NU DE BLOUSE WEER VAN ZICH LAAT SPR I DE blouse is wèl het kleedingstuk der uiter sten! Hartgrondig verafschuwd door het grootste deel der vrouwen, telt zij toch ook haar vurige aanhangsters. Dat het leger der tegenstandsters zoo beduidend sterker is dient geschoven te worden op het feit, dat maar heel weinig vrouwen zich met succes aan deze dracht kunnen wagen. Sterker nog, het gros der vrouwen ziet er allesbehalve aantrekkelijk uit in dit kleedingstuk. Momenteel schijnt het echter, dat de blouse ge duchte concurrent zal worden zoowel van de goed afkleedende japon aan één stuk als van de zoo popu laire jumper. Het ziet er naar uit, dat een groot deel der voor- jaars-complets zal bestaan uit Jkokervormig rokje, waarop kwiek kort jasje gedragen wordt. En daar onder, al naar gelang de omstandigheden, min of meer gekleede blouse. Voor den ochtend over het algemeen eenvoudige overhemdblouses in waschbare stoffen en opmerke lijk is de hang naar Hongaarsch en Bulgaarsch bor duurwerk. Een kleurige noot, die met wat geduld en vooral ook goeden smaak wel zelf aan te brengen valt en een eenvoudig exemplaar niet alleen grootere charme verleent, doch ook in hoogere klasse plaatst. Voor den middag in hoofdzaak glanzend satijn in wit of pastelkleur of wel verschillende soorten tafzijde. Gebloemd, genopt of met grappige ruiten. Zal de satijnen blouse over het algemeen uitmun ten door rustige voorname snit, anders de tafzijdjes. Deze vertoonen naast grappige ballonmouwen over het algemeen strikjes en kwikjes, die slechts tot doel hebben het geheel iets vrouwelijk-coquets te geven. Bijzonder mooi, maar daarnaast ook kostbaar, zijn de blouses, waarbij door het uittrekken der draden, een fijn netwerk gevormd wordt, dat men kunstig met motieven kan bewerken. Handwerk wordt weer meer en meer naar waarde geschat en toegepast op de kleeding. De vrouw, die naast ge noegzaam tijd óók nog eenige handwerk-talenten bezit, kan op deze wijze altijd met iets bijzon nen vlot blousetje van soepele tafwaarmee welhaast elk jong meisje succes zal hebben. ders voor den dag komen. Dat ook voor den avond blouses gebracht worden en wel voornamelijk bij de zoo moderne avond - complets, bestaande uit langen rok en getailleerd jacquetje van fluweel, brokaat of lamé, is iets nieuws. Parijs brengt- zelfs naast ragfijne kanten ook on wezenlijk dunne zijden mousseline, dat bestikt is met lichte parelmoer pail letten. Ook metaaldraad, metaal-soutache en an dere glinsterende passe menten worden druk ge bruikt om het geheel luister bij te zetten. Wordt de blouse boven op den rok gedragen ofwel erin f De nieuwste foto's uit de mode-centra brengen in hoofdzaak modellen met kort schootje, wat dan ook het meerendeei der vrouwen het beste afkleedt. Sportiever is echter de blouse, die in den rok ge dragen wordt. Opmerkelijk is, dat liet streven 0111 op lichten rok donkerder blouse te dragen, de wisseling der seizoe nen overleefd heeft. Dat de blouse ontegenzeggelijk practisch is om niet al te uitgebreide garderobe aan te vullen, valt niet te ontkennen. Dat zij elkeen goed zou kleeden echter wèl. Als we ons in het komende seizoen niet verder aan Opmerkelijk is, dat juist de blouses rijk voorzien zijn van handwerk. I)e lange winteravonden zijn misschien geschikt om deze filet-garneering zelf te maken. de blouse te buiten gaan dan als completeering van een gezellig voorjaarspakje, werkelijk ik geloof, dat we haar voldoende eer bewijzen. Want, enkelè uitzonderings-gevallen daargelaten, kan zij zich niet beroemen de vrouwelijke élegance te verhoogen. GATY VERBEEK. Eenvoudige overhennlblouse voor de ochtendurenHet op gestikte plastron verleent deze blouse Injzondere distinctie. Glanzend satijn wordt veel verwerkt voor gekleede blouses. Naast een warm ivoor ziet men veel wat-blauw of licht rose.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 12