HET VOORJAAR NADERT.... ALS beschutting tegen koude of wind is dan ook eigen lijk geen sprake. De meeste dopjes zijn van doffe of glimmende zijde, met cellofaan door weven stoffen of sterk glanzend stroo. Ook zo- mervilt komt in aanmer king. De voile belooft weer een glorie-tijdperk, zij liet dan ook in sterk verklein de uitgave. Niet alleen, dat ze grappig staan, die korte sluiertjes van rag fijne tule, maar ze be schermen het kapsel ook nog eenigszins tegen hl te dartele windvlagen. Droeg de mode 1935 het stempel van de Italiaan- sche Renaissance, thans is het de Ylaamsche School, die sterk op den voor grond treedt. Ook de te Parijs gehouden Chineesclie tentoonstelling heeft niet nagelaten invloed uit te oefenen op de mode en me nig modepopje zal de lentezon tegemoet treden met zoo'n grappig mandarijnen-hoedje als het eerste plaatje vertoont. Het grappig toefje violettes de Parme, dat midden op het excentrieke viltlioedje geplant is, herinnert ook al aan vroeger dagen. Daar dit modelletje bjjna tot op de wenkbrauwen valt, zal het menige vrouw flatteeren. In tegenstelling met het gros der voorjaarshoedjes, dat overwegend zwart, bruin of donkerblauw is, heeft men dit dopje ver vaardigd van diep-paars vilt, terwijl de strik ge maakt is van cerise-rood bandfluweel. Ten slotte een ver uit het gezicht gedragen vilten kapje, geïnspireerd op een schilderwerk van Van Eyck. Het vilt is doorregen met een smal reepje Maar niet alleen groote kunst-tentoonstellingen oefenen invloed uit op de mode, ook het politiek leven onzer dagen heeft er zijn stempel op gedrukt. Zooals sommige hoeden vedertooi a la Abessime vertoonen, zoo deed ook het Mussolini-mutsje zyn intrede, 'n Bruin laken mutsje met grooten bruinen kwast en hard-groen snoer, dat zeker in Italië veel „tok vind». caTï VEEBF!!K LAN Cr voordat de natuur zich in lentetooi steekt, kijkt de vrouw al uit naar zoo'n fleurig voorjaarsdopje, dat illusies wekt van milder dagen vol zonneschijn en bloemengeur. Zoo langzamerhand heeft het seizoen der voorjaarshoedjes onze voorouders kenden alleen zomerhoeden en die traden niet vóór Paschen in dienst - zich verplaatst van begin Maart naar 'januari. De Parisienne wacht het nieuwe jaar zelfs met af en pronkt al met Kerstmis met haar nieuwe hoofddeksel, dat overigens hoe langer hoe minder aan zijn oorspronkehjk doel gaat beantwoorden, want het dopje prijkt ofwel boven op het hoofd ófwel zit er luchtig tegenaan geplakt. Van

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38