GENIUS WONDBALJEM DRAAG GEEN BREUKBAND! Laatste nieuws ALSEM 7/Jf olie geneest! Waarom kan mijn kind zoo niet zijn? Hatitran 1200 60 htaai Stexkex dan pewotie dee&itxaoH 27 door Vincent Browne JACK Mallin. nonchalant tegen den vleugel leunend, stiet de asch van zijn sigaret en keek naar 't meisje, dat tegenover hem zat. Zij was het kijken wel waard. Een weelde van blond krulhaar omgaf het fijne gezichtje, '11 poppengezichtje, meer door de natuur dan door de kunst. Haar mond was klein misschien zelfs iets tè klein en haar lippen waren iets te dun en te reelit voor de overigens volmaakte trekken. „Maar Celie," zei hij, ,,'t is nu nog maar een kwestie van een paar weken misschien van een paar dagen De oude heer klemt zich uit alle macht aan 't leven vast, maar 't kan- nooit lang duren, 't, Einde kan ieder uur komen. Dus 't is maar afwachten. Ik geef toe, dat hij 111e altijd kort gehou den heeft, dat hij nooit royaal geweest is en zoo maar in andere opzichten is hij altijd aardig geweest, dus ik mag niet eens klagen, en als 't aan mij lag. Het meisje stond op, vlammend van boosheid. ,.Nee, jij moogt niet klagen, en als 't aan jou lagJij, jij, en altijd jij Mag er ook eens aan mij gedacht worden Hoelang zijn we. al verloofd Acht maanden negen haast en we zijn nog geen stap verder dan in 't begin. Waarom kunnen we niet trouwen Waarom kun je je eigen zin niet doen ..Lieve kind," zei Jack, „je moet redelijk blijven. Zouden we soms van mijn toelage rond moeten komen Dat kan ik alleen amper. Ik heb zelfs al schuld. Ik kan je niet in een auto laten rijden en cadeaux geven en alles...." „Ja, geef mij de schuld maar I" viel Celia hem in de rede. ..Ik maak je geld op, hè Ik steek je in de schuld Je bent notabene de kleinzoon en de erf genaam van een hertog, die millionnair is, en je bent straatarm Ondanks haar bitterheid lachte Jack. „Betrekkelijk arm, Celie," zei hij. „En alleen maar voorloopig. Ik wijt 't, heele- maal niet aan jou, dat ik schuld heb. Als ik je nooit gekend had, was 't pre cies zoo geweest. Ik- vraag je alleen, nog even te wachten, tot ik je alles geven kan. Ik heb je nog nooit be knibbeld en ik zal je nooit beknibbelen ook." „Je zegt nooit iets anders dan wach ten," antwoordde zij. „Nog een paar weekjes, en dat worden een paar maan den. Wie weet leeft die vervelende ouwe kerel nog tien jaar." „Ik heb liever niet, dat je zoo over hem praat, Celie," zei Jack. „Ik geef toe, dat hij '11 beetje eigenaardig is, maar hij meent 't goed." Jack echter haalde kalm zijn schou ders op. Hij stak een nieuwe sigaret aan. „Ik word op iedere repetitie uitge lachen," zei ze, met tranen van erger nis inde oogen. „Er kan niet overeen huwelijk gesproken worden, of er vraagt iemand Wanneer trouw jij Als ik een oude kennis tegenkom, vraagt ze: Ben je nog niet getrouwd Ik ben liet meer dan zat." „Geduld, liefste," smeekte hij, „dan komt alles goed. Onze liefde is toch zeker sterk genoeg f" „Ik wil meer dan beloften," ant woordde zij. „Ik ben gek geweest, dat ik Ferry Belham afgewezen heb, toen hij me vroeg'; maar. „Maar wat vroeg Jack. „Och, ik weet niet," ontweek ze, en zij ging naar de piano, sloeg doelloos een paar bladen muziek om. Jack Mallin ging op de leuning van den stoel zitten en keek zwijgend toe. Hij hield van haar. Maar hij trachtte te doorzien, of zij echte genegenheid •voor hem voelde, dan wel of zij tooneel- speelde met de volmaaktheid, die hij in den schouwburg zoo vaak had be wonderd. Werd zij door een titel ge trokken en door de mogelijkheid van grooten rijkdom, of door liefde voor hem, en een vrouwelijk verlangen naar eigen haard De vraag, die hij uitsprak, was opzettelijk uitdagend „Belham is nog niet getrouwd, wel vroeg hij. Celie sloeg vragend de oogen naar hem op. „Dat wil zeggen vroeg zij. „O, niets," antwoordde hij. „Pure nieuwsgierigheid." „Wou je 't afmaken „Jij hebt 't woord genoemd, ik niet," zei Jack. „Maar jij hebt 't gedacht." „Absoluut niet," antwoordde hij luchtig. „Ik adviseer alleen om te wach ten. We zijn allebei jong en...." „Hij zou ine in ieder geval niet zoo lang op sleeptouw houden," antwoord de zij heftig. „Nu, als jij voor de toekomst den geur van augurkjes boven de lucht van Slot Palchester verkiest, zal ik je niet in den weg staan," zei Jack. Zij keek hem woedend aan en trok haar ring af. „Daar heb je je ring," zei ze, het sieraad op tafel leggend, „als 't je daar om te doen is." Jack keek haar 'n paar seconden aan. met een droevig lachje 0111 zijn lippen. Als