Zeeuwsche Sport 14 mate geschikt geacht moet worden voor een meier wegwedstrijd en waarvan men alleen zou kunnen zeggen, dat hij te goed is. We zijn benieuwd naar de organisatie van dezen wedstrijd en de prestaties, doch we gelooven, dat heide niet veel te wenschen over zullen laten. De athletiek-menschen zijn aan hun competitie begonnen en A.V. '35 beeft met de R.K.V.S.Y. den eersten strijd aangebonden. Met 50 tegen 45 punten bleef A.V. '35 in de meerderheid. Over negen per soonlijke en één estafette-nummer verdeeld is een verschil van vijf punten niet zoo heel groot, temeer, waar op ieder nummer twee deelnemers per vereeni- ging uitkomen. De 100 meter was om te beginnen al voor A.V. '35, waar zoowel nummer één als nummer twee van deze vereeniging waren. Dit beteekent reeds een voorsprong van vier punten. De 400 meter bracht winst voor R.K.V.S.V. met nummer één en drie. Kortste tijd 59 sec. Op de 800 meter moest nummer twee gedisqualificeerd worden, wat R.K.V.S.V. een strop van enkele punten bezorgde. Op de 3000 meter werden de punten eerlijk gedeeld, met C. J. Aerssens als eerste in 10 min. 33 sec. Op de springnummers werden geen buitengewone prestaties geleverd. Een resultaat van 1,52 M. op hoog-, en 5.69 M. op verspringen is niet schitterend te noemen, ook al neemt men in oogenschouw, dat het allen C.-klassers zijn. Kogelstooten kwam niet aan de 9 meter en met 8.98 M. was voor dezen keer de beste prestatie be reikt. Speerwerpen was heter en nummer één stak dan ook wel. in gunsiigen zin, zeer scherp af hij zijn concurrenten. Met 43.88 meter leverde C. J. Aers sens wel een goede prestatie. De opvolger kon het niet verder dan 33.92 meter brengen. Met den discus was A.V. '35 weer eens de haas met een worp van Ph. W. Elich van 26.12 meter en ten slotte was het ook A.V. '35, dat de 4 x 100 meter estafette won in 51.3 sec. A.V. "35 heeft op een paar nummers een flinken voorsprong genomen en dezen niet afgestaan. Het is echter lang niet onmogelijk dat de tweede ont moeting eens omgekeerd uitvalt. R.K.V.S.V. kan op de meeste nummers de A.V. '35 wel evenaren en zoo kan de race een volgende maal, met de erva ringen van deze eerste ontmoeting, spannend worden. Het Biervlietsehe muziekcorps verleende zijn mede werkingZelfs dames spelen hier mede in het corps. De Vlissingsche Zweef vliegclub geeft onder leiding van Een der leerlingen versterkt den den heer Chef d' Hotel onder steeds groeiende belang- inwendig en mensch voor de op stelling schitterende lessen in het zweefvliegenHet stijging startsein bij de autotractiedie voor opstijging zorgt. De gecosrumeerde elftallendie veel hilariteit verwekten. Het wordt langzamerhand gevaarlijk om op het warmste gedeelte van den dag, zooals j.l. Zondag, zich in te spannen op een wijze, zoo als sportbeoefening dat noodzakelijk maakt. Dit geldt tenminste voor sporten als voetbal e.d. Toch rolt de voetbal nog en moet in de komende Zon dagen nog meer rollen. Wij zouden bet niet meer voor onze verantwoording durven nemen om onder 'n temperatuur ais j.l. Zondag wedstrijden te laten spelen. Het beste was o.i., dat» de resteer en de wedstrijden naar de avond uren verschoven werden. Toch zijn we in Zeeland er nog niet klaar mee. Het protest van Hulst tegen den uit slag van den wedstrijd Hulst-Dosko werd j.l. Zaterdag in Goes behandeld en afgewezen. Een toewijzing zou de promotie ^an De Zeeuwen en een degradatie voor Dosko be teekend hebben. Nu wordt het echter anders en zal bf de over te spelen wedstrijd DoskoBoeimeer of een beslissings wedstrijd tusschen Dosko en De Zeeuwen het raadseltje oplossen. Verliest Dosko ook maar één puntje aan Boeimeer, dan zijn De Zeeuwen er mee weg. Vlissïngeii zou dan in het bezit zijn Hieronder: Een prachtige glij vlucht. Te BierHiet werd op Zaterdag 20 Juni een nieuw sportveld officieel in gebruik genomen. De Burgemeester trapt af voor den gecostumeerden voetbalwedstrijd. van een tweeden 2e-klasser. Voor de andere ver- eenigingen, speciaal de derde-klassers, en ook voor Vlissingen zou dit lang geen voordeel heteekenen. Speciaal de derde-klassers zouden steeds concur rentie van de tweede-klasse-wedstrijd en krijgen. Dit zijn echter zorgen voor het volgende seizoen en dan behalve voor de vereenigingspenning- meesters Ook voor den samensteller van het wed- <trijdprogramma, die nogal eens om „een wedstrijd zonder concurrentie" lastig gevallen zal worden. Van de komende sportevenementen mogen wij allereerst wijzen op den wegwedstrijd van de Krui- ningsche Wielerclub „Rentoc". Een traject van 85 K.M., verdeeld over 24 rondjes, zullen de ama teurs en nieuwelingen a.s. Zaterdag afleggen op het wel mooie parcours van Kruiningen. Moeilijk heden zitten er niet veel in dezen weg, welke uiter- RechtsEen auto zorgt weer dat het toestel op de startplaats komt.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 14