WATTEN THERHOKURAS het THERMO-KURAS tegen HOEST KEELPIJN GRIEP SPIT RHEUMATIEK ZENUWPIJNEN STEKEN in de ZIJ THERMO-KURAS 35 „Maar, oom Stephan, hoe kunt u zooietfi. „Geloof je me niet Ze heeft name lijk. maar beloof eerst, <lat je me niet verraden zult." Hedda keek hem lachend aan. „Ik Iteloof 't „MooiZe lieeft namelijk op haar neus, precies op 't puntje, een heele verzameling zomersproeten." „Hè, oom Stephan, da's gemeen! Tante Elga is de liefste vrouw in 't heele graafschap." „Maar, kind," hij zwaaide de zweep en liet haar knallen, „ze is kolossaal liefIk zweer" hij hief de hand en lachte over heel zijn breede, bruinge brande gezicht, waarin alleen de bor stelige knevel wit. was „dat ik haar nog net zoo lief heb als toen ik een jonge gekke huzaar was al had ze ook zevenendertig millioen zomer sproeten 1" Hedda Posehendorff lachte. Een poosje reden zij zwijgend voort. Het meisje hield de hand boven de oogcn en keek rond. Zoover haar blik reikte, was de grond vlak, en overal zag zij golvende, goud achtige tarwe, die zich licht en regel matig boog en verhief in den wind, een zacht deinende zee Nieuw was dit beeld haar niet, want zij kende het landgoed van haar oom, die met een zuster van haar moeder getrouwd was, al sinds haar kinder jaren maar steeds opnieuw Iweide haai de aanblik van dien eindeloozen gouden akker, die tot den horizon, tot in de oneindigheid scheen te reiken. Zij hield van dit tafereel, en als zij zoo in de milliardeu wiegende halmen keek, was het haar, alsof zij niet meer op een wagen zat, midden in 't Hongaarsche graangebied, maar of zij in een bootje lag, dat langzaam, licht en schijnbaar doelloos voortdreef.... naar wijde verten, naar een ander werelddeel, waar evenals hier tarwe groeide en bloeide en rijpte tarwe, die den geliefden man omgaf, zooals deze tarwe haar omgaf. Zij liet haar hand dalen. „Prachtig, oom, prachtig.een groote akker, alleen inaar tarwe alleen-maar, en daardoor is 't juist zoo grootsch „Ja, kind, en die vrijer van jou is een slimme knaap want tarwe zal er altijd noodig zijn, tarwe, rogge, gerst, maïs. een slimme knaap. Ik wou, dat ik een kind had, een zoonHij zette de paarden iets aan. „En wanneer komt het jongemensch Je snakt, zeker naar hem, niet f" Hedda Posehendorff keek haar oom aan, en er straalde licht in haar oogen. „Ja, oom Stephan, ik houd van Peter, en ik verlang naar hem.... ik verlang heel erg naar hem De baron reed het erf op van een der pachtershoeven, (liep de vlakte in reeds hij gaf de teugels over aan een jongen, die naar buiten kwam schieten, hielp Hedda afstappen en ging naai de stallen. Reeds kwam de pachter hem snel tegemoet. „Aha, meneer de baron Welkom Dag, juffrouw 3" „Dag meneer FarkasZij gaf den man, die tevens rentmeester van haar oom was, de hand. „Kent u menogf" „En ofMichael Farkas lioog zich zoo diep, als zijn lichaamsomvang het toeliet. „Zou ik de juffrouw niet kennen 3 Ik weet nog zoo goed. of 't gisteren was, dat u...." Hedda lachte en dc baron grinnikte. „Je bent een groote stroopsmeerder, Farkas. Kom, Hedda 3" Zij gingen door een der geheel modern ingerichte stallen, waar de ffaarden in de rij stonden, en terwijl Hedda de klontjes suiker uitdeelde, die zij meegenomen had, gaf Farkas zijn meester verslag over de jongste gebeurtenissen. De groote zeug had twintig biggen geworpen, de stoeterij was met twee venlens verrijkt, en in hoeve I had een knecht een anderen knecht uit minne nijd mishandeld.... Verder was er niets bijzonders.alleen was Almassy, de agent van de firma Aekermann, er op 't oogenblik. Hij was er op uit, de velden in, vertelde de rentmeester. Na het eten gingen Hedda en haar oom te voet de vlakte in, die de hoeve omgaf, met Farkas op korten afstand achter zich, en