DE TOON IN HUIS PATRIA 67 JAAR EN LENIG ALS EEN KAT Kruschen *p Salts CfxtA MSs, K ri CREAM-CRACKERS EN WAT ZULLEN WE ETEN? Hoewel zij stijve gewrichten had, toen zij 5? jaar was. SANDWICHES van Echte PATRIA CREAM-CRACKERS 37 NOG niet zoo lang geleden kwam ik eens bij een dame X op bezoek met een groot, druk huishouden. Dadelijk toen ik er kwam, trof mij de vriendelijke, opgewekte toon, die daar in huis heerschte. De huisvrouw verstond uitstekend de kunst om die eelit-gezellige sfeer in haar home te scheppen, die ierleren bezoeker zoo Bj weldadig aandoet. Zoo ging het ook mij, en ik besloot er gemakkelijk toe om het niet bij deze eerste kennis making te laten, vooral ook, omdat de 1 sympathie wederzijdsch bleek te zijn. Toen ik mijn bezoeken herhaalde, langzamerhand een intieme kennis Iwerd, gebeurde het vaak, dat ik niet, meer op den gcbruikelijken bezoektijd kwam, maar om zoo te zeggen bij tij en ontij even binnenwipte. Zoodoende werd ik „ingewijde" in allerlei interne huishoudelijke aangelegenheden, die den gewonen bezoeker onbekend blijven. Hoe beter ik Ans leerde kennen, hoe meer ik haar ging waardeeren om de rustige sfeer, die zij in haar huis wist te bewaren, ondanks de vele dagelijksche zorgen en beslommeringen, die het groote huishouden onherroepelijk met zich mee bracht. Op een dag was ik getuige van een minder prettige gebeurtenis. Och neen, heelemaal geen ramp, maar gewoon een van die kleine huishoudelijke erger nissen, die iedere huisvrouw bijna dagelijks te verduwen krijgt. Het dienstmeisje had n.l. een van haar prachtige vazen gebroken, het voorwerp ag hopeloos in scherven. Ik zag, dat het, Ans vreeselijk speet, want zij was erg aan die vaas gehecht, en het dienst meisje, dat werkelijk onvoorzichtig •vas geweest, kreeg ook een flink stand- psen het i'i.i n u 'ate! I maf deej zo> ken! OSJ0 gaal del laat bo«j Een half uur later kwam haar man ïolté huis, wien zij het ongeluk dadelijk ■olie! vertelde. Maar het, viel mij op, hoe aleil J -calm zij dat deed. Blijkbaar beschouwde t>!| aij de zaak als afgedaan en dat vond vor dij ik een heel verstandige opvatting, want alveiM er was toch niets meer aan te doen. (5 gef Toch moest ik haar erg om die hou- i ling bewonderen, en ik gaf haar mijn endébewondering ook openlijk te kennen, luitj j ..Ik begrijp niet, hoe jij met je drukke lapjel huishouden toch maar steeds zoo kalm >ollei|en opgewekt kunt blijven bij alle ver- goeil velende gebeurtenissen. Ik zou mijn ge- ikkelfduld al vaak verloren hebben koull „Och," vertrouwde Ans me toe, „je c moest eens weten, wat een driftkop ik vroeger was, hoe ik bij het minste of geringste kwaad werd en iedereen af snauwde. Toen ons huishouden grooter werd, waren er vanzelf méér dingen om me boos over te maken of over te erge ren. Ten laatste was het een gewoonte geworden om steeds maar op snib- bigen toon te spreken. En het ergste was wel, dat die prikkelbaarheid zoo besmettelijk bleek. Mijn man en kin deren raakten ook uit hun humeur en namen dien ruzieachtigen toon over. Heel de gezelligheid in ons huis ver dween Ik vertel je dat nu, omdat die nare tijd gelukkig allang achter den rug is Het was werkelijk een zegen voor ons, lat iemand, met wien ik heel veel op «L - iad, mij eens flink de waarheid durfde .eggen. Ik vond het verschrikkelijk, - jp.V' naakte ine natuurlijk weer kwaad en i (vilde eerst niet toegeven. Maar mijn e deeg. )Ogen waren nu toch geopend en hoe jneer ik er over nadacht, hoe meer ik (ot de conclusie kwam, dat de opmer kingen, die mij waren gemaakt, juist, naar id te juist waren. En ik maakte liet heilige voornemen, mij voortaan niet meer zoo uit mijn evenwicht te laten slaan, en vóór alles in huis den vriendelijken toon te bewaren. Het kostte soms vreeselijk veel moeite, maar door er steeds weer aan te denken, steeds weer mijn goede voornemens te vernieuwen, is het ge lukt. Wat eerst moeite kostte, ietwat geforceerd was op sommige oogenblik- ken, is nu gewoonte geworden, een tweede natuur...." I Acze woorden van een van mijn