"Z'S.1 jyeze Fransche film behandelt een onderwerp, dat gezien het Italiaansch-IJthiopisch conflict in zooverre actueel is, dat zij een duidelijk licht werpt op de moeilijkheden wélke aan een strijd in een onherbergzaam land zijn Het m een Fransche film, waaraan de bekende regisseur Juiten Duvivier zijn beste krachten gegeven heeft. In Holland wordt zij uitgebracht door N.Y. FILM EX. LA BANDÉRA noemen de Spanjaarden de vlag van het Spaansche legioen, dat evenals het Fransche vreemdelingenlegioen iedereen opneemt, die zich aanmeldt, zonder verder naar naam of verleden te informeeren. In dit Spaansche legioen speelt deze nieuwste film ran Jnlien Duvivier met Annabella in de hoofdrol zich af. Een schoone Marokkaansche, die in een café met zingen en dansen haar brood verdient, huwt; op een gegeven oogenblik een man, die wegens moord door de politie gezocht wordt en zelfe door een detective in het legioen wordt gevolgd. De strijd tusschen die twee wordt nog verhoogd, doordat de beide man nen rivalen worden voor hetzelfde meisje, een bij zonder kenmerk van de meeste Fransche films, daar deze films zonder die liefdesperikelen bijna iets onbestaanbaars zijn. Annabellaais de Marok kaansche danseres Aïscka la Slaoui. nHv& Onder de laaiende zonne hitte strijden de legion naires voor geen ander doel, dan om aan eten en drinken te komen en uit de handen van de justitie te blijven Nu is dat echter tevens een welkome afleiding voor de troostelooze, barre omgeving, waarin het drama zich voltrekt Want een drama is het^ waarvan de werking door de scherpe opnamen en de goede montage nog aanmerkelijk wordt verhoogd. Annabella, die de rol van Aïscha la Slaoui vervult, blijkt ook thans weer een filmartiste van groote allure te zijn. Big de voorstelling in het cabaret. LA BANDÉRA

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 13