17 flaumsivu-j lukt met zijn Steeds meer zomerhutjes langs de duinen maken, dat het aantal bezoekers jaarlijks frame behossehtng tn het grooier wordt, duin. In hei land van bloeiende rozen in de omgeving wn Benesse. lijken weer bewoond. Tijdens de warme dagen is het verblijf er heerlijk en je stapt er als het. ware vanuit je huis in het water van de zee. En dan bieden tochten naar Burgh, Haamstede en Renesse alle mogelijke variatie, door de duinstrook met haar mooie, pas aangeplante dennenbosschen, langs den weg met de schilderachtige kleine boer derijtjes en intieme weidehoekjes, waar het vee pootje baadt in de drinkputten. Het wordt hier ook het land voor de baders, waar de mooie kust zich prachtig toe leent. De ont wikkeling gaat niet zoo vlugmaar in Renesse was «ie eerste bader gearriveerd en dat geeft moed. Trouwens Renesse is niet de minste van de vier. Er wordt misschien ook het meeste gebouwd, al schijnt de bouwlust iets verminderd, sinds het streekplan hier eischen ging stellen aan den nieuw bouw. Kr staan hier nu vele kleine huisjes. Het zal moeilijk zijn, hier met grooteren villabouw een pas send geheel te krijgen, zooals in Westenschouwen. Maar we zullen ons voorloopig daarover maar niet bezorgd maken. Feit is, dat hier veel moois nog ongerept bleef en laat daarom de ontwikkeling maar wat langzamer gaan. Dan blijft tenminste het oude nog lang bewaard en daarmee de aan trekkelijkheid en de rust van Schouwens West hoek. Mecht8De eerste bad gast van het seizoen is te Benesse gearriveerd. Een mooie laan in de bosschen onder Haam stede.

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 17