„PATRI A DOODEENVOUDIC PBNA Op Uw. JC&atfeest CREAM-CRACKERS Givis: de SANDWICHES van Niemand is een held in de oogen van zijn knecht, maar soms kan een knecht een held zijn. TECHNISCH NEDERLAND erkent examens PBNA 30 Door hun licht- verteerbaarheid een uitkomst voor zwakke magen Twee echte „PATRIA"-Cream Crackers op elkaar, met kaas, worst, paté, gember of iets anders er tusschen. Ja, dat is een uitgezochte délicatesse voor KERSTMIS! Koopt nog heden een groot blik: Echte „PATRIA"-CREAM CRACKERS voor slechts f 1.20 en U zult zien, welk een succes U daarmede zult oogsten. Inhoud ong. 115 stuks van dit heerlijke brosse gebak. ■chle PATRIACREAM-CRACKERS bei icnl 'rnn h'c! Ho irangt L' een bo PA TRI A-INPLAK ALBU1 ■en. Re ■n foto Üiï „DEVLIEGENDE HOLLANDER" K.L.N.-sorteer ing van 25 cl., of andere PATRIA". Een PBNA diploma is dan ook een algemeen erkend bewijs IpH van bekwaamheid. Bewandel den zekeren weg naar Succes en „studeer techniek thuis". 115 deskundige Leraren helpen U door de uitstekende lessen en persoonlijke correctie. Zendt ons onderstaande coupon en vraag prospectus. Enkele van de 200 cursussen van BOUWKUNDE Aannemervan bouwk. werken, Bouwk. Opzichter enz. WATERBOUWKUNDE Waterb. Opz., Aann. van u aterbouwk. werken enz. WERKTU1GBO U WK UN DE Auto- technicus en -monteur, enz. CHEMIE Tech», chemicus, enz. ELECT R O-TECHNl EK Electro- techn. opzichter, Eleclro-technicus, enz. Gezel en Meester. Verschilt, ambachten. Nijverheidsonderwijs-examens. Opleiding voor alle technische examens en beroepen. Naam# beroep straat woonplaats Verzoeke prospectus P. 6 Verzoeke inlichting COUPON opzenden aan Mr. Rafe Simmons zat in zijn slaap kamer in Tower llouse, het lanrlliuis van zijn nieuwen vriend, Lord Dalton, en bestudeerde Leek. Mr. Simmons was juist gearriveerd om daar een week-end door te brengen en de knecht van Lord Dalton had opdracht gekregen voor hem te zorgen. Er was iets aan Leek dat hem hekend voorkwam en mr. Simmons pijnigde zijn hersens om zich te herinneren, waar hij die bepaalde bewegingen meer gezien had. Mr. Simmons was er van overtuigd, (lat, hij dien eigenaardigen bouw van den linkerschouder al 'ns eerder had opgemerkt. Op het oogenblik dat Leek, met de handigheid, die geboren wordt uit lange ervaring, zijn rok klaar legde, maakte mr. Simmons een plotselinge beweging en zijn oogen glansden. Hij stond op en zei me* een glimlach „Zoo, dus we ontmoeten elkaar weer, mr. Shorty Leek V' De knecht richtte zich met een ver baasd gezicht op. Toen kwam er een afwijzende glimlach op zijn gelaat. „Ik begrijp u niet, mijnheer," zei hij. „Neen Daar kun je wel mee ophou den, Shorty, mijn jongen. Laat me je geheugen eens een beetje opfrisschen. Oxford Street, negentienhonderd zeven, juweelen ter waarde van vijfduizend pond. Zelfde jaar, Jermyn Street, twee duizend pond en den huisbewaarder neergeschoten. Jij speelde liet klaar er tusschen uit te knijpen, is liet niet, ofschoon je vriendjes allemaal gesnapt werden. Ik zou je overal herkend hebben. En nu Jben je dus bediende „Ik verzeker u, mijnheer...." Mr. Simmons maakte een gebaar, waaruit duidelijk bleek, dat hij onge duldig begon te worden en dat die tegenwerpingen hem verveelden. „Oeli man, schei uit En houd op met dat mijnheer-en Jij kent mij net zoo goed als ik jou. Beroepsconeurren- ten, hè Wel, ik heb je heelemaal in mijn macht. Shorty. Eén woord tegen Ie politie en je gaat voor jaren de kast in. Maar er bestaat nog zooiets als eer, zelfs