GRIJS HAAR Kaloderma-Gelée Chlorodont Uw handen en Uw succes ALTIJD WELKOM! Spaart plaatjes voor het album Java F' rtMoet ik Chlorodont- advertenties lezen?! het beste ter verzorging der handen De eenige merkelijk doeltreffende Behandeling RAPID Alle chocolade, waar DROSTE op slaat, is lekker! Dat weet iedereen, die van iets lekkers houdt, opperbest. Die naam DROSTE geeft U zekerheid, dat U waar krijgt voor Uw geld. Droste Pastilles één der heerlijkste chocola-tractaties die U kunt koopen Hedda dronk maar heel weinig. Zij was zenuwachtig, kon zich slechts niet moeite beheerschen en zei, dat ze weg moest. Op straat wou ze afscheid nemen, maar Balanow schudde het hoofd. „Ik wil je naar huis brengen, Nanja Zij gaf den chauffeur haar adres. In den auto spraken zij maar heel weinig, en toen zij uitstapte en den sleutel in 't slot stak, vroeg hij „We zien elkaar toch nog, Nanja „En je vertrekt vandaag!" „Ja, maar ik kom terug „Wanneer Ilij dacht na, en zij trachtte ver geefs in zijn gezicht te lezen. „Over een weekMag ik je een be richtje sturen „Ja, da's goed." Hij kusté haar hand en hield die lang vast. „Dus tot weerziens, Nanja. 't Is een mooie avond geweest!" „Tot weerziens, Gregor Balanow!" Langzaam, als met een zwaren last beladen, ging zij de trap op. Toen zij binnen was, viel zij moe op een stoel neer. Toen zij hellen hoorde, sprong zij verschrikt op en greep toen aarzelend naar de telefoon. „Hedda Poschendorff. Sorge O, üt weet niet. Ik weet niets meer. Ja, ik ben heel erg moe. Wat zegt. u, hebt u gezegd, dat we kwamen zit Plak al te wachten I Goed.Zij knikte. „Zegt u dan maar, dat ik kom. Ja, dadelijk. Waarom zou ik? Ik ben geen kind meer, dat moet leeren tanden poetsen. Of dacht U, dat ik ooit vergat 's morgens mijn tanden te poetsen V Aha, waarde beer, daar hebben we het! Als U onze advertenties maar las, dan zou U weten, dat tandenpoetsen vóór het slapen gaan belangrijker is dan 's mor gens. Anders gaan 's nachts de spijsresten tot gisting over en 13 krijgt caries (tandrotting). Daar om: „Liever 2 min. later te bed, dan 1 avond zonder Chloro dont!" Per tube f. 0.35 - Groote tube f. 0.60 Doosjes van f. 0-20 en f0.35 Voor de zooveelste maal zaten Paul en Peter Ackermann met inspecteur Peek in de werkkamer van commissaris Flak te confereeren. Peter keek met verbeten ijver op dewereldkaart en prikte vlaggetjes op de plaatsen, waar Lermontow, volgens de laatste berich ten, verschenen was, dat wil zeggen, waar hij zijn misdadig werk had voort gezet of strooibiljetten uitgeworpen. Paul Ackermann zat in een dof gepeins tegenover den politie-man. Hij, op wiens schouders de ontzaglijke taak rustte, een heel land te voeden, kon den laat- sten tijd een steeds toenemende ver bittering niet meer van zich afzetten. Plotseling sloeg hij met de vuist op tafel. „Nu moet u hem toch heusch arres- teeïen.... we honden 't niet. Het moet „Makkelijk gezegd, Ackermann, maar hoe wilt u hem krijgen Kijk eens." Plak wees naar de bonte vlaggetjes. „De man is in een paar dagen tijds bijna heel Europa doorgetoerd. Ik heb overal de autoriteiten trachten te waarschu wen, maar wat kunnen we er hier aan doen, dat Lermontow in. Parijs pro clamaties uitstrooit of in Hongarije koren vernielt Geen steekEr moet beter opgepast worden. Hier in de buurt doet hij den laatsten tijd niets. Hier wordt wel uitgekeken. Waarom hebben ze hem in Parijs of in Londen niet te pakken gekregen „Wij hebben al 't mogelijke gedaan, Flak," stoof inspecteur Peek op. „Maar hoe moet je iemand vatten, dien je niet kent Waar je niet eens van weet, of hij wel bestaat Hij stond op. „I^aten we veronderstellen, dat ik Lermontow ben. Ik neem een tasch vol papiertjes en ga de stad in en laat de papiertjes vallen. Als ik t een beetje handig aan leg, wie ziet er dan iets van f „Non ja," bromde Plak en hij krabde zich het hoofd. „Dat is zoo, maar er is toch nog grensbewaking en douane ook. Van die duizenden pamfletten moeten ze toch iets kunnen merken, en die preparaten, waar hij de tarwe mee kapot maakt, kan hij ook niet in zijn vestzakje steken. Hoe krijgt hij dat dan allemaal de grens over Peter Ackermann stak een hand met een vlaggetje omhoog en zei langzaam „Met een vliegtuigFarmers in Amerika en hoeren in Hongarije be weren, er een gezien te hebben. De machines hadden Amerikaansche óf Duitsche kenletters." Plak keerde zich om. „Man Vat 't toch niet zoo makkelijk opMet een vliegtuig kom je óók zoo maar de grens niet overDe lucht is allang niet meer vrijdaar moet je ook passen en