ZWITSERLAND gigs m fr „Dat doe ik hew niet meer na zegt, meneer ijzers een blad vol flesschen en glazen zonder ongelukken over te brengen en alvorens geschikt te zijn voor de uitoefening van hun beroep, moeten ze dan ook een leerschool doorloopen onder leiding van den oberkellner. De plaatjes spreken voor zichzelf. Men ziet er beginnelingen, angstige krabbelaars, behoor lijke rijders en meesters in de kunst, allen in rok en blootshoofds, alsof het hooge zomer was. Deze kellners, die voor hun beroep schaatsenrijden, vor men een aardig en humoristisch contrast met de vroolijke en kleurrijke bezoekers, en het kost eenigen tijd alvorens men hen kan zien zonder te lachen. Twee bobslee-rijdsters genieten van enkele oogenbtikken rust Voor den studie-ezel bij 15 graden vorst haar onverwachte stijgingen en dalingen en haar verrassende kronkels. De ski-sport bezorgt haar beoefenaars behalve een uitstekend getraind lichaam ook het genot van verre en mooie tochten door bos- schen en bergen en de voldoening der overwonnen moeilijkheden. En lokt mogelijk de indrukwekkende of lieflijke natuur uw vaardige hand tot het vast leggen liarer eeuwige schoonheid op papier of doek, de temperatuur is er overdag, ondanks een koude van 15 graden, onder den invloed der gloeiende zon van Arosa zoo mild en gezond, dat rustige arbeid er zeer wel mogelijk is. Op de ijsbaan te St. Moritz trof fen wij een aantal figuren, die op een Hollandsche baan nog wel nooit zullen zijn gesignaleerd. Deftig gerokte kellners, die hun gasten op de schaats be dienen. Lang niet iedere kellner is in staat op kunst Een combinatie van kunstrijder en jongleur. iJf 1 A

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 3