A 2 2 25 t I De Brit8che ijshockey-vpelersdie er voor zorgden dai Engeland in het bezit van een Olympischen titel kwam. Spelen te mogen organiseeren, is ons thans weer eens duidelijk gebleken. De gemoedelijke Beiersche be volking heeft zich tijdens deze Februari-maand duizenden vrienden uit het buitenland gemaakt, van wie er ongetwijfeld zeer velen, hun bezoek aan het schoone bergland nog eens zullen herhalen. In de verschillende kampen heerschte een prettige toon. Vooral bij de HoÜandsche schaatsenrijders kon men genoeglijke - oogenblikken doorbrengen. Op één van onze verkenningstochten maakten wij kennis mek de leiders van het speciaal voor de Winterspelen te Grarmisch gevestigde Ovomaltine- bureau, hetwelk de deelnemers geheel belangeloos van dit steeds meer bij de sportmenschen in zwang komende voedingsmiddel voorzag. Het zou ons te ver voeren om hier een volledige beschrijving van de organisatie der IVde Winter spelen te geven. Liever willen wij nog even den spor- tieven oogst nagaan en dan concludeeren, dat deze eveneens zeer groot is geweest. Er werd op een enkele uitzondering na geheel in den geest van de Olym pische gedachte gekampt. Een kleine dissonant was de ijshockeywedstrijd tusschen Canada en Duitsch- land, tijdens welken het publiek zich niet geheel met de strijdwijze der Canadeezen kon vereenigen. Men dient hierbij in aanmerking te nemen, dat het Franz Pfnür behaalde voor Duitschland een gouden medaille in de afdalings- en slalomrace voor mannen. De Zweden bleken goede lange-afstand-loopers op de ski's. Naast Larsson op de 10K.M. behaalde Viklund dien wij hier aan de finish zienden Olympischen titel op de 50 K.M. Noorwegen behaalt 7 Olympische titelsIn de ski-combinatie (loo- pen en springen) werd Hagen eersteDe over winnaar tijdens een welgeslaagden sprong. Christl Cranz was de eerstedie voor Duitschland een Olympischen titel bemachtigden.l. in den afdalings- en slalom-wedstrijd voor dames ijshockeyspel nog heel wat opwindender is dan voetbal b.v. en dat het publiek betrekkelijk zeer dicht om de speelvlakte geschaard is. Waar boven dien het ijshockey niet bepaald een zachtzinnig spel kan worden genoemd, behoeft men er zich niet al te zeer over te verwonderen, dat bij een hoogst belangrijken kamp de massa zich niet geheel be- heerschen kon. Aan den geest, waarin het geheele sportieve gebeuren stond, heeft dit echter niets afgedaan. Franschen, Engelschen, Italianen, kortom sportmenschen uit alle deelen van de wereld z\jn hier gedurende ongeveer eén maand op de meest vriend schappelijk© wijze met hun Duitsche gastheeren omgegaan. Men zou het bijna betreuren dat er ook nog diplomaten bestaan. Wanneer sportmenschen in den geest der Olympische gedachte de wereld moesten regeeren, zou er meer staal aan goede schaatsen en bobsleeijzers, dan aan kanonnen worden besteed. Amerika moest het met slechts één Olympischen titel doen. De tweepersoons bob Amerika J" werd eerste. Aan het stuur Brown. Bemmer Wash- bond. Bechts Den eenigen titel, welke aan Zwitserland ten deel vielbehaalden de zo nen van Willem Tel met hun vierpersoonsbobZwit serland IF9. Aan het stuur Musy en verder Bouvier,- Beerli en Gartmann.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19