Het Sprookjeskasteel Zeeuwsch Nieuws door CAnne ADuffield 27 Het overpompen van de lading in een der sleepbakken. Door een aanvaring in het kanaal (jent- 'Terneuzen ia het Belgische sleepschip Joseph Lies" bijna onmiddellijk gezonken. De opvarenden wisten zich nog te redden. Alvorens het schip te lichten, pompt men de lading, bestaande uit 540 ton erts, uit het schip. Het plaatsen van de buizen in de lading van het gezonken schip. Hechts de mast, die nog enkele meters boven water uitsteekt. Het raderwerk van een der lichters, waarmee het schip aan de oppervlakte moet worden gebracht. ff et re#'*11'!'' in Louden een van <lie hardnekkige, ongenoeglijke win - terregens. Deze regen druilde maar voort, maakte liet stof van de straat tot een dun laagje glibberige modder, drong langzaam maar zeker in je schoenen, droop van je parapluie en zocht van daar kalmpjes een toevluchtsoord in je nek. Valerie Ferrars liep langs de Strand, een klein koffertje in de eene hand. een parapluie in de andere, en botste voor den tienden keer tegen een evenzoo beladen mensehelijk wezen aan, mom pelde een verontschuldiging, die niet gehoord werd, deed een stap opzij naar den rand van liet trottoir en werd ver volgens door een gewetenlooze taxi van onder tot hoven volgespat en vroeg zich ernstig af. waarom zij eigen lijk geboren was. In het algemeen dacht zij niet zoo diep over alles na, want zij was jong en gezond met een opgewekt gemoed en een dapper hartje. Maar dit was ook wel een bijzonder nare dag geweest de toekomst zag er donker uit en zij voelde zich nat en koud en moe. Valerie knipperde eens met haar oogleden en bemerkte, dat zij op het punt stond van loutere moeheid en lan derigheid te gaan huilen. „Idioot. Ik mag blij zijn. dat ik in Londen woon." Den avond te voren had zij nog in een hoek zitten lezen over het heimwee, dat de menschen in Britscli-Iiidië vaak overvalt, naar zulk een regen- achtigen Londenschen avond, wanneer de lantaarns en de lichtreclames in het spiegelende asphalt weerkaatst worden In het Underground-station afge daald, haalde zij verruimd adem in de warme, lichte sfeer, die daar lieersehte, en ze voelde zich al veel opgewekter. Zij schudde energiek haar eigen zorgen van zich af en begon aan iemand anders te denken, wat meer in haar karak ter lag. Die arme kleine Emniy en die ake lige influenza, die haar te pakken had gehad Waarom tante Juliet dat teere kind in Londen liet blijven, was Valerie een raadsel. Iedereen met een beetje gezond verstand kon zien. dat Emmy gezonde buitenlucht noodig had, en tante Juliet was anders toch niet dom integendeel. Maar zij scheen niet te kunnen beseffen, dat haar eenige kind een zwakke ge zondheid had. of liever zij wilde het niet inzien. En zijzelf kon het haar niet aan het verstand brengen niemand kon tante Juliet iets aan haar verstand brengen Valerie was nu op weg om Emmy weer eens op te zoeken zij was erg gesteld op haar zeventienjarig nichtje, dat zulk een eenzaam leven leidde door de vele bezigheden van haar moeder. Tante Juliet woonde in een van die groote. nieuwe flatgebouwen, die pas sinds kort overal in Londen uit den grond waren gerezen. Zii had al haar oude meubels verkocht, toen zij deze flat huurde, en een artistieke» en mo dernen jongen architect de vrije hand gelaten wat betreft de inrichting, liet was een juweel van moderniteit ge worden en het deed den jongen man alle eer aan. maar je kon je toch niet goed voorstellen ten minste Valerie kon dat niet dat iemand werkelijk in zulk een omgeving leven kon. Het dienstmeisje, dat opendeed, ver telde haar, dat juffrouw Emmy al veel beter was, maar nog in haar kamer moest blijven en dat mevrouw in de huiskamer was en of de juffrouw maar binnen wilde gaan. Tante Juliet, op een eerbiedigen afstand van liet liaardvuur gezeten, keek op en knikte Valerie toe. „Dag, lieve kind Wat zie je er ver regend uit." ..Zoo voel ik me ook precies," ant woordde Valerie met een lachje, „liet is buiten natter dan nat. Iïoe gaat het met Emmy ..Ik wilde je juist over Emmy spre ken." zei nirs. Kilpatriek. ..Er is een specialist bij haar geweest dr. Grey drong er zoo op aan. Hij zei, dat het kind niet in Engeland moet blijven van den winter. Blijkbaar is de rechter- long een beetje zwakjes, lloe liet mo gelijk is. dat een kind van mij zwakke longen heeft maar dat heeft zij na tuurlijk ook van vaders kant. Ver velend is het in ieder geval. Zij zal nu naar Zwitserland moeten." „ZwitserlandValerie keek haar verschrikt aan. „O, tante Juliet Is het dan zoo erg „Het is heelemaal niet ernstig," antwoordde mrs. Kilpatriek met een tikje ongeduld in haar 'stem. ..Ze gaat ook niet naar een sanatorium. Zij is niet ziek en mag zich ook niet als een zieke beschouwen. Zij mag doen wat zij wil en een volkomen normaal leven leiden. Maar zij mag geen onderwijs hebben daar de specialist vond. dat ze maar een beetje rond moest dartelen. En dan wil hij haar in die berglucht hebben." „O," zei Valerie. „En wanneer gaat tl dan weg. tante „Dat wilde ik juist met je bespreken." was het antwoord van mrs. Kilpatriek. „Ik wil. dat jij met haar meegaat." Indien tt belang stelt in dit prach tige verhaal, dat zich voor een groot gedeelte in Zwitserland afspeelt, lees dan hel vervolg ran den spannen-den roman „Het Sprookjeskasteeldoor Anne Dvffieldwelke deze week in de serie ran dc Hollandsche Biblio theek is verschenen. I>e prijs in gewone uitvoering bedraagt 17% et. en in luxe-prachtband 70 et. Dit boekwerk is verkrijgbaar bij onze bezorgers, agenten f.7/ tl'Ui VHS hoofdkantoor.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 27