden. De bobbaan teil laatste, die evenals alle verdere inrichtingen bewees, uitstekend in orde te zijn, wordt door sportslieden en deskundigen als een der mooiste, modernste en betrouwbaarste ter wereld geprezen. Zoo ziet het Werdeufel6er land goed toegerust het Olympiade-jaar tegemoet, waarin het een plaats zal hebben boven alle wintersportplaatsen ter wereld, ziet het de dagen tegemoet waarin het in het midden zal staan van de belangstelling der gansclie wereld. Majcie Berber en Ernst Baier, de Duitsche Olympische titels. Op iocnen knnstrijden, zijn foto oefent zij te St. Mot ernstige candidaten Deze welgeslaagde kiek toont ons Birger Rund, een ran de beste skispringers der wereld. gramma. Het skiloopen omvat afdaling en slalom, estafette, springen en vèrloop. Verder zijn als zoo genaamde „Vorfülirungswettbewerbe" ingeschakeld het Kisschiessen, een oude, vooral in Beieren beoefende sport, en een militaire patrouilleloop. De eischen, die aan de individueele mededingers zoowel als aan de bobbemanningen gesteld worden, zijn na de ontwikkeling van de wintersport gedurende de laatste jaren zeer aanzienlijk gestegen. Reeds bij de winterspelen gedurende den laatsten winter te Gannisch-Partenkirchen, die in zekeren zin een generale repetitie voor de Olympiade waren, bleek, dat de vertegenwoordigers der landen, die eerst later tot het beoefenen van skiloopen kwamen, van plan zijn den ontzaglijken voorsprong der Scandi- naviërs in te halen. De Duitsche skiloopers en springers behooren, evenals de bobrenners en schaat senrijders, tot. de besten ter wereld. Een der grootste aantrekkelijkheden van de Olym pische WinterspelenDe vier-persoons bobwedstrijden In de bocht vliegt de slede in geweldige snelheid hoog tegen den ijswandsoms zelfs wel er overheen.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 23