Hoogtij te Garmisch-Partenkirchen A LS voorlooper van de Olympische Spelen, welke van begin tot half Augustus van dit jaar te Berlijn zullen plaats vin den, zijn vorige week in het liefelijk gelegen twee ling-stadje Garmisch-Par- tenkirchen aan den voet van de Zugspitze, Duitsch- lands hoogsten bergtop, de Olympische Winter spelen aangevangen. Niet minder dan 28 naties nemen aan de Winter spelen deel. Holland is vertegenwoordigd in een enkel ski-nummer door Freule Schim meipen ninck v. d. Oye, in de twee bobnuinmers en verder door een aantal schaatsenrijders, o.a. v. d. Scheer, Lan gen dijk en Dijkstra. Erg gelukkig heeft het tornooi voor de Hollanders niet ingezet, daar reeds op den eersten dag onze bobploeg een ernstig ongeval trof. Overigens zijn onze kansen op schaats-, ski- en bobgebied niet zoo buitengewoon groot. Onze hardrijders genieten weliswaar een goede reputatie, doch tegen de snelle Finnen, Noren en Amerikanen zullen de jongens wel geen kans op één van de eerste plaatsen hebben. Garin isch-Parten lurch en viert momenteel een sportfeest van de allereerste grootte. Wel dreigden de weersomstandigheden in het begin der vorige week te zullen gaan spotten met al het werk dat dè organisatoren tijdens de laatste twee jaar hebben moeten verrichten om de organisatie tot in de punt jes verzorgd te doen zijn. doch op het laatste moment kwam cr sneeuw en vorst, zoodat zoowel aan organi satoren als aan deelnemers en publiek een groote te leurstelling bespaard bleef. Op deze pagina plaatsen wij een aantal foto's uit het land van de Winterspelen. Wij hopen daarop in ons volgend nummer nog nader terug te komen. Het is momenteel te Garmiseh een drukte ran belang. Onderstaande foto geeft hiervan een aardig beeld. De Nederlandsche vertegen - woordigers voor de wed strijden op de schaatsen V.l.n.r. BlaisseF oops, v. d. ScheerLangend ijk en Dijkstra. Hiernaast een fraaie actie- kiek van de Duitsche deel neemster Ohristl Granz die bij de skiwedstrijden voor dames Olympisch kampio en e werd hen aardig spelmoment uit den ijshockey wed strijd tusschen Amerika en Duitschland

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18