A 1 ÏÊÊ01 HSTITUUT VOOCSU1RIFÏELUK ÖMmï Ook U BON. kunt in het leven veilig landen ERNST CAS..,&N 26j ARNHEM door U aan de „ASSO" toe te vertrouwen. Reeds jaren leiden wij met succes op voor vaste betrekkingen, examens en diploma's. leder, die de lagere school heeft bezocht, kan onze cursussen volgen er» zijn doel bereiken. Voor Dames en Heren, gehuwden en ongehuwden, jong en oud. Laag maandelijks lesgeld. Geen vooruitbetaling. Vele studieboeken, tekenbenodigdheden, atlassen, enz., gratis. Elke week een leszending. Correctie van gemaakt werk. Na goede afloop fraai diploma. Daarna flinke hulp bij sollicitatie. Doe een keuze uit onderstaande cursussen: Zend onderstaande bon, duidelijk ingevuld, in gesloten enveloppe, te frankeren met postzegel van 6 ct., aan ons of schrijf een brief en wii sturen U gretis elle inlichtingen. H£Q£Nf ö2 Ik verzoek zonder enige verplichting inlichtingen omtrent de cursus voor: Naam Straat en No. Woonplaats Leeftijd oflk V A-CURSUSSENvoor heren kommies, politie- diploma, maréchaussee, militaire politie, verpleger, be steller, hulpkeurmeester (voor slagers), keurmeester van waren, verkoper en winkelbediende (zowel in het algemeen als apart voor kruideniers- en textielwaren, manufacturen, enz.), chef-verkoper, filiaalhouder, etaleur, administrateur, makelaar-taxateur, reiziger, journalist, notarisklerk, inspecteur verzekeringsmiihavenmeester, brugwachter, sluiswachter, gemeentebode, concierge, filmoperateur, veeverloskundige. Voor damesverpleegster, verkoopster en winkel juffrouw (zowel in het algemeen als apart voor kruideniers- en textielwaren, manufacturen, enz.), chef-verkoopster, filiaalhoudster, etaleuse, privé-secre- taresse, reizigster, journaliste, kinderverzorgster, kinder-' juffrouw. B-CURSUSSENvoor beginners» zowel dames als heren: praktijk diploma boekhouden (dubbel boek houden), handelsrekenen, handelskennis, handelsrecht, statistiek, boekhoud-diploma's „Mercurius" en „Ver eniging van Leraren Ned. Taal, Frans, Duits. Engels, stenografie (systeem „Grootcspreken in het openbaar, rekenen, meetkunde, aardrijkskunde, algemene ontwikkeling, warenkennis, belastingrecht, handschrift verbetering, modern reclameschrift; beschavingsleer (goede omgangsvormen), eerste hulp bij ongelukken. Voor gevorderdenNederlandse, Franse, Duitse en Engelse handelscorrespondentie, opleiding correspon dent correspondente. C-CURSUSSEN. chauffeur-monteur, autotechniek, auto-Diesel-monteur, electriciën, electrotechniek, sterkstroommontetu-W zwakstroommonteur J K lijnwerker-telegrafist» erkend installateur, diplomaV.E.H. I., radiomonteur, radiotechniek, lasser, lastechniek, machinist, stoomwerktuigkunde, motormachinist, motortechniek, machinist eJectrisch bedrijf, koeltechniek, vliegtuigmecaniciën, vliegtuigtechniek, zweefvliegtuigbouw, verwarmingsxnonteur, installateur van centrale verwarmingen, smid-bankwerker, constructie-bankwerker gasfitter, diploma Vereniging van Gas- fabrikanten, loodgieter, adspirant bouwkundig opzichter, bouwkundig opzichter, reclame-tekenaar. bouwkundig-tekenaar, machine-tekenaar, ekctrotechmscb-tekenaar. tekenen voor plaatwerkers en loodgieters betonbouw, wegenbouw, enz. Dir. J. van dar ij, Hoofdonderwijzer.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 40