DE KONINKLIJKE TREIN Het salon rijtuig, waarin ll.il. de Koningin gedurende haar reizen vertoeft,, is eenvoudig ingericht. I titer ie u r-o/tnam e van den restauratie-wagen. DE koninklijke trein werd H.M. de Koningin bij haar huwelijk in 1901 ten geschenke aangeboden door de toeninaligeStaatsspoor- wegen en de Hollandsche IJzeren Spoorweg maatschappij. Ilij bestaat uit een salonrijtuig, slaapwagen, restauratie-rijtuig, bagagewagen en locomotief, doch het komt maar heel weinig voor, dat de geheele trein in dienst wordt gesteld. H.M. de Koningin houdt ervan op haar gewone, niet-officieele reizen in Nederland gebruik te maken van het salon- rijtuig, dat eenvoudig doch comfortabel is ingericht. Behalve den salon vindt men in dit rijtuig het slaapvertrek van de Koningin en tevens dat van wijlen K. H. Prins Hendrik. Ten behoeve van H.K.H. Prinses Juliana is thans een aparte slaapsalon gebouwd, welke ondanks z'n eenvoud een keurigen indruk maakt. Het restauratie-rijtuig bestaat uit tién groot vertrek met in 't midden een lange tafel en stoelen aan den achterkant is een buffet ge plaatst, dat de gang, waarlangs de spijzen wor den aangebracht, afsluit. De buffet-opening wordt, wanneer ze niet in gebruik is, gecamoufleerd door een spiegel. De onderstellen der rijtuigen zijn aange past aan de afmetingen der buitenlandsclie spoor lijnen, zoodat H.M. zich in haar specialen trein zonder bezwaar naar den vreemde kan begeven. liet slaapvertrek ran ll.il. de Koningin,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 8