RED FEZ OTA WELDADICHEIDSZECELS VOOR HET KIND l N.V ■■lil! geoefend gehoor; zoo volmaakt geoefend, dat het geringste geluid, veroorzaakt door hel vallen van een onderdeeltje van een letterslot, op hem den indruk maakte van een geweldig lawaai. Hij was een virtuoos in het luisteren en er was geen tweede, die zoo met loopers kon werken als hij. Dat waren de eigenschappen van den heer, die 's morgens om twee uur onder de warme dekens vandaan kroop en zich langzaam begon te kleeden. Hij had het idee, dat die safe in de biblio theek van zijn gastheer een gemakkelijk karweitje zou zijn. De deur van zijn kamer ging geruisch- loos open, want hij had steeds olie bij zieh en van te voren had hij zorgvuldig de scharnieren bewerkt. Hij liep de breede trap af naar be neden, ging de bibliotheek binnen, liep naar een der ramen en opende het. Heel zacht riep hij „Jij daar, Clark t" En de stem van Clark antwoordde „Ja, ik wacht al een uur lang „Het zal niet lang duren," verzekerde mr. Simmons zijn bediende. „Dit kar weitje is voor mij maar kinderwerk." Met deze woorden ging hij terug naar de brandkast, liet het licht van zijn electrische lantaarn er op schijnen en knielde voor de groene deur. Twintig minuten later overhandigde hij den getrouwen Clark de juweelen van Lady Dalton. Nu was het Clark's werk om in een snellen wagen naar Londen te rijden. Maar zoover zou hij nooit komen. Hij bracht 't niet verder dan tot het struikgewas aan den overkant van het gazon en werd toen door een zwaren slag op het hoofd tegen den grond ge slagen. Kreunend viel hij neer en bleef onbeweeglijk liggen. Leek doorzocht zijn zakken. Mr. Rafe Simmons ontwaakte den volgenden morgen met een hoogst vol daan gevoel. Zelfs het feit, dat hij op raadselachtige wijze een broek was kwijtgeraakt, had geen invloed op zijn goed humeur. Hij ging zingend de trap af naar de ontbijtkamer en had juist aan tafel plaats genomen, toen er geklopt werd en Leek binnenkwam. Over zijn arm droeg liij iets, dat op een broek leek. „Neem me niet kwalijk, mijnheer," zei hij tegen Lord Dalton, „maar er is vannacht bij u ingebroken en de juweelen van Lady Dalton zijn gestolen. Ik ben zoo vrij geweest inspecteur Brennan op te bellen. Hij is hier, mijnheer." „Wat vertel je me nou begon Lord Dalton, doch Leek viel hem in de rede met „Als u het goed vindt, zal ik hem binnen roepen, mijnheer." Direct daarop trad inspecteur Bren nan het vertrek binnen. „Dat is de man, dien u moet hebben, inspecteur," zei Leek, terwijl hij op mr. Rafe Simmons wees. jP\e edelman schoof zijn stoel met een ruk achteruit. „Bliksems," zei hij verontwaardigd, „die man is mijn gast. Er moet een dwaze vergissing in ''t spel zijn. Ik heb nooit zooiets. „Neem me niet kwalijk, mijnheer," kwain de handige Leek tussclienbeide, „hier is het bewijs." Hij hield de broek in de hoogte en toonde de knieën. Op allebei de knieën zaten witte verf vlekken. „Ik ben zoo vrij geweest," zei Leek, „om gisteravond den grond voor de safe te verven. Deze broek behoort aan mr. Simmons. De juweelen, mijnheer, bevinden zich onder mijn berusting. Ik heb ze heroverd op den medeplichtige van mr. Simmons, die in de broeikas vastgebonden zit. Ziet u, mijnheer," eindigde Leek, terwijl hij zich tot den gast keerde, die zich hoogst ongelukkig gevoelde, „ik ben Shorty Leek niet. Dat is, ik moet het tot mijn spijt bekennen, mijn tweelingbroer." Evenals dit de vorige jaren het geval was, worden van 10 De cember tot en met 0 Januari a.s. aan de postkantoren de Weldadigheids postzegels en Prent - briefkaarten voor het Kind verkocht, van welken ver koop de netto- opb- engst ten bate komt van meer dan 350 vereenigingen, welke zich belasten met de verzorging van zieke, zwak ke, gebrekkige en voor het Kind en wij hopen, dat het overgroote deel der oplossingen van ons Kerstboom- prijsraadsel met die zegels prijken zal. U itdrukkelijk ma - ken wij er de mede dingers aan onze Kerstprijsvraag eek - ter op opmerkzaam, dat bij de toeken ning der prijzen beslist geen reke ning zal worden gehouden met de wijze van Irankee- ring, zoodat met Precies op de goede lengte, mooie gelijke draadjes die niet pluizen of in de war raken. Dat bespaart U juist het vervelendste werk en U maakt een veel gelijkmatiger werkstuk in korter tijd! Pakjes Red Fez Smyrnawol van 56 gram, be vatten 320 draden en kosten slechts 25 ct. Red Fez wol is voorradig in 64 prachtige kleuren. Vraagt gratis kleurenkaart; waar niet verkrijg baar geeft O T A U 't adres van den dichtst- bijzijnden handelaar. SINGEL 6Q. TEL.44.636. AMSTERDAM ■■■Bil IIIIIII I:BB;B:B!B!I" i ibiI zwakzinnige kinderen van alle gezindten, gewone postzegels gefrankeerde oplos - Wij wekken gaarne onze lezers op, singen evenveel kans op een prijs om bij hun postzendingen gebruik te hebben als diegene, welke met lief maken van deze Weldadigheidszegels dadigheidszegels beplakt werden.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 33