Aardige Vleeschschotels Gevulde kalfsborst ffi/zVzc/e vinken Kalfsoesters Pikante lever Iedere huisvrouwdie gasten krijgt, zal wel eens graag wat bizonders op haar menu willen plaatsenMet een aardig opgemaakten vleesehsehotel die natuurlijk ook op de eerste plaats heel smakelijk moet zijnf zal zij zeker aUijd veel succes hebbenMisschien, dat zij uit de vólgende recepten gemakkelijk een keuze zal kunnen doen. Pikante lever Intusschen wordt liet ei geklopt met een lepe! water. Hierdoor wentelt men de opgerolde lapjes en daarna worden ze door pa neermeel gehaald, Kn in de braadpan mooi bruin braden. Zijn de rolletjes mooi bruin, dan doet men in de jus wat schijfjes citroen en laat hierin de blinde vinken nog ongeveer 3 kwar tier stoven. Vervolgens legt men ze op een schotel en garneert met gekar telde citroenschijfjes. De jas wordt er apart bij opgediend. We hebben noodig3 pond kalfsborst, welke op verschillende manieren kan gevold worden. De beenen worden uit de kalfsborst verwijderd, waarna we het vleesch met wat peper en zont in wrijven. Als vulsel kunnen we gebruiken Gelijke deelen runder- en varkensgehakt (samen y2 pond), dat met zout, peper, een ei, wat oud brood (dat tevoren in melk geweekt is), vermengd wordt en tot één bal wordt gevormd. Om de opening, waarin het vulsel moet komen wat grooter te maken, steekt men een houten lepel of plankje in het vleesch, waarna men het vult met het gehakt. Een fijne vulling is ook het volgende mengsel. Neem 8 sneetjes oud wittebrood, en laat deze een kwartier weeken in wat melk. Vermeng het brood daarna met 2 eieren, 3 eetlepels boter, wat gehakte peterselie en laat alles op het vuur goed verwarmen. Vervolgens wordt door dit mengsel wat geraspte nootmuskaat, peper en zout geroerd, en hiermee de kalfsborst gevuld. Ook kan men als vulsel een mengsel nemen van Vz pond kalfsgehakt, 1 ons boter (tot room geroerd), 1 ei, 2 sneetjes oud wittebrood, 1 ons niervet, en een paar theelepels room. Het brood moet vooraf in melk worden geweekt en daarna weer goed worden uitgeknepen. Door alle genoemde vulsels kunnen wat gehakte truffels worden geroerd, die zeer ter verhooging van den smaak zullen bijdragen. Nadat het vleesch gevuld is wordt de kalfsborst dichtgenaaid, met wat gebrande suiker bestreken (dan wordt het vleesch mooier bruin) en in een pan, braadslede of op een rooster gebraden. Als braadtijd rekent men 40 minuten per 500 gram. De saus wordt afgemaakt met wat zuren room en een lepel bloem of aardappelmeel. Gevulde kafjYlmrgl. De roeeter wordt mei boter besmeerd. GevuMe kalfsborst. De beentjes worden verwijderd en met kleine reepjes versch vet spek lardeeren. Dan worden er dunne plakjes van gesneden en van deze plakjes worden, met behulp van een eierdopje, kleine rondjes gestoken. De stukjes lever vervolgens door wat bloem wentelen en in een koekepan braden in boter. De saus wordt door toevoeging van rooden wijn en zuren room pikant gemaakt en daarna over de lever, die intusschen op een schotel is gerang schikt, gegoten. Men neemt hiervoor voor 6 personen 6 kalfs- of runderlapjes, 2 ons kalfsgehakt, of 2 ons half runder- half varkensgehakt, 1 ei, wat oud brood, peper, zout en 1 citroen. Het gebakt wordt met het brood, dat tevoren in melk is geweekt en daarna goed is uitgeknepen, vermengd. Dan voegt men hierbij den eierdooier, peper, zout en vermengt alles tot één massa. De lapjes worden flink geklopt en vervolgens met peper en zout ingewreven. Van het gebakt worden kleine rolletjes gevormd, die men op de lapjes legt. Nu ieder lapje, met het gehakt erbinnen in, oprollen en hieromheen een draadje binden, zóó, dat het gehakt nergens uitpuilt. In een braadpan maakt men wat boter goed beet. Jlet itn kouten lepel of plankje trordt de opening verwijd. 1 pond kalfsoesters, 80 gram boter of margarine, I ei, wat zout en peper, een paar schijfjes citroen, wat paneermeel. Het vleesch wordt gewasschen en in kleine stukjes gesneden. Om het den vorm van een oester te geven hoeft er niets van het vleesch te worden afgesneden, maar binden we er een draadjè om, zoodat bet van zelf den ronden vorm aanneemt. D© oesters worden met zout en peper bestrooid, bet ei wordt met wat citroensap en water geklopt en de oesters worden erdoor gehaald. Yervolgens wentelt men ze flink door paneer meel, maakt de boter in de koekepan goed heet (maar niet op het braadpunt) en legt hierin voorzich tig de oesters. Om het eiwit even te laten stollen keert men het vleesch om en braadt het vervolgens op een heet vuur lichtbruin en gaar (ongeveer 10 min.). De jus wordt met water en wat soepextract afgemaakt, bet vleesch met groenten eu schijfjes citroen gegarneerd. De lever wordt gewasschen en daarna goed afge droogd. Yervolgens inwrijven met wat peper en zout

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 36