weldra stonden zij weer midden in de tarwe. Hedda liet een volle aar door haar hand glijden. „Hoe wordt de oogst, oom Stephan f" De baron hief de hand op. „Prachtig, kind ReusachtigAh. daar heb je Almassydien zullen we meteen maar eens aanspreken F' Nicolaas Almassy stak scherp af tegen den korten dikken rentmeester. Hij was zeer lang en mager. Farkas kon maar op een klein stukje neus lxigen Almassy echter bezat een pracht exemplaar van naar schatting zeven centimeter, dat stevig naar onderen stak. „En, Almassy, hoe vindt u mijn tarwe i Mooi goed, hè 3 Maar er zal ook mooi voor betaald moeten worden, als u 'tr hebben wilt 3" Almassy groette den baron en Hedda en wiegelde toen niet zijn smalle lioofd. „Zooals 't loopt, meneer de baron, zooals 't loopt 3" Baron Csarady lachte. „Wij zullen wel zien, hoe 't loopt de boel staat prachtig 3" Hij streek zacht, als liefkoozend, niet de vingers over de aren, die zich voor hem schenen neer te buigen. „Pracht.koren, Almassy, dat ziet een kind." „Ik hoop. dat meneer de baron" hij keek langs den landheer heen naai den rentmeester „dat meneer de baron 't me niet kwalijk neemt.... Deze tarwe" hij wees naar de velden, waar zij middenin stonden „is prima Csarady-tarwe maar meer naar buiten. bij hoeve drie, vier en vijf.... meneer de baron moet 't me niet kwalijk nemen, maar die tarwe" hij deed een stap achteruit „is ziek 3" Baron Stephan Csarady stond een paar seconden als verstijfd. Toen sprong hij met gebalde vuist op Almassy toe. „Dat lieg je 3" De opkooper deed nog een stap ach teruit. „Meneer de baron moet me niet. kwalijk nemen, maar ik lieg niet 3 De tarwe, meneer de baronik kan alleen zeggen, wat ik met mijn eigen oogen gezien heb de tarwe heeft bruinroest en zwartroest. Csarady hief zijn hand omhoog, maar- liet haar met een blik naar zijn nicht weer zakken en lachte grimmig. „Zoo, bruin- en zwartroest. Dat wil zoowat zeggen we hebben hier de pest. En mankeert er verder nog iets aan mijn tarwe Dc baron wierp een venijnigen blik op den koopman, die zwijgend en roerloos stond. „We gaan 3 Farkas, mijn wagen 3 Je gaat mee, en Almassy ook 3 En als de tarwe niet goed is, geef ik je niet mijn eigen handen een pak- ros Kom mee, kind 3" Wordt vervolgd. HOI It'll I )A M. Siationsui-g 24Tel luiere. 50540. Gin» nr. lOISSt. 'sGR.M KNHAGt. Slalionswvg 95, Tel. lm 111666. Girn nr. 45141. UTRECHT. Bilistraai 142. Tel. Int 15475. Giro-numiner 149997. 's HERTOGEN BOSCH, Stationsweg 27. Tel. luiere. 1215, Giro nr. I2975U. MAASTRICHT, Bosohsiraat lil), 'lel. luiere. 1715. (ill. r 1J4SO0 1V voorwaarden van "U/1 gratis ongevallenverzekering zijn oji aanvraag verkrijgbaar. THERMO Thermogene ontwikkelt een weldadige warmte, die den bloedsomloop bevordert en onmiddellijk een eind maakt aan de congestie, die verkoud heid, pijn en stijfheid veroor zaakt. Leg een vel Thermogène op de pijnlijke plek en U kunt Uw dagelijksche bezigheden normaal blijven verrichten. Doozen a 35 en 55 cent Voor hen, die Thermogène gebruiken bij aandoeningen der lucht wegen, waarbij het niet noodig is het bed te houden, hebben wij" het Thermo-Kuras vervaardigd. Het bestaat uit twee vellen onzer watten, die op hydrophile-gaas genaaid zijn, en is zoodanig gevormd', dat het rug en borst bedekt. Verstelbare banden en gespen maken het voor elke lichaamsgrootte geschikt. Voor hen, die zeer vatbaar zijn voor verkoudheid en bronchitis, is hetïhermo- kuras een onmisbaar kleedingstuk en het doelmatigste middel ter voorkoming van alle ziekten, die door vocht en koude worden veroorzaakt. Verkrijgbaar bij Apothekers en Drogisten Aan het stuur kan zelfs één glaasje te veel zijn. Ook Uw medemenschen hebben recht op een tang leven

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 35