2)jMU2, „hoogtezon Iets nieuws voor Kerstmis 10 ct. (inclusief porto) PANO RA WETENSCHAPPELIJK NIEUWS N.V. INSTITUUT VOOR SCHRIFTELIJK EN MONDELING ONDERWIJS Voor hen die „Winterweelde niet bezitten KERSTGESCHENK dat mwijpeft, dangsnoege/i afhui f 35 Ik eh.ik heb haar van 't begin De senator knipte met zijn oogen. af blindelings vertrouwd." „Een ambtenaar van den Burgerlijken „Maar ik wist niet, wat ik er van Stand t" denken moest," zei de senator. Ariadne" „Precies. Wij willen premies uit- hij sprak den naam liefkoozend en reiken aan de jongelui, die morgen met een warm lachje uit „is een middag in onze muziektent trouwen, knap kind, een lief kind, een schat van Het lijkt mij uiterst belangrijk, dien een dochter, maar er zijn tijden, meneer ambtenaar bij de hand te hebben, voor Pink, dat haar. ik zal maar zeggen 't geval er jongelui mochten zijn, die haar geest.niet zoo..zoo bliksem- plotseling besloten, deel te nemen snel werkt al6 bijvoorbeeld uw geest." aau onze plechtige opening, door. „Zij is een volmaakt meisje," zei door in den huwelijken staat te treden. Hadrian onverzettelijk trouw. Die ambtenaar kan hun dan een huwe- „Hm.Om 't op een aceoordje te lijks-permissie uitreiken." gooien, zullen we «eggen, dat zij een „Is dilt die groote gunst, die u allerliefst kind is. In ieder geval, zij vragen wou t" hoorde stukjes van een gesprek tusschen „Jawel, senator." dien Chorley en mij. Zij hoorde iets „Ik ben blij," zei Joyce, zonder zelfs j over brieven. Daaruit trok Ariadne in zijn oogen een schijn van een glim- aanstonds de verkeerde conclusie." lach toe te laten, „dat ik een taak heb i „Namelijk vroeg Hadrian. gevonden, die mijn gewichtige positie „Dat ik zelf mijn vingers had gebrand, waard is. De ambtenaar zal er zijn, j Dat Chorley mij met die brieven dreigde, meneer Pink." Kortom, dat ik iets onbehoorlijks op „En zou ik nu juffrouw Ariadne mijn geweten had en daardoor in Chor- ley's macht was geraakt." „Zoo zoo „En zij is nogal onstuimig, dus sprak mogen spreken vroeg Hadrian. „Ik wou haar meening eens hooren over een zeer belangrijke kwestie." „Zoo. Nu, meneer Pink, laat ik u ze er Chorley meteen over aan. Hij zag dan aanraden, ondanks uw hoogen dunk een extra-voordeeltje in 't verschiet, en van mijn dochters geestesgaven, haar zei, dat 't waar 5f;is. Zooals u weet wou die belangrijke kwestie in woorden van hij verdwijnen, als hij het geld voor die één lettergreep voor te leggen." Hij brieven van mij ontvangen had, maar drukte op den knop, en toen er een hij wou altijd nog wel iets meer verdie- bediende verscheen, vroeg hij „Waar nen, dus beloofde hij Ariadne iets te is juffrouw Ariadne t" verkoopen voor vijfduizend dollar. Hoe „Op het noordelijk terras, meneer." ze aan 't geld is gekomen, weet ik niet, „Wil je meneer Pink daar even maar ze zou 't naar zijn zaken-adres heenbrengen Hij sf?5Hd op en stak brengen ze had een half uur later af- zijn hand uit. „Ik zal om dien ambte gesproken dan ik. En wat hij zooge- naar denken." naamd in handen had, zou ze dan „O ja, da's waar ook" Hadrian krijgen. Ik denk, dat zij tevreden ge- zocht in zijn zak „hier heb ik een weest zou zijn met ieder papier, waar passe-partout voor 't heele seizoen voor mijn naam op stond." u. 't Is niet maar alleen een toegangs- „Ik geloof, dat u de schranderheid bewijs, senator, maar echt een passe- van uw dochter onderschat,"zeiHadrian. partout. IJ hoeft't maar te vertoonen, ,,'t Is mogelijk. In ieder geval, ze en u kunt gratis gebruik maken van ging. Ze kwam in haar gejaagdheid alle amusements-gelegenheden de een beetje te vroeg en zag mij 'thuis achtbaan, den reuzenschommel, 't grie- uit komen. Ze ging naar boven en vond zeihuis hem dood -zooals mij ook gebeurd „Vreeselijk aardig," zei de senator, was. Haar gevolgtrekking ligt voorde „Ik.... ik verlang er speciaal naar, hand. Dit is de waarheid, meneer Pink, door die lange goot te glijden op de en ik ben er reusachtig van opgelucht." zitting van mijn pantalon." „U had u nooit zorg hoeven te „Ja, dat moet een heel aardige gele maken," zei Hadrian. „Ik had u ge- genheid zijn," zei Hadrian ernstig, zegd, geloof ik, dat ik een onvoor- Hij volgde den bediende, maar toen waardelijk vertrouwen in Ariadne hij het noordelijk terras naderde, werd stelde." hij een eigenaardig gevoel in zijn hart „Onder den druk der gebeurtenissen en in zijn maagstreek gewaar. Vrees heb ik dat gewichtige feit misschien was het eigenlijk nietals