papieren voor hebben. „En de machines van de luchtlijnen dan f" f „Die tellen niet mee, Ackermann! Denk je, dat ze nit die vliegtuigen pamfletten kunnen strooien, zonder dat 't gezien wordt.of preparaten f Kan niet „Nee, maat men kan een vliegtuig huren, en er binnen de grenzen van een land mee vliegen. Dat kan toch wel Plak keek Peter ongeduldig aan. „Weet je, dat daar een reusachtige organisatie voor noodig zou zijn I En als de man een vliegtuig gebruikt heeft, waarom heeft iedereen hem dan niet gezien t" Hij dacht even na. „Ver onderstel, dat hij kiemen van planten ziekten uit een vliegtuig neerstrooit dan moet hij toch heel laag dalen misschien tot honderd, tweehonderd meter en dan moet hij overdag werken ook, anders overziet hij 't ge bied niet dus dan wordt hij gezien Nee, heeren, 't idee is aardig, maar ik blijf bij mijn auto. Auto's kan hij overal krijgen, en die loopen niet in 't oog." Peter, die lang geaarzeld had, voor hij zijn vliegtuig-theorie uitsprak, won niet doordrijven. „'t Is ook maar een veronderstel ling van me Ik zie geen kans, op een andere manier dien strookvorm van de zieke akkers te verklaren. Met een vliegtuig wordt 't heel eenvoudig." „Ja, eenvoudig maar fantastisch ook, vriendEen vliegtuig dat zon niet meer of minder beteekenen Wel verdraaid!" Hij nam den ont vanger en legde dien snel weer op den haak. „Ik moet naar den presi dent weet niet waarvoor tot ziens! 't Zal wel een tijdje duren!" Toen Flak het bureau van den po litic-president betrad, stond deze op en vroeg zonder inleiding „Bent u nu dien Lermontow eindelijk op 't spoor „Helaas niet. We zijn juist zoover, dat we 't net kunnen uitspannen. We moeten in dit geval zeer. „Ja ja, methodisch te werk gaan De president was zichtbaar ongeduldig. „Daar heb je 't vaak mee gewonnen, Plak, zal ik niets van zeggen, maar...." Hij sloeg op een stuk papier. „Hier heb ik een telegram van mijn collega Dubail uit Parijs. Hij is razend. Nieuwe gebieden getroffen Normandië, Bre- tagne - In Rouaan hebben ze oproer gemaakt en 't stadhuis in brand ge stoken. Ze zijn bang, dat 't op Parijs overslaat." „Ja Flak stak gelaten een sigaret Gladde, goed veraoigde handen dragen het stempel van een verzorgde persoonlijkheid en verzekeren in den strijd om succes een voorsprong, die vaak den doorslag geeft. Verwaarloos Uw handen niet! Kaloderma- Gelée,het speciale middel voorde verzorging der handen, voorkomt dat ze rood en raw worden, onverschillig hoe aeer Uw handen door zwaar werk in huishouden of beroep of door slecht weer te lijden hebben. Het houdt Uw handen zacht en jong en maakt reeds ruwe en rood geworden huid in één nacht weer glad en soeP«- Maakt U eens deze eenvoudige proef: drijft U een weinig Kaloderma-€elée op handrug, pols en vingers. Masseert en kneedt ze een minuut lang krach tig. U zult zien dat de huid de Gelée in dien korten tijd geheel in zich lieeft opgenomen en merkbaar gladder en elastischer is geworden. Laat de Kaloderma-Gelée gedurende den nacht inwerken en let op het resultaat! jV.B. Kaloderma-Geiée maakt niet vettig en ts daarom bijzonder aangenaam in het gebruik OdU. „Er is nog meer. Landbouwers ten noorden van Rheims daar is de boel ook ziek beweren, dat ze 's avonds laat, en eer de ziekte ontdekt werd, een vliegtuig gezien hebben.Waar om kijk je me zoo aan Een vlieg tuig, dat naar de Duitsche grens vloog, zeggen ze. De grenswacht is direct gewaarschuwd en die heeft de machine nog hij Diedenhofen gesignaleerd. Maar 't schijnt de grens over gekomen te zijn. Kenletters konden ze in het donker niet zien." „Maar dat is toch „Ja, 't is sterk. En nu beweert mijn collega natuurlijk, dat Lermontow in dat vliegtuig gezeten moet hebben. Wat zeg je er van f" Omdat het zoowel onopvallend als ge garandeerd blijvend is, geeft Inecto Rapid thans de meest doelmatige be handeling voor grijs haar. Een een voudige aanwending even kort en aangenaam als een haarwassing herstelt volkomen de natuurlijke kleur, glans en zachtheid; zóó volkomen, dat zelfs Uw onmiddellijke omgeving er verstomd van staat; zóó duurzaam, dat wasschen, onduleeren of borstelen de nieuwe kleur niet kunnen aantasten. Inecto kan gebruikt worden voor of na een permanent wave. let goed op, dat U de origineele INECTO RAPID krijgt. Noem het daarom vooral bij den juisten naam. Verkrijgbaar bij alle goede kappers, drogisten enz., of schrijf direct aan de firma A. MAAS, A. G. j. LINDENKAMP (succ.), OJL Voor burgwal 239-241, Amsterdam-C.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 27