tusschen inbrekers. Ik denk er niet over een collega te verraden. Het komt niet in me op. tenminste. ils ik er niet toe gedwongen word. Luister eens. Ik heb je hulp noodig. Het kan me niet schelen 0111 je te ver tellen, dat ik hier voor zaken ben als je 't precies weten wilt, voor de juweelen van Lady Dalton. Neen, het, heeft geen zin, Shorty, om naar Lord Dalton te gaan en het hem te vertellen. Hij zou je toch niet gelooven. Hij beschouwt mij als zijn besten vriend. Je zoudt op staanden voet ontslagen worden, als je met zoo'n verhaal aan kwam. Dat zie je zelf ook wel in, hoop ik." Leek, die gemerkt had op welken voet van intimiteit, Lord Dalton en mr. Simmons met elkaar stonden, geloofde het. Dat zei hij dan ook. „En het is volkomen nutteloos, beste kerel, 0111 het te vertellen als het gebeurd is, want er zal geen enkel bewijs te vinden zijn. De juweelen bevinden zich in de safe in de bibliotheek en de bibliotheek heeft openslaande ramen, die afgesloten zijn. Nu verlang ik van jou, dat je mij de sleutels van die afgesloten ramen geeft. Eigenlijk kun jij er wel voor zorgen, dat ze open zijn. Dat, is voor jou gemakkelijk genoeg. Nou.... vat zal het. zijn. ja of neen „Ik moet even tijd hebben 0111 er over na te denken," zei Leek. „Ziet, u, mijn heer, ik ben werkelijk niet degene, voor wien n me houdt. De belangen van Lord Dalton liggen 111e zeer na aan het hart en „Laten ze naar den duivel loopen. Shorty. Wees verstandig. Kijk eens. je licht precies één uur om er over na te denken. En als je antwoord dan niet „ja" is. nou. pas dan op." En Leek dacht bij zichzi if „Als ik met zoo'n verhaal bij Lord Dalton kom, dat zijn vriend Simmons van plan is, in te breken, dan lachen ze me allemaal in mijn gezicht uit en word ik op staan den voet ontslagen. Het woord van een bediende tegen het woord van een gast,. Hij zou het nooit gelooven. Nogal logisch E11 't zal precies zoo uitkomen wat Simmons gezegd heeft als ik hem beschuldigde 11a de inbraak. Er zal geen bewijs zijn. E11 waarom niet Omdat liij van plan is de juweelen aan een vriendje van liem te overhandigen, die buiten voor het geopende venster staat te wachten. Dat ligt, nogal voor de hand. Als ik Lord Dalton vannacht eens wakker maakte en hem er toe kon overhalen Simmons op heeterdaad te laten betrappen, wat zou er dan gebeu ren Waarschijnlijk zou hij dan de deur van de bibliotheek achter zich sluiten en door 't geopende venster verdwijnen. En als we probeerden hem van buiten te betrappen, staat daar natuurlijk dat vriendje op den uitkijk bij het raam, geeft hem een signaaltje en hij is in een ommezien uit de bibliotheek vandaan en weer in zijn slaapkamer. Neen. Dat heeft, geen zin. Ik moet, een bewjjs hebben." Met gefronste wenkbrauwen peinsde Leek over liet probleem. Voor liet uur evenwel 0111 was. glom zijn 'gezicht van vergenoegdheid, want hij had een idee gekregen. 'X'oen de klok zeven uur sloeg, ging de deur open en trad mr. Rafe Sim mons de kamer binnen om zich voor het diner te kleeden. „Wel, mijn beste Shorty." zei hij, „je antwoord is. „Toestemmend, mijnheer," zei Leek. Mr. Rafe Simmons was waarschijnlijk een van de meest gewiekste inbrekers van het heele gilde. Hij werkte uitslui tend op gehoor en het mooiste daarvan was, dat hij nooit lastige werktuigen noodig had geen steekvlam, geen boor, geen onbehouwen breekijzer. Neen. Hij gaf er de voorkeur aan te vertrouwen op zijn uitmuntend

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 32