hij tot een over 't hoofd gezien," zei de senator rustige ontleding had kunnen komen, een beetje droog. zou hij ontdekt hebben, dat het meer „Dat schijnt wel," zei Hadrian. „Wat leek op tegenzin. Hij trad naar buiten, ik zeggen wou u bent nu de man, het terras op, en zag Ariadne. Zij zat die hier in de stad de teugels in handen met even gefronst voorhoofd te lezen. Zij zag er uit als een sprookjesfiguur. Het was bijna overweldigend. Hadrian kuchte, en zij keek op. „Ah, meneer Pink 1" zei ze opgewekt. „Hier ben ik, Ariadne," zei hij. „O ja zei ze. „Is 't heusch „Ongetwijfeld," zei hij, en toen was houdt, is 't niet „Dank zij u. „Mooi. Dan wou ik een groote gunst vragen." Er kwam een trek van teleurstelling in het gezicht van den senator. Hij had zich bijna zeker gevoeld, dat Hadrian niets terug zou vergen voor zijn diensten; er een korte pooze van stilte, hij had gehoopt, dat hij in hem dat „Juffrouw Joyce. Ariadne. zeldzame stuk in het museum des levens Weer zweeg hij en hij verbaasde zich voor zich had een onzelfzuchtig mensch. over zichzelf. Hij kon geen vuur in zijn „Als 't in mijn vermogen ligt," zei woorden krijgen. Hij kon niet onstuimig de senator. zijn, zooals 't leerboek voorschreef ,,'t Is iets zeer belangrijks. Er hangt haar meesleuren in een vloed van veel van af. Hierop kan ik niet te hartstochtelijke woorden. Het kostte veel nadruk leggen." hem zelfs moeite, woorden te vinden. „Ik heb al gezegd, dat ik mijn best Hij voelde, dat hij vol inspiratie zal doen." had moeten zijnhaar aanwezigheid, „Nu dan wilt u zorgen, dat er mor- haar lieftalligheid hadden een kracht- genochtend een ambtenaar van den mensch van hem moeten maken, enkel Burgerlijken Stand op Droomland is, vuur en drift en welsprekendheid. van.laten we zeggen van tien tot elf?" Slot volgt. ROTTERDAM. Stationsweg 24. Tel.Ioierc.W40. Giro nr. 101081. 's GHAVENHAGE, Stationsweg 95, Tel. !nt. 111666. Giro nr. 45141. UTRECHT, Biltstraat 142. Tel. Int. 13475, Giro-nummer 149597. 's HERTOGEN- BOSCH, Stationsweg 27. Tel. Interc. 1215, Giro nr. 129750. MAASTRICHT, Boschstraat 110. Tel. lnterc. 1713 Giro or. 124690. De voorwaarden van onze gratis ongevallenverzekering zijn op aanvraag verkrijgbaar. NEGEN AFDELINGEN: I. M.U.L.O., Middelbaar en Voorbereidend Hoger Onderwijs. II. Taal- en Letterkunde. IIL Exacte Wetenschappen. IV. Wetenschappen, de Samenle ving betreffend. V. Handelswetenschappen.VI. Bouw kunde. VIL Techniek. VHL Examens voor diverse Ambten en Beroepen. IX. Populaire Cursussen. Degelijke leiding. Billijke lesgelden. PROSPECTUS No. 52 KOSTELOOS Leliegracht 30 Amsterdam C. Telefoon 33044 Nog dagelijks ontvangen wij bestellingen op het modeboek Winterweelde 1936. Duizenden moeten wij echter teleurstellen omdat onze oplaag totaal is uit verkocht. en met het oog op de komende feestdagen van een Kant en Klaar patroon zelf een klcedingstuk willen vervaardigen,stellen wij beschikbaar een uittreksel van het modeboek Winter weelde 1936, waarin opgenomen ca. 30 fraaie modellen van wintermantels en japonnen volgens de laatste modes. Van al deze modellen leveren wij binnen 24 uur, bij vooruitbetaling, de gewenschte patronen. De prijs van dit uittreksel bedraagt slechts Bestellingen kunnen als volgt geschieden door girostorting op No. 142700, door toezending van het bedrag in postzegels of per postwissel aan het Patronenkautoor NASSAUPLEIN 1 Model 3t5. Van dit model kunt l patronen bestellen in de maten 12-4416-48 a rj ct. plus 10 ct. voor toezending per post. HAARLEM Uw verstand gebiedt, bet eerst om Uw gezondheid te denken. Uitgaven ten behoeve van Uw eigen gezondheid Uw gezin behooren bij alle andere vóór te gaan, al wanneer ge U aldus een zoo practisch St. Nicolaas- geschenk als de „Hanauer Hoogtezon" kunt verschatten. Regelmatige ultraviolette bestralingen van slechts 3-5 minuten doen het bloed intensief het geheele lichaam doorstroomen. verminderen te hoogen bloeddruk, bestrijden kwade kiemen, behoeden Uw gezin voor ziekten en Uw kinderen voor ra chitis, klierachtigheid. kinkhoest, enz. Op de ultraviolette inten siteit komt het aan! De korte duur van den bestralingstijd is de waardemeter voor ultraviolette lichtbronnen. Raad pleegt Uw dokter. Vraagt U eens de nieuwe geïllustreerde brochure 843 met prijzen. N.V. „Almara", Amsterdam, C. (107), Rokin 86, Tel. 37822-35822 (OOK VERKRIJGBAAR BIJ ANDERE MED. INSTRUMENTEN-HANDELAARS)

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35