n GOEDE ROMANS DROOMLAND zJpi aifyd we&kosn/ BESTELBILJET HOLLANDSCHE BIBLIOTHEEK u Wij pakken en verzenden voor U en laten U de vrije keuze uit onderstaande serie romans in prachtband, een schat van lectuur voor lange avonden. Pakketten van 1 tot en met 4 exemplaren 45 ct. per exemplaar - Pakketten van 5 stuks en meer 40 cent per exemplaar. Verkrijgbaar bij de bezorgers en agenten en aan ons hoofd kantoor. Toezending per post geschiedt alleen na ontvangst van het bedrag per giro, per postwissel of in postzegels. Bij toe zending per post moet voor porto worden bijgevoegd: 1 4 exempt. 5 cent per exempl. Daarna 2/> cent meer voor elk exempt. Opgave der nos. is voldoende. Voor elke 2 exemplaren minstens 3 nummers opgeven. Door den nevel heenL. Francis Om HarentwilBerta M. Clay Rosemary CarewJoseph Hocking De Macht van zijn geld J. I. Lawrence Het Heilzame Vergift Fedor v. Zobeltitz De Secretaris v.d. Uitvinder Patricia Went worth De Schoone Getuige H. Curties Het Graf i.d. Woestijn Henry van Duuren Schandaal te Hunterstone Seldon Truss De Wreker Mrs. Belloc Lowndes Voortvluchtig E. Charles Vivian Geesten en Spoken in Penruddock J. Russell Warren S.O.S. Geo Goodchild Althéa's Huwelijk Effie A. Rowlands Het Huis aan den Overkant Oliver Sandys Het Masker der Liefde Effie Adelaide Rowlands In Stilte Getrouwd Charlotte M. Brame Sylvia vervangt de Vorstin J. Russell Warren De Hebzucht van Mr. Carton Charles Garvice i Een Meisje uit Duizenden Charlotte M. Brame Geoffrey - mijn Echtgenoot L. G. Moberly 23 De Verdwenen Erfgename L. G. Moberly 24 De Dwaasheid v.e. Rijk Man Concordia Merrel 25 Tot de Klok stilstaatJ. J. Bell 26 Een MeisjesliefdeRob. Disraeli 27 De Eer van zijn Vader J. Vancouver 28 Jocelyn koopt, een Huis Louise Platt Hauck 35 Een Vermogen door Bluf.. Samuel Field 36 Het Huis bij de Rivier Mrs. C. N. Williamson 37 Het Paradijs-geheim J. S. Fletcher 38 Nummer Zeven Ida A. R. Wylie 39 Het Westen roeptPaul Evan Lehman 40 Gisela's groote Liefde Werner E. Hintz 43 Een ongelijke Strijd Hans Heuer 47 Tusschen Wind enWater.Theo Liefertz 48 Lady Clara Fred M. White 49 Als het hart roept Charles Garvice 50 Een kasteel te koop .M. N. A. Messer 51 Lord Spleen Ludwig v. Wohl 52 Op zoek naar copy Martin Berden 53 De Erfgename van Holt Dene Emma Marshall. 54 Het Medaillonportret Ottwell Binns 55 Een Vrouw met durf Mrs. C. N. Williamson 56 Joyce vindt haar Meester E. Everett Green 58 Het Offeraltaar Isabel C. Clark 59 De Hoofdprijs in de Sweepstake Berta Ruck Een briefkaartje kan denzelfden dienst bewijzen als het bestelbiljet en Uw tijdschrift blijft intact. Ondergeteekende Plaats Straat verzoekt te zenden per agent, per post, pakketten, bestaande uit de volgende nos. Het bedrag wordt heden gezonden per postwissel, in postzegels, ge stort op giro no. van Van de vetgedrukte woorden doorhalen wat niet verlangd wordt. Indien bezorging door agent of boekhandel wordt verlangd, geen geld zenden. Vervolg van pag. 31 Sinker zuchtte en schudde het hoofd. „Zoo iemand zou ik wel eens willen zien," sprak lig met een stem, die zwak leek van verbazing. DRIEËNTWINTIGSTE HOOFDSTUK HADRIAN Pink stond op zijn slaap kamer voor den spiegel en koos uit zijn lang ingeoefend repertoire zijn meest romantische houding. Tus schen de spiegellijst zat tegen het glas een portret van Ariadne Joyce een portret in rij-costuum, ten voeten uit, en door een der meest wereldsche tijd schriften gepubliceerd. Het was een mooi portret van een heel mooi meisje zij was bekoorlijk, zij was verlokkelijk, zij was al, wat een man van zijn schoone kon wenschen. en toch, Hadrian voelde zich niet gelukkig hij begreep zelf niet waarom niet. Hij sprak haar aan. „Juffrouw Joyce," zei hij met een zekere verheven nederigheid, „ik ik meen mij nu het recht te mogen aanmatigen, u Ariadne te noemen." Dat voorrecht had hij wel verdiend, vond hij. Trouw had hij haar gediend van den eersten dag af, dat hij voor 't eerst haar portret in een weekblad zag. Hij was haar ridder geweest, hij had haar wapenkleuren gedragen. Hij had haar aangetroffen in een bitteren nood, en zonder vragen, zonder achter docht, zonder voorbehoud was hij voor haar in de bres gesprongen. Meer had de kranigste ridder niet kunnen doen. Hij had zich aan haar zaak gewijd, zonder aan zichzelf te denken hij had in levensgevaar verkeerd hij had gevaarlijke vijanden weerstaan hij had onoplosbare raadsels ontward hij. en hij alleen, zonder hulp, had voor haar gevochten met zijn handen en met zijn hersens. En hij had gewonnen. Nu was zij veilighet gevaar, dat haar boven 't hoofd had gehangen, was geweken de bedreiging, die