D'N PROFICIAT AAN FÉ! jDe Vlaamsche schrijver en schilder Felix Timmermans wordt 5 Juli vijftig jaar Talloos velen van onze lezeressen en lezers zullen den schrijver en schilder uit Lier wel kennen. Is het niet van z'n schilderijen en teekeningen, dan is bet van z'n verhalen, die hij eerder voor onze Kerstboeken afstond. E11 anders wel van zijn zoet Kindeken Jezus in Vlaan deren, of van z'n intiem boekje De zeer sehoone uren van juffrouw Symforosa, begijntje. En als 't werkelijk niet is van z'n sehoone boeken, noch van Pieter Bruegel, noch van De Harp van Sint Eran- siseus, noch van menig, menig ander boek, roman of vertelsel, dan toch wis en zeker van En waar de ster bleef stille staan, dat bonte Kerstspel, of van Leontientje, dat in Noord-Kederland ook zoo graag gespeeld en gezien is. En daarom is onze fotograaf naar de stille stad Lier gegaan met de boodschap, dat hij namens al onze abonné's menier Tim mermans van narte proficiat moest wenschen voor 5 Juli, den dag waarop hij vijftig jaar wordt, en voor vijfen twintig jaren daarachter. Enof menier Timmer mans zich niet wilde laten fotografeeren niet zoo als hij er op den 5den Juli uit zal zien, niet zooals hij op geleerde vergaderingen van kun stenaars, letterkundigen en schilders verschijnt, maar zooals hij stil thuis te werken zit en spelen zal met z'n kroost. En ziet,. op slag was dezy bladzijde gevuld. Be dankt ennog 'n keer proficiat Zoo moet ge den vogel vastgrijpen Felix Timmer man* in z'n werkkamer En pak nou zelf de duif maarzegt Felix Timmer mans lot zijn zoontje.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 11