ptói Etenstijd. Annette heeft geen trek meer. Copyright Fox-Film - Nea Service. Jlet An atten in een bedje. Copyright Fox-Film - Nea Service. verloren; hun nieuwsgierigheid is schrikwekkend, hun energie onbedwingbaar een heele sprong van de geheimzinnige bundeltjes van weleer, waarnaar enkele bevoorrechte bezoekers eens met ingehouden adem kijken mochten, terwijl ze in de met glas be dekte kribjes lagen. Ze hebben geleerd uit hun ledi- kantjes te klauteren, met vensters te smijten, deuren te openen en nachtelijke uitstapjes te maken. Ze hebben óók geleerd 's morgens en 's avonds hun gebedjes te zeggen, maar afgezien van deze opgelegde entr'actes is er geen uur van den dag, waarop ze niet op kattekwaad uit zijn. Twee jaar is natuurlijk een moeilijke leeftijd. Je bent geen wiegekindje meer en laat je niet langer in de luren leggen. De tijd breekt aan, dat je een klein meisje moet worden. Yvonne, Cecile, Annette, Emelie en Marie zijn nog geen kleine meisjes, maar toch voelen ze zich al iets meer dan gewone babies. Reeds hebben zich vage teekenen van eigendoms begrip en zin voor opschik voorgedaan. Een lepel is geen speelgoed meer ze weten dat dit werktuig aan tafel gebruikt moet worden. Ieder der vijf ego's heeft zich onderscheiden ten opzichte van de buitenwereld en is deze buitenwereld gaan herleiden tot haar bestanddeelen. De eerste regels omtrent orde en netheid zijn hun bijgebracht. De zusjes bergen hun eigen speelgoed iederen avond op. Soms klimmen ze 's nachts uit hun bedjes, scharrelen wat in de kamer rond en kruipen dan weer onder de warme dekens om te gaan slapen. Marie klauterde eens van haar stoel op een klein kastje. Per ongeluk schoof ze den stoel buiten haar bereik, zoodat ze er niet meer van af kon komen. Ze zette 't aanstonds op een schreeuwen en hield niet op totdat een der kinderjuffrouwen de verstoorde verbinding hersteld had en ze weer tot den beganen grond kon afdalen. Toen ik de kennismaking met het beroemde vijftal hernieuwde, was ik in het gezelschap van dokter Dafoe. Toen de auto van den dokter voor 't Dionne- Ziekenhuis stopte (ze noe men het tegenwoordig het Dionne-Kindertehuis) werd hij door drie zijner pupil len begroet. Ze wuifden, sloegen met de vuistjes tegen het dikke glas en schreeuwden zoo hard ze maar konden. Ik moest fei telijk eenige waardeerende woorden spreken óver de vocale kwaliteiten van het vermaarde zustertal. We betraden het tehuis Ss morgens om half negen tegen etenstijd. Een troep jonge leeuwen in een dierentuin kon geen groo ver gerucht gemaakt heb ben. Deze gelukkige zus jes schenen geheel toe te geven aan den „moder- Twee der Ajfling en verma ken zich met een speelgoed- nen" prikkel tot zelfontplooiing en vrij te zijn van de beperkingen, die aan zoo velen in hun jeugd wor den opgelegd. Psychologen beweren dat kinderen een instinctieve vrees hebben voor vallen en luid geraas. Bij de Dionnetjes is hiervan niets te bespeuren, mogelijk zijn 't dus wel buitenbeentjes Na afloop van het ontbijt kregen de demoiselles Dionne pianoles van rechter Yalin, een van hun drie voogden. Alleen gelaten voor hei klavier, trommelden ze er allemaal lustig op los. Ze ontlokten een or kaan van klanken aan het steu nende instrument en we moesten luid schreeuwen om ons verstaan baar te maken. Toen de piano er genoeg van langs gehad had, pa radeerden ze voor ons in hun slaapkamer. De vijf kribjes in dit vertrek zijn sinds eenige maanden verwisseld voor vijf ledikantjes. Terwijl de kindermeisjes een liedje zongen, graaiden Yvonne en An nette hun rokjes bij elkaar en draai den heel ernstig in 't rond. Marie gaf vanmorgen een nieuw kunstje ten beste ze boog zich diep voor over en sloeg met haar handjes op den vloer. Aangezien ik een eerlijk verslag van m'n wedervaren uit breng, moet ik van 't schandalige feit melding maken, dat Marie met 'n blauw oog rondliep. Men vertelde mij. dat ze uitgegleden en tegen een stoel gevallen was, Copyright Fox-F»lm - Nea Service. f Dr. Dafoe aan wiens goede zorgen de babies door de regeering van Ontario zijn toevertrouwd. Ze demonstreeren ieder om de beurt hun bijzondere talenten en in den tusschentijd spelen de anderen het dokter-spelletje. Kent u het dokter-spelletje 't Is doodeenvou dig. Je rent met een hevig gegil op Dr, Dafoe af en juist als hij zich verloren waant en er geen ont komen meer voor hem aan is, keer je je om en lacht den verbluften medicus hartelijk uit. 't Is 'n reuze aardig spel, den twintigsten keer even amusant als den eerste jammer alleen, dat 't slachtoffer den geest er van niet te pakken krijgt. Na een uurtje of wat be gint 't hem danig te vervelen. ÏYe zusjes kunnen 'n paar Fran- sche woorden zeggen, maar voor 't overige spreken ze 'n eigen baby-taal, welke de kindermeisjes beweren te verstaan. Daar ze voortdurend met elkaar omgaan en minder contact met ouderen heb ben dan gewone kinderen, geven ze zich natuurlijk niet zooveel moeite de taal te leeren. Toen de vijflingen op 28 Mei twee jaar oud werden, waren ze feitelijk nog maar 22 maanden. Dr. Dafoe zegt, dat hij er nog niet eens zeker van is of de babies wel zeven maanden oud wa ren, toen ze hun plotselinge en opzienbarende intrede in deze wereld maakten. Wanneer sommige be voorrechte personen aan ieder der vijf babies be paalde karakter-eigen schappen willen toeschrij ven, moet Dr. Dafoe al tijd glimlachen, ,,'t Zijn nog maar babies," zegt hij, „hun aard wijzigt zich van maand tot maand met hun groei." Maar Yvonne, Cecile en Annette zijn de zwaarste en men vindt algemeen, dat ze 't meest op hun moeder gelijken. Emilie en Marie hebben meer weg van hun va der. Annette en Cecile zijn elkaar's sprekend evenbeeld, Marie daaren tegen lijkt 't minst op haar zusjes. Groeiende babies leve ren vele physieke en psy chologische problemen op, 't Dionne-vijftal meer dan andere. Het physieke probleem is in hun geval schitterend opgelost. „Al leen maar voorloopig," waarschuwt Dr. Dafoe,

Ons Zeeland / Zeeuwsche editie | 1936 | | pagina 19