DE LIEFDE QIrO-5-sniUlV.. VREEST NIET.... I (avender %eevlavender Klater iü©[KlP©!K!A Dsvzorg Jw Wi 34 Wie weet waarom mijn haar zo fraai van tint is? Behoef ik het eigenlijk nog te vragen? Het is al een heel makkelijk raadseltje voor de duizenden blondines die door Blondona keurig verzorgd haar hebben ge kregen, fraai van tint en nooit last van kalkzeep, na- spoelbad en glansloos haar! Zij weten het, dat bereik je alleen met Blondona, het moderne haarwasmiddel. Ook U kunt prachtig glanzend haar krijgen. Neem Blondona, als U blond en Brunetta, als U donker haar heeft. Alleen Blondona bevat Kamilloflor, het 70-voudig extract der bergkamillen, dat blond haar een fraaie glans en tint geeft. Brunetta bevat het speciale preparaat'Hequil voor een volmaakte ver zorging van donker kaar. ACHTTIENDE HOOFDSTUK VOOR BLOND HAAR VOO» DONKER HAAR VH23-0146H In de eerste plaats zijn noodig toilet- en badzeepen, die uit zuivere grondstoffen zijn vervaardigd. Grossmith s Old-Cottage Zeepen z»|n be roemd om den onvolprezen weldadigen in vloed, dien zij uitoefenen op de huid, het beschaafde Lavender-parfum en het zachte, overvloedige schuim, dat zij produceeren. Trouwens alle Grossmith's Old-Cottage schoonheidsmiddelen als: t Grossmith's Toiletwater (in de typische groene flacons), Grossmith's Badzout en Badzeep, Grossmith's Creams, Poeders, Reuksachets, enz. enz., zult aantreffen op de toilettafel van de moderne vrouw, die trots haar aangeboren verlangen naar charme, toch alti|d haar verfijnde beschaving wit bewaren. Imp.: Richard Wernekinck &Co., Huddestraat 9, Amsterdam-C. Vervolg van pag. 23 0ïd (Touaqe spelen namelijk de meesters. Maar als u heel zacht looptze zijn allemaal nogal zenuwachtigMag ik voor baan V Hedda volgde hem op dea voet en kwam in een kamer met één raam. die niets bevatte dan vijf schaaktafels. Er stonden er vier in 't midden, de vijfde stond in een nis. Op iedere tafel stond een lampje, maar er hing zooveel rook in de kamer, dat alles in een zwaren nevel gehuld scheen het duurde eenigen tijd, eer Hedda alles kon onderscheiden. Langbein boog zich naar haar over. „Aan de eerste tafel links zit Gustav Wolke, eerste prijs Londensch toumooi aan de tweede tafel Langer, vijfde prijs wereldkamp Rome; dan, die zwarte. Martin Schneider, kampioen van Berlijn zijn partner is kampioen van Hannover en aan de vierde tafel, die heer met kaal hoofd.laat hij 't niet hooren. is buitengewoon sterk, kampioen van Zuid-DuitschlandHij speelt met den jongen Eberlein, een zeer veelbelovend schaker. En daar in de nis. - maar dan moet u hier komenja, dat.. Hedda Poscliendorff stond met wijd open oogen. ,Dat is Basil Populus, kampioen van Griekenland." Snel vroeg Hedda „En de andere heer V9 „De andere is een heele kraan. Als gast hier, maar. „Hoe heet hij f' „Ginescu Konstantin Ginescu.. Hedda's vingers plukten haar zak doek stuk. „Ginescu V9 „Ja, een Roemeen.Hij komt niet vaak, maar hij speelt kolossaal. Kon misschien wel wereldkampioen worden. Zullen we een beetje dichterbij gaan Hij houdt er gewoonlijk niet van, maar. „Neen Neen Hedda deed snel een stap achteruit. „Dank u. 'tis. 