r CEBREID WOLLEN VEST Een verrassing voor onze CAhonnes iiil» (OP VERZOEK) n: CAR N AV A L ZIJN er onder u niet verschillenden, die nog graag een aardig earnavalcostuump je zonden maken, waar zij zeker eer meezonden inleggen Welnu, wij doen u hierbij twee leuke ideetjes aan de hand. De kleine kolonel draagt een pakje, dat van eeri dunne witte stof ge maakt is. De epauletten en tressen, evenals 't randje van de witte muts, zijn goud. De verdere garneering als kraag, gordel, manchetten, kou sen en de linksche veer zijn rood. Een pakje, dat met weinig moeite zelf te maken is en waarmee u ongetwijfeld succes zult hebben Is 't andere costuumpje, het anUisie-dirnd'lerkleid, ook niet bizon Ier aardig i Rok en lijfje zijn gedacht van zwarte zij. De blouse is wit. Het aardige van deze jurk vormen de verschillende bonte fi guurtjes die er op zijn geappliqueerd. Op de blousemouwen in rood, groen, blauw en zwart. Op den rok in goudkleur, rood, blauw, groen, wit, geel enz. De ceintuur is blauw met rood, de hoed rood. Natuur lijk bent u volstrekt niet aan deze kleuren gebonden. Ieder kan zijn fantasie vrij spel laten Nu konit de groote verrassing nog Wij stellen nl. voor onze abonné's knippatronen van deze pakjes verkrijgbaar in de maten 4042 en 44, en wel tegen den geringen prijs van 35 cents! De bestellingen moeten worden gedaan aan ons Patronenkantoor „Panora", Nassauplein 1, Haarlem. Veel succes met het werk Een onzer lezeressen verzocht ons, het model van een gebreid vest in ons blad te willen plaat sen, aan welk verzoek wij hierbij gaarne voldoen. Met behidp van biisaand knippatroon, dat berekend is voor maat 48, zal het breien van dit vest geen moeilijkheden opleveren, daar het hier een gemak kelijk patroon geldt. We hebben noodig tweedraadswol, waarmee we steeds met dubbelen draad breien. Het voorpand wordt opgezet op een aantal steken ter lengte van den onderkant van het bijbehoorende knippatroon. liet wordt in 2 helften gebreid. Men breit eerst4 toeren averecht (teruggaande toeren recht) en vervolgens 1ste toer (heen) recht. 2de toer (terug) afwisselend 1 recht, 1 averecht. Deze beide toeren steeds herhalen. Bij de zijnaden worden steken gemeerderd, terwijl voor de arms gaten steken geminderd worden. In het rechter voorpand (dat iets breeder wordt dan het linker, zie knippatroon) worden op gelijke afstanden 6 knoopsgaten gebreid, waarvoor men telkens een aantal steken afkant en in den volgenden toer een gelijk aantak weer opzet. Voor het rugpand (dat in één stuk wordt gebreid) breit men hetzelfde patroon als voor de beide voor panden, maar daar, waar de lijn in het knippatroon staat aangegeven, wordt met den pas begonnen, welke in rechte toeren wordt gewerkt. De pas aan de beide voorpanden wordt in schuin afloopenden vorm gebreid. Hiervoor begint men bij het armsgat met eenige steken recht, waarvan het aantal steeds grooter wordt, volgens patroon. Voor den hals worden steken weggeminderd. De mouwen worden onderaan begonnen. Voor den kop van de mouw moeten steken worden weg geminderd. Nadat alle naden zijn verbonden, worden de mouwen in het vest genaaid. Vervolgens breit men het kraagje. Eerst wordt een stuk ter lengte van het bijpassende knippatroon gebreid (steeds averecht) en vervolgens een stuk dat recht gebreid wordt en waarbij tevens moet wor den gemeerderd voor de punten. Het kraagje wordt aan den hals bevestigd, het vest met een vochtigen doek gestreken, waarna er zes houten knoopen worden aan genaaid.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 36