ZEEÜWSCHE OMROEP 25 Te Axel had de jaar- Ujksche najaarsveeten toonstelling plaats, die goed werd bezocht. Op den Rijksweg onder Krabbeudijke had een aan rijding plaats tusschen een" auto uit Utrecht en een motorrijder uit Middelburg. Het ongeluk liep betrek kelijk goed af. Alleen de voertuigen werden beschadigd. Een kiekje van de situatie na de aanrijding. Op de pluimveetentoonstelling, die té Souburg op 7 en 8 December werd gehouden, behaalde deze wit Weener het hoogste aantal punten en werd bekerwinner. Eig. W. Bosschaart, Oost-Souburg. Door den heer C. Eversdijk werd na een diensttijd van ruim 32 jaar als rijksveldwachter als zoodanig afscheid genomen. Op bovenstaande foto ziet u den scheidende temidden van de Brigade te 'sHeer-Arendskerke. Goud Sebrieht Hen, bekerwinner, eig. J. Wolters, Oost-Souburg. Postzegelverkoop „Voor het Kind". Een aardig moment in het smaakvol versierde tentje in de hal van het postkantoor te Middelburg. Ook de jeugd toont belangstelling Door den commandant der S.D.O.A., majoor G. Berghuys, te Middelburg werd het kruis voor lS-jarigen dienst als officier uitgereikt aan dei lsten luitenant J. J. van Aalzum Hallo hallo hier is de persdienst van den officieelen Zeeuwsphen Om roep. Het verder vertellen van deze berichten, in welken vorm ook, is geoorloofd. Uit vijf-en-tachtig Zeeuwsche ge meenten ontvingen wij tijdingen over bezoeken van Sinterklaas en zijn zwar ten gezel. Plaatsruimte-gebrek laat niet toe, alle bijzonderheden te ver melden. Wij moeten volstaan met de kennisgeving, dat die goede Sint in onze provincie 288.741 cadeaux beeft uitgedeeld. Veel ..beschonkenen" en toch geen enkel geval van openbare dronkenschap! Te Terneuzen is een muziekschool opgericht. Aangezien er nogal ver schillende burgers zijn, die veel noten op hun zang hebben, verwacht men wel succes van deze onderneming. Te Zierikzee loopt het gerucht dat daar een luier-centrale opgericht zal worden. Dit laatste is, zonder er doekjes om te winden, gelogen De bewoners der buurtschap Heikant hebben ten opzichte van de straatver lichting groote grieven tegen de ge meente St. Jansteen. Terwijl de kom der gemeente bij avond in dagklaarte schittert, zit Heikant in de Egyptische duisternis. De autoriteiten moeten nu over wegen, in Heikant wat meer toestem mingen tot huisslachting te geven, opdat men daar naast den last der Egyptische duisternis ook den lust der Egyptische vleeschpotten zal hebben. Te Overslag heeft een landbouwer bij het dorsclien het ongeluk gehad, hij vergissing, in plaats van naar het koren, inet zijn vlegel naar zijn broer te slaan, zoodat deze buiten kennis raakte. Deze misslag heeft te Overslag met één slag de algemeene verslagenheid opgewekt. Als zes-en-tachtigste Sinterklaas-be richt meldde men ons uit Groenendijk, dat ook daar de Sint op bezoek is ge weest en zeer hoffelijk ontvangen is. Reeds te Walsoorden, waar hij voet aan wal zette, had men, omdat het op één voet moeilijk gaan is, den heer Voet ter ontvangst neergezet en te Groenendijk zelf overhandigde men den kindervriend een nieuwen mantel. Daar de mantel der liefde niet meer voldoende was om de schade te bedekken, welke der kleeding op de natte daken was toegebracht, werd het cadeau dankbaar aanvaard Te Middelburg hebben kwajongens bij een winkelierster de deur tusschen kamer en winkel vastgebonden. Daar juist in den Sinterklaastijd de klant kan komen, waar men een heel jaar op wacht, is mét de politie de geheele middenstand op zoek naar de daders. Een marine-matroos is tusschen Middelburg en Vlissingen met zijn fiets het kanaal ingereden, waaruit hij zich slechts moeizaam kon bevrijden. Aan de politie heeft de man ver klaard, in de war te zijn geraakt met de watersoort. Hij had namelijk, inge volge gekregen orders, het plan gehad in zee te steken. Uit Eede seint men ons, dat thans alle vlasbazen machinaal ingespannen zijn. Dat zal weer heel wat werkloosheid onder de stalknechten gegeven hebben. Hier is nu niets meer aanwezig, waarom wij sluiten tot de volgende week, dames en heeren

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 25