MJ UW SCHOENEN.... B«9 38 NIET alleen de Parisienne zal zich graag een offertje getroosten terwille van keurige schoentjes, maar welhaast alle vrouwen uit Zuidelijke landen deèlen haar zwak voor elegant schoeisel. Wel een reden voor ons, die helaas niet op zulke volmaakte voeten kunnen hogen, om eens wat meer aandacht te besteden aan ons schoenwerk. Vóór alles moet het juiste model, dat past bij de gelegen heid, waarvoor het bedoeld is, gekozen worden. En daarnaast vooral geen concessie doen aan de kwali teit. Dat is een zuinigheid, die zichzelf straft, want minderwaardig schoenwerk verliest niet alleen spoe dig zijn model, doch maakt het loopen tot een straf en ziet kans om de voeten in minder dan geen tijd - - - ^-7; grondig te bederven. Het juiste modelDus geen zwiepende naald hakjes als we een flinken tippel voor den boeg heb ben. Maar óók geen ste vige molière als we gaan teaen of 'n simpel drie kwart-hakje voor de dans zaal. Hoewel de allernieuw ste créatie isavond schoenen met slechts een spoor van een hak. San dalen van goud- of zilver glacé, die heel dikwijls het voorste gedeelte van den voet vrijlaten en waarvan de hak over het algemeen de twee centimeter niet haalt, 'n Buitensporigheid, die slechts de héél lange vrouw zich kan veroorloven en dan nog alleen als ze zich in een gewaad hult, dat kennelijk op de Grie ken geïnspireerd is. Voor den ochtend veelal lage breede hakken en als materiaal suède. Veel bruin, maar bijna evenveel groen. Een mooi donkergroen, waarbij kousen in dezelfde kleur gedragen worden. Voor 's middags een wat hoogere hak en veel pumps. De meer gekleede modellen zijn opzij sterk gede colleteerd en bieden den voet al heel weinig steun. Naast reptiel wordt veel glacéleer gebracht en ook soepele soorten suède komen in aanmerking. Kr# In het voorjaar zullen bruin, blauw en groen sterke concurrentie ondervinden van beige en licht-grijs. Zijn goud- en zilverglacé sterk favoriet voor 's avonds, ook zwart crêpe de chiné handhaaft zich. Soms worden deze zwarte schoentjes opgevroolijkt door een biesje goud- of zilverleer, een kleurig garoi- tuurtje van galalith of een druk-bewerkte hak. Het laatste snufje uit Parijs is het schoentje van zwarte zijde, waarover confetti van roode zjjde is gestrooid. Merkwaardig is, dat schijnbaar eenvoudige schoen- tjes soms ware kunstwerkjes blijken te zijn. Fijne stiksels en perforatie worden overvloedig aange bracht, evenals applicatie van lak, suède of glacé in dezelfde kleur. Eindeloos is de fantasie van de teekenaars prachtig is het materiaal, dat verwerkt wordt. Resultaat, dat menige étalage van eerste-klas schoenzaak werkelijk de moeite waard is om eens wat langer stil te staan. CATY VERBEEK.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 38