18 DE OLYMPISCHE WINTERSPELEN Charles Mathisen (Noorwegen) werd nrsle op de 1500 M. hardrijdenzoodat de Noren dus over alle linies zegevierden. Olympische kampioenen op de schaats. Links Jtaxie Herber en Ermt Baier wonnen voor Duitschland de gouden medaille kunstrijden voor paren. Rechts Sou ja Meniedie hei kunstrijden voor dames won en daardoor het aantal Olympische titels voor Noor wegen op 7 bracht. Oostenrijk behaalde één (dympisch kampioenschap te Garmisch. Het was Karl Schafer, die vrijwel onbe dreigd eerste bij het kunstrijden voor heeren werd. verwacht. In de tweepersoonsbob heb ben de Hollandsche afgevaardigden zelfs de verwachtingen overtroffen, doch met dit alles werd geen enkele Olympische me daille ons deel, hetgeen trouwens niet vreemd is als men weet, dat de bloem uit de landen waar de Wintersport im mer hoogtij viert te Garmisch-Parten - kirchen acte de presence heeft gegeven. Van welk een groote propagandistische waarde het voor een land is, de Olympische Links: Birger Ruud Noorwegen de Olympische kampioen skispringen. BaMangrudde Noor, die op de 500, de 5000 en de 10000 M. een gouden medaille voor Noorwegen veroverde. DE Winterspelen in Gar- inisohPartenkirchen be lmoren al weer tot het verleden. Snel voert de tijd ons naar de Olympische Spe len in Berlijn begin Augustus van dit jaar. Het feest der Wintersporten in het liefelijke Beiersche berg land is daarom ook van zooveel belang geweest, omdat men er eenigszins uit heeft kunnen proe ven hoe het de Spelen in de Duitsche hoofdstad zal vergaan. Welnu, wij aarzelen niet te ver klaren, dat wij over de regeling te Garmisch verbaasd hebben gestaan. Overal hadden de or ganisatoren aan gedacht en in het betrekkelijk kleine tweeling stadje, waar op de spitsdagen zoo tegen de 100.000 menschen aanwezig waren, verliep alles in de meest volmaakte orde. Wij zijn daar enkele dagen getuige van geweest en hebben, even als de tienduizenden andere buitenlanders, kunnen consta- teeren dat deze Winterspelen de grootste zijn geweest, welke tot op heden werden gehouden. De grootste wat deelname, doch eveneens wat de belangstelling van het publiek betreft. Dat de Hollanders over 't al gemeen niet tot de uitblinkers zouden behooren, was vooruit na te gaan. Freule Sehimmelpen- ninck heeft zich uitstekend ge houden en onze schaatsenrijders deden wat er van hen werd Rechts: De 18 K.M. ski-race werd gewon nen door den Zweed Larsso-n. Op onze foto gaat hij als eerste door de finish.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 18