KOLYNOS WAT EEN PRACHTIG WITTE TANDEN HEB JE TOCH! LUX TOILET ZEEP? 39 Zuinigheid met vlijt Zuinigheid is niet steeds hetzelfde als niet koopen niet aanschaffen. Zuinigheid beteekent opletten en zorgen en nakijken. Kr zijn huishoudens, waar door onop lettendheid van de huisvrouw herhaal delijk resten worden weggegooid moeten worden weggegooid, omdat, zij tot onbruikbaar wordens toe bedorven zijn. Het is niet altijd onoplettendheid, het is ook vaak onwetendheid, die de huisvrouw doet falen. En waar in nagenoeg elk huishouden op het oogenblik zuinigheid geboden is, is kennis van de waren en hun behande lingswijze voor iedere huisvrouw een eerste vereisehte. Hoe moeten wij vleeschwaren be waren en vet en rijst, gort, sago, erwten en boonen Gerookte worst, tong, rookvleesch en spek worden, indien men er een heel stuk van bezit, in kaasdoek genaaid en in een ongestookte -luchtige ruimte opgehangen bewaard. Uitgesneden vleeschwaren bewaart men tusschen twee bordjes, liefst ten overvloede nog onder een plak versch brood, dat altijd ietwat vochtig is. Natuurlijk is de kelder een betere bewaarplaats dan de kast in de ver warmde eetkamer. Kaas wordt in een neteldoekschen lap gewikkeld op een droge, vorstvrije, koele plaats bewaard. Meestal is de kelder de geschiktste plaats. Geraspte kaas bewaart men, bedekt met een laagje zout, eveneens in den kelder. Gaar gebraden vleesoh kan men zeer langen tijd, zelfs maanden achtereen, bewaren in een Keulsclien pot, bedekt met. een laag vet, die minstens 10 c.M. boven het vleeseh moet staan en glad van oppervlak moet zijn. Heeft men van 'n dergelijken voorraad gebruikt, dan wordt het bovenste vet afgeschept, opnieuw gesmolten en in vloeibaren toestand (afgekoeld) weer in den pot gegoten. Vet kan men ook zeer lang in een Keulsclien pot bewaren op een koele plaats, dichtgedekt met een doek tegen het stof. Eieren mogen nimmer daar be waard worden, waar sterke geuren heer- schen, zooals van vanille, uien, koffie, zeep e.d. Men zette het eierrek dus bij voorkeur niet in een provisiekast, waar deze zaken eveneens een plaatsje vinden. De eierschaal is poreus en laat behalve lucht ook geuren door, zoodat het ei al vrij spoedig den geur van zijn om geving aanneemt. Rijst, gort, sago, boonen e.d. worden bewaard in goed gesloten trommels en dikwijls terdege omgeschud. Bloem, rijstemeel, maizena, griesmeel e.d. moeten om de" paar dagen stevig worden omgeroerd, opdat geen eventueel aanwezig zijnde kiemen tot ontwikkeling kunnen komen. Een kleine wenk Wil men een ouderwetse!n u schotel op staanden voet, zoo'11 hoog model fruit- of puddiiigschaal, die bij ieder ser vies geleverd werden per paar, verwar men, dan keert men eenvoudig den schotel ondersteboven op den wasem van den ketel of op het bordenrek boven liet fornuis, wanneer men een dergelijke inrichting bezit. PRIJZEN j CWAARD KENT U DE POPULARITEIT VAN Wilt U nog meedoen? 31 December 1935 is de sluitingsdatum. Onze gelaatshuid wordt dagelijks blootgesteld aan talloze, nadelige invloeden. Duffe atmosfeer binnens huis. keukenhitte. straatlucht vol ziektekiemen. dit alles doet de huid verdrogen en veroorzaakt rimpels. Zo ontstaat een vroegtijdig verouderde „ver moeide huid". Wist U, dat Lux Toilet Zeep, het kwaliteitsmerk van Nederlands fabrikaat, speciaal wordt bereid voor de dagelijkse verzorging van het gelaat en afdoende tegen het gevaar van „vermoeide huid" beschermt? PRIJSVRAAG Schrijf eens