beste kennissen zijn mij steeds bijge bleven en ik kon niet, nalaten, u hier deze kleine geschiedenis te vertellen. De goede toon in huis die laat dik wijls zoo véél te wensehen over. Alle égards en plichtplegingen, die tegen over buitenstaanders zoo zorgvuldig in acht worden genomen, laat men in menig huishonden varen, zoodra het de behandeling van eigen huisgenooten betreft. Natuurlijk, het is heelemaal zoo kwaad niet bedoeld, maar het is alleen maar zoo verschrikkelijk jammer, dat de onvriendelijke toon de goede ver standhouding en de gezelligheid uit huis komt verbannen. Dat een huis vrouw zich zoo nu en dan eens uit haar evenwicht laat slaan, is overigens best. te begrijpen. Haar goede humeur wordt dagelijks op de proef gesteld door allerlei kleine onaangenaamheden, die elkaar om zoo te zeggen op den voet volgende slager, die het vleescli te laat brengt Marietje, die een win kelhaak in haar nieuwe jurkje heeft gehaald een pudding, die mislukt is -en nog zoo vele andere dingen meer Maar niet noodig is, dat die kleine onaangenaamheden den heelen dag als het ware dóórwerken en hun weerslag vinden in een onaangename, onvrien delijke manier van spreken. Laten alle huisvrouwen bij het begin van het nieuwe jaar eens het vaste voornemen maken, om in 1936 te ijveren voor een opgewekten toon in huis. Zij zélf zullen daartoe wel liet leeuwenaan deel moeten aanbrengen, maar. spijt zullen zij er nooit van hebben. A. v. N. Zondag Ossestaartsoep. Gebraden haas. Roode kool of appelmoes. Koffieerême. Maandag Groentesoep (van den overgebleven bouillon van gisteren Hazepeper. Broodschotel met appel moes. Dinsdag Varkenscarbonade. Spruitjes. Fruit. Woensdag Aspergesoep (uit blik). Garnalenschelpen. Doperwten (uit blik). Biefstuk. Sinaasappelvla. llonderdag Hutspot met klapstuk. Vruchtensla. Vrijdag Tomatensoep (mager). Gekookte schelvisch. Mosterdsaus. Sneeuwpudding met, abri kozen. Zaterdag Aardappelpuree met zuur kool. Knakworstjes. Zoetzuur van peren. Kunt ge Uw teenen aanraken, zonder Uw knieën te buigen Zoudt ge dit kunnen doen als ge 67 jaar zijt Er is geen enkele reden waarom ge dit niet zoudt kunnen, indien ge dezelfde methode als deze dame volgt om ..fit" te blijven. Zij schrijft Toen ik 66 jaar teas, begonnen polsen en enkels op te zwellen. Ik was niet meer in staat mijn hoofd te draaien. Waar ik er niets voor voelde een echte oude dame" te worden, besloot ik een proef met Kruschen Salts te nemen. Ik heb het nu regelmatig 10 jaar lang genomen en ik ben volkomen gezond. Ik wandel dagelijks 3 d 4 K.M. of zelfs meer en kan gemakkelijk mijn teenen aanraken, zonder mijn knieën te buigen, wat ik een prachtig resultaat vind, want in twee maanden ben ik 67 jaar. Vandaag vroeg men mij nog hoe ik het klaar speelde er zoo uit stekend te blijven uitzien. Mijn antwoord was: Ik ben een ,-Kruschenist." Mevr. E. M. P. Er is een zekere, veilige weg om „fit" te blijven„De kleine dagelijksche dosis". Kruschen is een wetenschappe lijke samenstelling van zes minerale zouten, die Uw afvoerorganen in prima conditie houden, zoodat alle afval stoffen, die Uw bloed verontreinigen en Uw gezondheid in gevaar brengen, langs de natuurlijke wegen volkomen worden verwijderd. Stralende gezond heid voor één cent per dag. is uitsluitend verkrijgbaar bij alle apo thekers en drogisten a 0.90 en 1.60 per flacon, omzetbelasting inbegrepen. Let op, dat op het etiket op de flesch zoowel als op de buitenverpakking de naam Rowntree Handels-Maatschappij voorkomt. met kaas, worst, gember of iets anders. 'n Zeldzame delicatesse, waar U eer mee in zult leggen. De echte „PATRIA" CREAM-CRACKERS zijn allersmakelijkst en uiterst licht-verteerbaar vandaar dat zij een prachtige voeding vormen voor hen, die een zwakke maag bezitten. U kunt ze iedereen geven, en ook kinderen zijn er dol op. Koopt eens een groot blik echte „PATRIA" CREAM-CRACKERS van fl. 1.20, inhoudende ongeveer 115 stuks van dit smakelijke brosse gebak.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1935 | | pagina 37