Ifruschen VOETBALLER KON NIET MEER LOOPEN *p Salts Werkelijk blijmoedig is alleen de GEZONDE mensch evenskracht 40 Hoe weinig komt dit tegenwoordig nog voor. Zorgen van allerlei aard, huishoudelijke, zakelijke en financieele, bedreigen Uw opgewektheid. En Uw grooter krachtsverbruik tegenover vroeger maakt U lusteloos en nerveus vóór Uw tijd. Meer eten gaat niet. Maar wel kunt U Uw voedsel verbeteren, aanmerkelijk verbeteren zelfs. Begin maar eens met dagelijks een kop Ovomaltine te nemen. Al spoedig bemerkt U hoe dat U versterkt, hoeveel beter U tegen de dagelijksche moeilijkheden van Uw bestaan opgewassen bent en hoe Uw oorspronkelijk opti misme terugkeert. Ovomaltine geeft U hernieuwde levenskracht. Overal verkrijgbaar in busjes van 60 cent af Kreupel door rheumuiische pijnen 3 Verbetering was wonderbaarlijk". lever, nieren en ingewanden, in het kort de afvoerorganen, aan tot krachti ger werking, waardoor urinezuur en andere opgehoopte afvalstoffen, die de oorzaak zijn van rheuinaliek, jicht en ischias, langs den natuurlijken weg volkomen uit het lichaam worden verwijderd. Met het verdwijnen (lei oorzaak verdwijnt tevens als vanzelf de pijn. Maar niet alleen de rhcumatiek verdwijnt, de geheele gezondheid wordt i beter, men voelt zich frisseher, ener gieker en krachtiger, hruselien Salts geeft u een stralende gezondheid voor 1 cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apothekers en drogisten a f 0.P0 en 1.00 per flacon, omzetbelasting in begrepen. Let op, dat op het etiket o]i de fleseh zoowel als op de buiten verpakking, de naam Rowntree Han dels-Maatschappij Amsterdam voorkomt Deze sport ent housiast leed zoo hevig aan rheumatfeehe pijnen, dat hij ter nauwernood meer kon loopen. Ten einde raad besloot hij een proef met Kruselien Salts te nemen. Hij zegt, het resultaat was ..wonderbaarlijk". Lees slechts zijn brief ..Vijl jaar geleden leed ik aan vreese- lijke lite»inatixche pijnen in al mijn gen'richtenIk tras toen pas 27 jaar mtd. Ik kon niet meer voetballen, want ik kon ternauwernood meer loopen, laat staan hard loopen. A n en dan gingen de pijnen tot aan mijn schouders en waren dan ondraaglijk. Pit duurde zoo tiree jaren. .1/ dien tijd laid ik mijn geld Uitgegeten aan rersehillende medicijnen en behandelingen, maar niets hielp. Ten slotte, tut ongeveer d't ie jaar geleden, besloot ik een proef met Krnsehen Salts te nemen en ik moei zeggen, tie verbetering tras wonderbaarlijk'' .1. E. li. te Kruselien Salts bestaat uit zes zouten, d.w.z. minerale zouten, zooals deze voorkomen in de minerale bronnen, die sedert eeuwen door rheumatieklijders worden bezocht. Deze zouten sporen „Begrijp je mij niet Dat is heele- maal niet gek. Ik tien een zeer ge compliceerde en verbluffende persoon lijkheid." „O ja f U staat wel eens verbluft over uzelf ook, hè V Hij dacht even na, knikte toen. „Da's een zeer scherpzinnige opmer king," zei hij. „Ja, opmerken kan ik best," zei Claribelmaar haar oogen stonden helderder dan tevoren, en zij keken Hadrian aan met een nadenkenden en tegelijk tevreden blik. „Ik ga mij onder de menigte he geven," zei hij. „Ik ook," zei Claribel. „Ik kan me niet herinneren, (lat ik je uitgenoodigd heb." „Dat ligt, dan aan je geheugen of je liebt, iets gegeten, dat je niet goed bekomt,'' zei Claribel. Ilij keek haar aan. ,,'t Is hier beter dan in de schiettent." zei hij. „Beter Voor wie „Voor jezelf," zei Hadrian. „Ik ben geen egoïst. Ik denk altijd aan anderen. Wil je bij wijze van af scheid een toertje in de achtbaan met me maken V' „Zooals je wilt." Zij kwamen buiten, in liet gedrang, en worstelden door de menschen heen naar den ingang van de duizeling wekkendste rutschbaan ter wereld. Zij kregen een wagentje. Het klom en het schoot neer, en Hadrian, die nog nooit op zoo'n geval gereden had, kreeg een gevoel, alsof zijn middenrif zich om zijn verlengde merg heen probeerde te draaien. Hij greep wild om zich heen, en door een zonderling toeval raakten zi jn armen om Claribel Iligg heen. „Alles goed en wel," zei Claribel, „maar ik heb niet gezegd, dat je aan mijn hals mocht komen hangen." Hij verwijderde zijn armen, maar toen hij dit gedaan had, kreeg hij er een eigenaardig leeg gevoel in. Er kwam een vage hoop in hem op, (lat er weldra weer een plotselinge steile duik zou komen, die een herhaling rechtvaardigen zou. Zij kwamen aan de laatste griezelige daling, en Hadrian greep in vollen ernst toe. Hij klampte zieli letterlijk aan Claribel vast. Haar adem blies in zijn oor, en hij rond de krieuweling prettig. ,,'t Is een toertje, en geen worstel wedstrijd," sprak zij koel. ,,'t Ging zonder erg," zei hij. „Des te ergeT," zei ze- Zij stapten uit en wandelden ver- der. Hadrian was gelnkkig. Hij was nog nooit zoo gelukkig geweest. Hij begreep 't niet. 