't is hier zoo rookerig. Ik ga liever weer weg." Terwijl Langbein iets voor haar ging bestellen, liet Hedda zich zwaar in een stoel vallen. Die man, die Konstantin Ginescu, was Balanow Het lange gezicht, het zwarte haar, de diepliggende, onrustige oogen, de rechte, energieke neus, de ietwat harde mond en de lange, smalle handen met de nerveuze vingers.dat was Gregoi Balanow. of Zij dankte Langbein voor de limonade, zei. dat ze hem niet langer mocht op houden, en sloot, toen hij weg was, de oogen. Ja, hij was het of iemand, die ongeloofelijk veel op hem leek, als een tweelingbroeder. Hij was alleen ouder ceworden aanmerkelijk ouder zelfs, vond zij. Ze keek naar de klok. 't Was elf .uur over een half uur werd het spelen gestaakt. Zoo lang moest zij wachten, tot Konstantin Ginescu uit die kamer kwam. Zij moest hem nog eens zien. precies, van oog tot oog. Zij zette het glas neer, en zij ergerde zich, omdat zij haar hand voelde beven. Zij was toch geen hysterische bakvisch Zij beheerschte zich, stak een sigaret aan en ging op een plaats zitten, van - waar zij het groene gordijn in 't. oog kon houden. Eén minuut voor half twaalf kromp zij zenuwachtig ineen. In de kleine kamer werden stoelen verschoven, de stemmen klonken luider zij stond snel op en trad opzij. Eerst kwam de man met hel kale hoofd, toen Gustav Wolke, toen de jonge speler. Zijn naam wist Hedda niet meer. Toen Martin Schneider. Hedda's oogen brandden, en zij voelde tiaar opwinding toenementoen kwamen er drie spelers, en nu haar handen krampten nu moest Konstantin Ginescu alleen in de kamer zijn Haar hart klopte zoo onstuimig, «lat zij steun moest zoeken. Een seconde aarzelde zij nog. toen trad zij naar voren, sloeg vastberaden het gordijn opzij en stond in de kamer. Konstantin Ginescu, die een sigaret had opgestoken en naar de deur wou loopen, bleef vlak voor haar staan. Zij hief het hoofd naar hem op en haar stem beefde iets. „Gregor Balanowbent u t Gregor. zie ik goed De oogen van Konstantin Ginescu werden star. Opeens greep hij haar handen en omknelde die met stalen kracht. „Hedda Poscliendorff „Ja, Gregor Balanow Ik ben Hedda Poscliendorff GREGOR BALANOW herhaalde langzaam, als in een droom „Hedda PoscliendorffHedda Poschendorff...." Toen liet hij haar handen los en glimlachte donker, „li hebt lang op u laten wachtenzeer lang. „Wachten vroeg Hedda verbaasd en wat gedrukt. „Hoezoo wachten 1" Zij ontweek zijn blik. „Dacht u dan, dat u me weer zou zien f" Hij knikte. „Ja zeker dacht ik dat ik wist het. Maar zullen we gaan f Wilt u me nog een uurtje gunnen Na zooveel jaren een uurtje V9 Hedda was haar opwinding, voor zoover die zich naar buiten toonde tenminste, eenigszins meester geworden. Wel voelde zij het gevaar, dat Balanow nog steeds voor haar worden kon, maar haar vaste besluit wankelde nietzij wou al het mogelijke doen, om zijn geheim te doorgronden. Was hij wer kelijk Lermontow zeker was zij daar nog niet van dan was het haar plicht, hem te ontmaskeren. Was hij Lermon tow niet en ondanks alles hoopte zij dat nog dan zouden hun beider wegen aanstonds weer scheiden. Zij glimlachte. „Goed, een uur maar niet meer Eer zij gingen, kwam de heer Ernst Langbein nog aangestevend. Hedda was al bang voor een hinderlijke vraag, toen Balanow hem de hand drukte PANORAMA Geïllustreerd weekblad. Versehijni Vrijdap. Tezamen mei een der loeale w^UjIaden De Stad

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 10