19 KORFBAL. Te Middelburg had de ontmoeting plaats tusschen Swift 1 en Madjoe 1. Een moment uit den wedstrijd. De bedreigde korf van Swift. ZEEUW EK zijn dezen winter al veel slechte wedstrij den gespeeld, maar een zoo grooten knoeiboel als het was in den wedstrijd Middelburg Dosko hebben we in lang niet gezien. Als Middelburg zoo doorgaat, is dit elftal geen kam pioenschap waard en zou het beter zijn, dat ter voorkoming van de schande, welke promotie wedstrijden onafwendbaar brengen moeten, een andere gegadigde de bovenste plaats haalde. Hoe gaarne we Middelburg als Zeeuwsche veree- niging ook kampioen zouden zien worden^ met een elftal zooals het tegenwoordige achten wij het beter, dat ditmaal het kampioenschap naar elders verhuist, tenzij het team zich herstelt en dan speciaal de voor hoede, welke totaal onmachtig is om iets te bereiken. Zeelandia heeft het stukken beter gedaan. Zeker er is verloren, maar hoe en tegen wie Is het voor een elftal, dat onder aan de ranglijst bengelt, niet een schitterende prestatie om van Hero met slechts 21 te verliezen op den Bredaschen grond We zien het de Middelburg-ploeg nog niet zoo gauw nadoen. Telt het niet mee, dat Hero een tegenpunt uit een penalty moest maken en het andere vlak voor het einde ge scoord werd f Zegt het niets, dat Zeelandia de leiding nam I Wij vinden dit nog lang geen kwaad werk van de Zeelandianen. De tanden nog eens op elkaar en misschien komt in de Nadorst de redding. Goes voegde aan het lijstje weer een overwinning toe en nu op Vlissingen, dat met 1—0 verloor. Het staat er met Goes niet slecht voor en het verheugt ons, dat deze Zeeuwsche nieuweling na een weifelend of liever mislukt begin, er thans zoo goed in is. De kie men van dit spel waren reeds in het begin te bespeu ren en we mogen dan reeds bij het doen van voor spellingen bij dit onberekenbare spel veel vergissingen gemaakt hebben, ditmaal hebben we het van het be gin af bij het rechte eind gehad, toen we Goes een betere toekomst voorspelden. Intusschen een zware taak voor Goes om deze te consolideeren. Ylissingen, vol optimisme naar Goes getogen, heeft met een onmachtige voorhoede weer moeten ervaren, dat zelfs een zeer sterke verdediging niet altijd in de gelegenheid is om een gelijk spel te bewerken door een nul te behouden tegenover de nul, welke de voorhoede niet kan wegwerken. Het is wel jammer, dat drie Zeeuwsche clubs worstelen om van de onderste plaats af te komen en dat zij dit moeten doen ten koste van elkander. Ook Vlissingen dient de zaak anders te gaan aanpakken en zoowel de Zeelandia- als de Vlissingen- elf kunnen een voorbeeld nemen aan den baby, welke reeds een fikschen marsch naar hoogere regionen heeft gemaakt. Terneuzen, de mysterieuze ploeg, haalde nu zoo waar het stoute stukje uit. om in Breda van de Baronie, één van de houders der bovenste plaatsen, te winnen. En dat op overtuigende wijze, zoowel wat spel als score betreft. 03 is een mooie uitslag en het spel van Terneuzen sloot als een bus. Bovendien bewees Terneuzen met deze overwinning een goeden dienst aan Middelburg. T.S.C. gaf R.B.C. geen kans, al was de overwin ning 5-—4 ook maar op het nippertje behaald na een spannenden, sterk afwisselenden kamp. En nu nog even de derde klassers. Sluiskil moest SPORT een keurige ploeg geworden, welke de con currenten zeker in de gaten moeten hou den. De jongens van Hoofdplaat weten nu, dat forsch spel niet steeds succes brengt en hebben onder leiding van him voorzitter dit jaar bewezen hoe het moet. Zeelandia 2 en Goesclie Boys deelden de punten, blijk baar met de gedachte, dat ze beide wel een puntje konden gebruiken. De Zeeuwen had den geen moeite met Eiland Boys en sloe gen de club van het Eiland met 4r— 1. K.C.S. kon de Middelburg-reserves er ^iet onder krijgen en stelde zich tenslotte met 2-2 tevreden. Zierikzee kon tegen Zeeuw sche Boys wél op en won met 51. Zoo doende „strandde" Zeeuwsche Boys in Zierikzee, na eerst onderweg met hun boot reeds te zijn „omhooggevaren" op één van de banken. Geen fortuinlijke dag voor Kok en de zijnen. Swift in den aanval. het onderspit delven tegen Axel, wat niet behoeft te verwonderen. Wel staan we te kijken van den uitslag HulstHoofdplaat, welke door de bezoekers met 0—1 gewonnen werd. Het is genoegzaam bekend, dat Hoofdplaat geen slecht figuur maakt in de derde klasse K.N.V.B. en toen we vorige week even het programma bekeken, hebben we de mogelijkheid van een overwinning op Hulst gerealiseerd, en toch kijken we er nu even van op. Hoofdplaat kennen we nog nit den Z.V.B. en deze ploeg had, wat ruwheid enzoo- voort aangaat, geen al te beste reputatie. De leiding in de vereeniging heeft dat zaakje eens aangepakt en we moeten hulde brengen aan de leiders voor het kranige werk, dat zij hebben verricht. Hoofdplaat is VOETBAL. Hulst—Hoofdplaat. Te Hulst had de ontmoeting plaats tusschen de twee concurrenten in 3 A. Het elftal van Hulstdat dit jaar een mooie kans mankt voor het kampioenschap in zijn af deeling. GoesVlissingen 10. Goes gaat door met de overwinningenreeks. Een moment uit den wedstrijd voor het doel ran Goes.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19