't Zou wel komen, doordat het zoo goed ging met Droomland. „En 't, is zuiver spul," zei hij. „Je zult geen zwerver en geen bedelaar tegenkomen. Vrouwen en kinderen zijn hier even veilig als in hnn eigen huis. Niet één automaat...." Hij zweeg verschrikt. Het woord auto maat deed hem denken aanVane. Hij raakte medelijdend haar arm aan. „Pardon," zei hij. „Ik.... ik zei 't zonder erg." Zij wendde het hoofd naar hem toe en keek liem aan. „Tk. je. Zij balde haar handjes en haar oogen scho ten vonken. „Zou je me gelooven, als ik je de waarheid vertelde l" „Natuurlijk wel „Luister dan maar eens goed. Ik kon Porter Vane niet luchten of zien. Ik hen nooit zijn meisje geweest. Hij heeft me getreiterd. Hij heeft me nageloopen. Hij heeft me 't leven zuur gemaakt. Ikik kon hem niet uitstaan Hij keek op haar neer en er had een I ontploffing plaats in zijn hart. liet was, alsof een schitterend vuurwerk uitsloeg tot een prachtig bouquet van vuur geen vuur dat brandde, maar kleurig vuur, dat troostte en kalmeer de en «een verbazingwekkend geluk schiep. Claribel Iligg Óm liaar was hij bang geweest, dat Ariadne Joyce met hem jrouwen zou. Om Claribel waren zijn voeten zoo zwaar geweest, toen liij op zijn ridderlijk aanzoek uitging. Claribel Higg. En zij had natuurlijk een hekel aan hem. Opeens drrtngen de woorden van het handhoek in zijn bewustzijn „Staat gij tegenover een vrouw, toon dan uw mannelijke meerderheid. Gun haar geen tijd om verlegen te (loon. Zweep haar mee vóór zij kan nadenken." Hij greep haar hij haar twee schou ders en schudde haar door elkaar, wat heviger dan hij bedoeld had. „Wiens meisje l>en je dan f" vroeg hij. „Ik zal 't je vertellen, en als je tegenspreekt, zal ik je. sla ik je tegen de wereld. Je bent mijn meisje je hoort aan mij. Je bent Hadrian Pinkz'n meisje." Nog eens schudde hij haar bij de schou ders. „Zwijg. Ik weet genoeg. Je bent van mij van mij." Hij begon haar hij haar hand mee te trekken. „Waar.waar gaan we liecn V' kon zij nog uitbrengen. Hij keek op zijn horloge. „Vijf voor twaalf," zei hij. „Maak geen herrie en ga mee." „Ik ga toch mee f" zei ze. Hij sleepte haar naar het groote plein tot vlak voor de muziektent. Daar drong een dichte menigte samen, die getuige wilde zijn van de groote gebeur tenis op het middaguur. Als een razende Roland vocht hij zich door liet gedrang naar een klein gebouwtje naast de tent. Hij sloeg inet geweld op het toonbankje. „Waar is die ambtenaar van den burgerlijken stand V' vroeg hij. „Hier." „Maak dan voort," snauwde Hadrian. „Huwelijkspermissie voor Hadrian Pink en Claribel Higg. We hebben eb.... drie minuten tijd." Drie minuten waarvoor V' vroeg Claribel verbluft. „Voor de trouwerij begint," zei Ha drian. „Seliiet op met je papiertje, man." Hij griste naar het document, en drong naar (le muziektent, Claribel wederom meesleurend. Hij klom de trap op en ging in de rij staan met nog zes paren, die van plan waren te huwen en daardoor liooge premies te winnen. „Watik. beu je stapelgek V' vroeg Claribel. „Ik lien voor 't eerst van mijn leven volkomen bij mijn verstand. Hoiul je mond." „Maar je hebt me niet eens gevraagd „Ik vraag niet," zei Hadrian bazig. „Je trouwt met me, en je zult 't. best prettig vinden." Zij keek rond naar de menigte, naar de andere giechelende, verlegen paartjes. „Romantisch is 't in ieder geval zei ze. „Je kunt 't zoo romantisch krijgen als je maar wilt," zei Hadrian. „Maar we zullen eerst zorgen, dat we een. eh. een electrisehe ijskast winnen. Hij staat klaar. Als je tegenstribbelt...." Wat hij echter in dat geval gedaan zou hebben, zal nooit bekend worden, want de plechtigheid begon. Zeven paren beloofden trouw en werden omgeschapen in zeven eenheden, waarvan liet toekomstig lot der natie afhing. 'tGing gauw, en toen 't gebeurd was, stond Iladrian verstomd en Claribel sprakeloos. Hij leidde haar de muziektent uit, terwijl het orkest den huwelijksniarsch speelde en de menigte juichte hij

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 48