zii maar aan geld kon komen, scheen het en geld had Belham in overvloed - kon 't haar niet veel schelen, wie er bij kwam. „Je bent veel te vlug met je con clusies," zei hij kalm. ,,'t Spijt me voor jou en voor mij. Bedenk je nog eens, Celie. Doe je ring weer aan, en laten we 't vergeten." Celie schudde het hoofd. „Ik zal eens weg moeten," zei ze. Toen kwam er een vonkje van boos heid in Jack Mallin's oogen. Hij zei niets meer, en terwijl zij voor den spiegel haar hoed opzette, liep hij naar de radio en draaide den knop om. Hij glimlachte, toen hij het weer bericht hoorde. Het was zoo toepasse lijk op den toestand. „De depressie schijnt voorbij te trekken. Het onweer, dat heden gewoed heeft, maakte een einde aan den 011- zekeren toestand er zal waarschijnlijk vaster weer intreden. Toen Celie naar haar mantel greep, was Jack haar voor. Hij hielp haar met het kleedingstük. Op den drempel bleef Celie staa.11, als wilde zij de bekende omgeving voor laatst nog eens aanzien. Langs Jack heen keek zij met een blik van min achting naar den hoek, vanwaar de verre stem klonk. Het was liet uur van haar triomf, en daar wou zij niet het kleinste deeltje van missen. Maar bet was een korte triomf. Bliksemsnel veranderde minachting in verbazing, en verbazing in spijtigheid, ■want helder en duidelijk door de stille kamer, langzaam maar nadrukkelijk kwamen de woorden „Naar wij vernemen, is de hertog van Palchester hedenavond kwart over ze ven overl ed en. Het meisje op den drempel wankelde, als was zij door een ongeziene hand geslagen, terwijl Jack Mallin met oen lachje van spottende onverschilligheid de oogen naar de hare opsloeg. ,,'t Beste verder, juffrouw Horning," zei hij rustig, en hij deed de deur dicht. ^rorreo^ Kloven handen GR. DOOS 50CT.1 KL. DOOS 25 CT.' BIJ ALLE DROGISTEN VERKRIJGBAAR OF FRANCO NA ONTVANGST VAN HET BEDRAG IN POSTZEGELS BIJ DE FABRIKANTEN „GENIUS'' GROENEWE6JE 97: DEN HAAG Een mooie zomer is het geweest. Uw kind heeft volop genoten van zon, zee en frissche lucht. Ja, en toch is Uw kind nog altijd hangerig en bleekjes. Als zijn vriendjes ravotten en spelen, kijkt het maar droevig toe. Een raadsel? Neen, toch niet. Laat Uw kind een kuur doen met Halitran 1200. Halitran 1200 bevat 36.000 int. eenheden vitamine A en 3000 eenheden Vitamine D. Juist deze vitaminen zijn het, waaraan Uw kind behoefte heeft, om ook zoo monter en kwiek te worden als zijn vriendjes. Aan duizenden moeders heeft Halitran 1200 het geluk van gezonde kinderen gegeven. Ook Uw kind zal Halitran 1200 helpen. Een Halitran-kuur van een geheele maand kost slechts f 1.25. Halitian is uitsluitend verkrijgbaar bij apothekers en drogisten Duizenden doctoren schrijven Halitran voor CCw JCimd komt aan dooi JfadtOian uit de lever van Heilbot f 1.25 per flacon voldoende voor een maand Na 30-jarige ondervinding heb ik een Breukverband-Apparaat voor mannen, vrouwen en kinderen gemaakt, hetgeen alle breukbezwaren wegneemt. IK ZEND HET OP PROEF! Indien U bijna alles beproefd hebt, komt dan tot mij. Waar anderen gefaald hebben, daar heb ik mijn grootste succes gehad. Zend onderstaande coupon heden en ik zal U gratis mijn ge llustreerd boek over breuken en hare behandeling toezenden, waarin ook mijn gepatenteerd Breukverband-Apparaat met Automatische Luchtkussens is afgebeeld met de prijzen en met de namen van vele personen, die het beproefd hebben en hoogst dankbaar zijn. Het geeft directe verlichting, wanneer al het andere niets hielp. Ik maak het volgens Uw maat en zend het U toe met absoluten waarborg, dat het U voldoen zal, of ik zend U het geld terug. Ik heb den prijs zoo laag mogelijk gesteld, zoodat rijk of arm het koopen kan. Ik zend het op proef ten bewijze dat hetgeen ik zeg, waarheid bevat. U alleen oordeelt en indien U eens mijn geil. boek gelezen hebt, zult U even verrukt zijn als mijne duizenden patiënten, wier schriftelijke dankbetuigingen voor U ter inzage liggen. Vul onderstaande gratis-coupon in en post die nog heden. GRATIS INFORMATIE-COUPON Photo van den heer C. E. BROOKS, die zichzelf en duizenden andere breuklijders met succes heeft geholpen. Indien breuklij dende, schrijf dan nog heden. C. E. BROOKS (2026 T.) Singel 25, Amsterdam Gelieve mij te zenden, franco per post, in onbedrukte enveloppe, zonder eenige kosten of verplichtingen mijnerzijds. Uw geïllustreerd boek en volledige inlichtingen betreffende Uw Breukverband-Apparaat. Naam Adres:

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 29