op een vel papier het aantal stukken Lux Toilet Zeep, dat, haar Uw schatting, in het tijdvak van 4 November tot en met 31 December a.s. zal worden verkocht, in aan merking nemende, dat ongeveer 1 a 2 van elke 3 gezinnen in Nederland 1 stuk Lux Toilet Zeep per maand kopen. Geef hierbij op hetzelfde stuk papier in hoogstens 40 woorden Uw opinie, waarom Lux Toilet Zeep zulk een grote verkoop heeft en voeg bij Uw inzending 2 buitenomslagen van Lux Toilet Zeep. Het aantal verkochte stukken wordt officieel vastgesteld door Notaris S. S. Wijsenbeek te Rotterdam. De 1100 inzendingen, wier schattingen, dit aantal het dichtst benaderen, nemen deel aan de prijsvraag en dingen mede naar de prijzen. Wie hiervan de oorzaak der populariteit van Lux Toilet Zeep het best omschreef, ongeacht de meer dere of mindere juistheid der schatting, krijgt de eerste prijs en zo vervolgens, waarover een jury van deskundigen beslist. PRIJZEN 1 e prijs 1000. 4e prijs 100. 2e prijs 500.— 5e prijs 50.— 3e prijs 250.— 6e t m 50e pr. 10.— verder nog 500 prijzen elk bestaande uit 2 dozijn tabletten Lux Toilet Zeep. Elke inzending frankeren als brief. Naam en adres duidelijk vermelden en adresseren: Lux Toilet Zeep Prijsvraag: Postbus 710, Rotterdam. Alleen die inzendingen zijn geldig, die vóór 31 December 1935 in ons bezit zijn. De uitspraak der jury, ook wat betreft het toekennen van een of meerdere prijzen aan meerdere prijswinnaars tezamen, is beslissend en hierover kan geen correspondentie worden gevoerd. De uitslag wordt bekend gemaakt in de tweede helft van Februari 1936. I L/e. xe&fi é&g&n veKmjoeicbi Rjuuud-f Van alle in deze rubriek afgebeelde genummerde kostuums, die ontleend zijn aan het mode-album „Winterweelde", zijn patronen verkrijgbaar te^en den prijs van ^0 ets. voor complets, 35 ets. voor mantels en japonnen en 20 ets. voor rokken, blouses, kleine avondiasjes en kinderkleeding. Bij bestelling vooral oogeven het gewensente maatnummer. Bestellingen kunnen gescnieden bij uw agent of bezorger; door girostorting op No. 142700; door toezending van 't bedrag per postwissel of in postzegels aan het PATRONENKANTOOR „PANORA" NASSAUPLEIN 1, HAARLEM waarbij 10 ets. extra voor toezending per post verschuldigd is. Men kan echter de patronen ook afhalen aan het bureau van dit blad. 386. Avondjapon van gebloemde crêpe de chine ronde hale. Hoog opgeknipte rok, waar de taille met eenige ruimte aangezet is. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44. Benoodigd 4 M. stof a 96 cm. breed. 387. Eenvoudige avond jurk met ronden hals en grooten kraag, waarin klok- stukken gezet zijnwijde pofmouw in den gladden rok zijn onder klokstukken gezet. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44. Benoodigd 4 m. stof a 100 cm. breed. 388. Raglan-japon, wijde mouw met plooitjes, remde hals met geplooiden kraag. Knoopsluiting voor, welke aan den rok bevestigd is. De rok heeft plooitjes in plaats van heupsugons. Verkrijgbaar in maat 40, 42, 44. Benoodigd: 4l/2 m. stof a 100 cm. breed. Ontdek voor Uzelf eens hoeveel sneller en vlugger Kolynos Uw tanden reinigt en witter maakt. Wanneer U de resultaten ziet, zult U nooit meer tot andere, de niet-weten- sehappelijke, liorstelmethoden terug- keeren. De wetenschap kent geen middel, dat doffe en beslagen tanden ook maar half zoo goed reinigt en wit maakt Probeer daarom Kolynos vandaag nog. TANDCREAM

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 39