óók voor *c.<feèchte A Blankere, schoonere tanden (j of tweemaal Uw geld terpg/ RIBBON 35 COLGATE'S HEERLIJK AROMA VERFRISCHT UW MOND Zien ze er niet aanlokkelijk uit? En ze smaken Een zachte, frissche pepermunt-smaak, die de tong streelt, terwijl het dingske langzaam wegsmelt. Of heeren er ook van honden? Zet U maar eens een paar Minta Keps naast Meneers theekopje. Alléén Verkade kan de echte Minta Keps maken. 2 ons voor 25 cent. Ook in fraaie doosjes van 40 cent. Hijgend, en met den vasten wil geen kamp te geven, bleef zij hem een hon derd meter opzij. Toen liad zij bijna een juichkreet geslaakt de man struikelde en viel languit neer. Zij vond het onbe hoorlijk, dat zij er blij om kon zijn, doch haar vreugde, dat zij nu de beste claim voor het kiezen liad, bekeerschte haar zoo geheel, dat alle andere gevoelens ver drongen werden. Vijftig meter verder zag zij de eerste claimvlaggetjes reeds voor zich. Het hart klopte in haar keel en voor haar oogen hing een traneiinevel van inspanning. Maar toch kon zij nog voldoende zien waar zij liep. Zij snelde het goudveld op en tusschen de vlaggetjes door naar de uiterste grens van het reeds afgepaalde gedeelte. Links en rechts stonden en hurkten gestalten, die reeds verwoed groeven sommigen met hun handen de rulle aarde omwoelend, die den rot- sigen ondergrond bedekte. Zij zag hen, zonder dat zij zich bewust was iets te zien geheel in beslag genomen door de wilde begeerte, het eerst voorbij de laatste vlaggetjes te komen, en de beste der overgebleven claims te kunnen be palen. Toen kwam zij eindelijk aan de grens van het vrije veld. Zij kón bijna niet meer en moest liaar oogen uitwrijven, om iets te kunnen zien. Om haar heen dansten sterretjes en zij voelde zich een bezwijming nabij. Toen hoorde zij plot seling een hijgenden adem naast zich. Links vloog een scherpgepunt vlaggetje in den grond en als door een nevel zag zij een vage gestalte aan zich voorbij suize len naar rechts, waar eveneens een vlaggetje iii den grond geworpen werd. En onmiddellijk daarop, terwijl zij nog vergeefsclie moeite deed haar voeten te verzetten, vlogen nog andere mannen haar voorbij. En toen drong het pas tot haar door, dat zij de kostbaarste oogen- blikken verloren had laten gaan. Zij was hier het eerst geweest, doch de beste claims van deze ploeg waren reeds door anderen bezet. Terwijl zij nog kampte met die plot seling opgekomen zwakte, keek zij ont steld om zich heen. Achter haar stond haar gangmaker (ie man, die ge struikeld was en die nu toch nog de eerste keus had gehad. Ilij hijgde nog hoorbaar en wischte zich met een zak doek het zweet van zijn gelaat. Hij was het dus, die beslag had gelegd op haar claim, hoewel hij toch begrepen moest hebben, waarom zij hier was blijven staan. Het was een getneene streek, zóó handelde een man niet tegenover een vrouw. Zij vergat heelemaal, dat zij verkleed was en viel plotseling heftig uit. ,,ïk was hier het éérst, dat zag u toch wel r „Jawel, ik zag u," antwoordde de man bedaard. „Maar u zette geen vlag gen uit en als ik dat niet gedaan had, zouden de anderen het nu reeds hebben gedaan, was uw claim toch kwijt geweest." Driftig schoof zij haar hoed achter op het hoofd en tegelijk viel een van haar vlechten in haar hals. Nu pas dacht zij aan haar kleeding, maar het kon haar niets meer schelen, .dat de man tegen over haar ontdekte, dat zij een meisje was. De teleurstelling bracht haar zoo geheel buiten zichzelf, dat de verbaasde blik van den man haar opnieuw woedend maakte. ,,'t Ts afschuwelijkzei ze stamp voetend. hebt toch zeker wel gezien, dat ik niet meer kon. Als u een man was geweest, had u me geholpen en mijn vlaggen geplant. Ik was hier toch het éérst en u begreep toch wel, wat ik van plan was te doen De verbazing in den blik van den man groeide zienderoogen aan. Hij scheen zelfs te verbijsterd om te ant woorden, zwijgend bleef hij haar aan staren. En dat bracht haar plotseling tot bedaren en deed haar inzien, dat zij iets onredelijks van hem had geëischt. Als hij de vlaggen voor haar had ge plant, zou hij in dien tijd immers