tegen haar vader was opgerezen, was verstomd de vijand, de gevaarlijke, geslepen, onbarmhartige tegenstander, zat in een cel, onder aanklacht van moord, voor goed verdrongen uit de politiek, en machteloos tegenover ieder die leefde. Dit had Hadrian bereikt als haar kampioen, om harentwille. Hij was uit feilen strijd te voorschijn getreden als held, door de pers en door liet volk gelijkelijk toegejuicht. Zijn portret had in alle kranten van Pickchester ge staan, en eerst toen hij de artikelen in die bladen speciaal de artikelen van den heer Sinker gelezen had, be greep hij goed, hoe een groot man hij werkelijk was. Nog nooit was iemand in Pickchester zoo spontaan gehuldigd, nog nooit had iemand zich, in een oog wenk kon men bijna zeggen, opgewerkt tot den meest gezienen burger der stad. Hij had een kwaadaardige politieke samenzwering uiteengerukthij was geslaagd, waar staatslieden en rede naars en hervormers gefaald hadden. En senator Joyce was erkend, onbe twist dictator, niet alleen in de stad, maar voor den heelen staat. En dus had hij het voorrecht ver diend, haar Anadne te noemen. „Al wat ik gedaan heb," zei hij, „heb ik voor jou gedaan. Ik heb door gezet, waar anderen vloden. Ik ben geslaagd, waar anderen faalden. Maar ik tel het als niets." Hij legde zijn hand plat op zijn hart. „En nu," zei hij aan het einde der pauze, „kom ik mijn hart aan je voeten leggen. Mijn hart, dat slechts voor jou heeft geklopt. Ik kom eh. ik treed nader als je kampioen om mijn belooning op te eischen. Ariadne, ik heb je lief, ik aanbid je. Wil je mijn vrouw worden V' Hij vond dit een heel nette toe spraak. Meer kon liet. handboek van den besten minnaar niet eischen. En toch was hij niet tevreden. Hij voelde, dat er iets haperde. Hij trad naar voren en bekeek het portret. Het was Ariadne. Daar viel niet aan te twij felen. Ariadne, slank en fijn en chic een echte koningin der liefde. Maar even zeker was dat gevoel, dat er iets niet in den haak was. Hij kon er niet bij. Misschien was 't vrees voor een afwijzend antwoord, die een klammen doek gooide over zijn verrukking. Dat moest liet zijn zijn angst de twijfel, die hem eerst verlaten zou, als hij zijn lot kende. Dit was een bevredigende verklaring, dus nam hij haar aan. Toen dit ge schied was, nam hij het portret van den spiegel, borg het met zorg weg, zette zijn hoed op en ging met de lift naar beneden. Een taxi bracht hem naar liet buiten der Joyces, waarheen Ariadne den vorigen avond teruggekeerd was. Den ochtend na de ontknooping was zij met stille trom vertrokken. Haar vader had haar weggestuurd. Hadrian had haar dus niet getroffen. Maar gisteravond was zij teruggekeerd en nu ging hij haar opzoeken om zijn loon te vragen. Het was er een geschikte dag voor, want den volgenden dag was het één Juli, de dag der feestelijke opening van Droom land. De twee groote zegepralen van zijn leven zouden elkaar in vieren twintig uren tijds opvolgen de ver overing van Ariadne's hand en de triom fantelijke opening der poorten van het groote Luna-park. De taxi zette hem af voor de breede stoep van haar vaders huis, en nu beklom hij die stoep zonder angst voor mogelijke butlers. Hij hoefde niet meer te repeteeren, voor hij aanbelde, want er was niemand, dien hij niet dorst ontmoeten. De N.V. Karakterbouw had haar werk schoon volbracht; de schijn was wezen geworden. Hadrian Pink had niet alleen zelfvertrouwen gevonden, maar ook, gelijk Napoleon, een on wrikbaar geloof in zijn goed gesternte. Hij belde, en toen de. deur geopend was, kwam de senator uit zijn werk kamer op hem toe met uitgestrekte hand. „Kom binnen, kom binnen," ver welkomde hij hartelijk. „Ik ben blij dat je komt. U vindt me erg opgewekt van daag, meneer Pink. Mijn dochter is terug." „Daarom kom ik juist," zei Hadrian. „Ga zitten. Ik zal haar straks roepen," zei de senator. „Ik heb gisteravond met Ariadne gepraat. Ik ben bang geweest, om haar te ondervragen. Maar gister avond heeft ze me verteld, waarom ze dien avond naar die bujirt van Cleveland Chorley geweest is." „Vragen was volmaakt overbodig," zei Hadrian edelaardig. „Zij kan geen enkele minderwaardige reden gehad hebben. PANORAMA. Geïllustreerd weekblad. Verschijnt Vrijdags. Tezamen met een der locale weekbladen De Stad Amsterdam, Groot Rotterdam, 's Gravenhage in Beeld, Ons Land, Ons Zuiden of Ons Zeeland f 1.6214 per kw artaal of f 0.12% per week. Franco p. post f 1.75 per kwartaal bij vooruitbetaling. BureauxHAARLEM. Nossaulaan ïl.Tel. Int. 15866. Giro 142700. AMSTERDAM, N.Z. Voorburgwal 262. Tel.Int. 55170. Giro nr. 07046.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 34