zijn eigen goede kans verspeeld hebben Zij kreeg spijt van haar uitval en daarenboven schaamde zij zieh eens klaps voor haar vermomming. „Neem me niet kwalijk, ik liel) geen recht u iets te verwijten," hernam zij met een blos. „II wijt het maar aan mijn teleurstelling, dat ik zoo uitgevallen ben. Het valt niet mee nu? erin te schikken, maar ik denk (Lat 'n zekere meneer Olivier Stone eindelijk een kans begint te krijgen. Met een vlugge beweging borg zij de haarvlecht onder haar hoed en wierp den man een hoofdknikje toe, om heen te gaan. Doch vóór zij nog een stap had verzet, kwam de ambtenaar van he;; inijnbouwkautoor op hen toe. „Op wiens naam moet (leze claim ingeschreven wrorden informeerde hij. „Op den naam van dien meneer," wees Mary en tegelijk kruiste haar blik dien van den man. Een oogenblik bleef zij hem verwonderd aanstaren. Zijn gelaat, <lat haar werkelijk sympathiek aandeed, was bleek geworden en in zijn donkere oogen lag een uitdrukking van droefheid. Plotseling wendde hij zijn blik van haar af en schudde vast beraden het lioofd. „De claim komt rechtens aan deze jongedame toe," zei hij tegen den amb tenaar. „Zij wTas hier het eerst: en niet in staat haar vlaggen uit te zetten. Ik kan haar edelmoedigheid onmogelijk accepteeren goedendag....". Met vlugge passen liep hij op zijn claim vlaggen toe en trok ze uit den grond. Toen ging hij heen en Mary wendde zich met een verbluften blik tot den ambtenaar. „Die meneer schijnt niet veel prijs te stellen op zijn moeilijk verworven rechten," zei ze met een dwaas glim lachje. „Ik kan me niet herinneren, dat ik hem ooit hier in de buurt gezien hebweet u ook waar hij vandaan komt De ambtenaar wrierp een blik op zijn lijst, „'t Is een zekere Olivier Stone, uit Eucla," antwoordde hij onverschillig. De naam kwam aan als een slag in haar gelaat zij wankelde. Toen over viel haar plotseling een vreemd gevoel van angst. De man die daar ging was !>eleedigd en boos zou hij haar voor goed den rug hebben toegekeerd Zij zag zijn sympathiek gelaat voor zich en zijn donkere oogen, waarin droefheid liad gelegen, toen zij hem zei, dat het verknoeien van haar eigen kans die van Olivier Stone had doen stijgen. Toen werd er plotseling een zacht, warm gevoel in haar wakker voor den man, dien zij op de vlucht had gejaagd. Zij wilde hem niet verliezen nu niet meer. Zij had vertrouwen iu hem hij behoorde tot de soort mannen, die een vrouw werkelijk gelukkig willen zien liet volgende oogenblik bracht zij de lianden aan haar mond. „Olivier Stone. Haar stem schalde als een juichkreet over het goudveld van Nullarbor. Olivier Stone verstond dien kreet en keerde terstond terug vlugger dan hij was heengegaan. En intusschen wendde Mary zich met een gelukkigen blos op haar zorgelijk gelaat tot den ambtenaar naast haar. „Zet de claim toch maar op naam van Olivier Stone," zei ze met een lachje als een snik. „Het doet er thans weinig meer toe, want over een paar weken word ik zijn vrouw Ais U na het gebruik van één tube Colgate's Tandpas ta niet volkomen tevreden bent over de resultaten, zend dan de leege tube aan COLGATE, Amsterdam-C. Wij betalen U het dubbele van den aankoopprijs terug. Waarin schuilt toch de charme dier vrouwen die het meest bewonderd worden Groot of klein, blond of bruin de charmante vrouw.bezit gewoonlijk een open, vrije glimlach! Wellicht hebt LI hieraan nooit gedacht.-maar zijn Uw tanden wel zooals ze volgens de natuur behooren te zijn? Of hebt U ze door onvoldoende verzorging, dof en onaantrekkelijk laten worden? Het is niet afdoende Uw tanden alleen te borstelenOm ze grondig te reinigen moet U een pasta gebruiken met dubbele werkingColgate wordt hiervoor door tallooze tandartsen aanbevolen. Ten eerste omdat haar aromatisch schuim doordringt tot in de kleinste hoekjes, waar gevaarlijke voedselresten achter blijven, en aldus Uw tanden beschermt. En ten tweede omdat Colgate het tand-glazuur polijst door een volstrekt onschade lijk bestanddeel, waardoor Uw tanden glanzen als parels. VRAAG NAAR VERKADE

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 35